Ako vybrať brúsku na päty

Pokožka na pätách patrí medzi problematické partie tela. Každý deň nohy zaťažujeme a často je tiež trápime v nevhodnej obuvi, čo sa na ich stavu môže prejaviť. Pokožka tak býva hrubá, suchá a bolestivo praská. Pokiaľ sa ale o svoje päty budete dostatočne starať, môžete týmto problémom predísť.

Ak sa tieto problémy nevyhýbajú ani vašim chodidlám, pomôcť môže pedikúra. A to ani nemusíte čo mesiac do salónu, stačí si zaobstarať šikovných pomocníkov. Domáca pedikúra s kvalitnou brúskou na päty alebo elektrickým pilníkom na chodidlá dokáže hotové zázraky. Vybrať tú najlepšiu elektrickú brúsku na päty vám pomôžeme v dnešnom článku. Prečítajte si, na čo všetko sa pred nákupom zamerať a preskúmajte recenzie. Veríme, že vybrať ten najlepší elektrický pilník na päty presne podľa vašich predstáv tak bude o niečo ľahšie.

Recenzie elektrických brúsok na päty

Krásna a zdravá chodidlá môžete mať aj z pohodlia domova, stačí si vybrať kvalitný prístroj, ktorý o vaše nohy bude dobre starať. Spísali sme pre vás recenzie na najpredávanejšie elektrické brúsky na chodidlá v rôznych cenových kategóriách, ktoré vám pomôžu zorientovať sa na trhu. Investovať svoje peniaze dobre a výber tej naj elektrické brúsky na päty tak pre vás bude jednoduchšie.

ECG OP 300

NapájanieAAA batérie
Počet nástavcov3+2
Počet rýchlostí2
Doba nabíjania/
Výdrž akumulátora/
Integrované svetlonie
Rýchlonabíjanie/
Vodeodolnosťnie

Multifunkčný strojček ECG OP 300 predstavuje hneď tri nástroje v jednom, a to za veľmi príjemnú cenu. Nevýhodou je prevádzka na batérie, ktoré budete musieť často dokupovať, a vo výsledku sa jeho obstaranie predraží. Vzhľadom k nízkej cene možno očakávať priemernú kvalitu nástavcov.

Ak neradi skladujete doma veľa prístrojov a radšej kupujete multifunkčné pomocníky, ECG OP 300 vás určite zaujme. Vďaka trom rôznym hlaviciam strojček zastane funkcie nielen elektrické brúsky na päty, ale aj epilátora a holiaceho strojčeka. Ak teda mimo stvrdnutú kožu na pätách bojujete aj s chĺpkami a radi si upravujete účes alebo fúzy v pohodlí domova, môže tento prístroj byť dobrou voľbou. Nástavce idú trochu tuho vymieňať, ale možno počítať s tým, že si po nejakom čase lepšie sadnú.

Strojček ECG OP 300 ponúka dve rýchlosti brúsenia – pomalší pre precíznejšie úpravu, rýchlejší v prípade, že nemáte času nazvyš. Pretože sa napája pomocou troch mikrotužkových batérií, nebude vám pri práci zavadzať sieťový kábel. Určite odporúčame zvážiť kúpu dobíjacích batérií, ktoré vám ušetrí veľa peňazí. Ak by ste prístroj používali aj ako epilátor a holiaci strojček, budete ho zrejme využívať pomerne často. Bežné baterky by vám výrazne zasiahli do rozpočtu.

Súčasťou balenia je aj bohaté príslušenstvo. Cestovné vrecúško sa bude hodiť, ak budete chcieť prístroj prevážať alebo ho treba brať so sebou na dovolenku. Ďalej potom iste využijete dvojicu čistiacich kefiek, ktoré budú praktické nielen pre brúsny valček, ale tiež pre čistenie epilačnej hlavy, v ktorej sa často zachytávajú chĺpky. V neposlednom rade získate ďalšie dva brúsne nástavce – jeden hrubý a druhý extra hrubý nástavec. Vďaka možnosti voľby hrubosti môžete brúsiť nielen päty, ale aj mozole na lakťoch či kolenách, ktoré vyžadujú jemnejšie brúsku. Výhodou prístroja je aj možnosť dokúpenia náhradných hlavíc na elektrický pilník zvlášť.

 • multifunkčnosť
 • bohaté príslušenstvo
 • dostupnosť náhradných dielov
 • dobrá cena
 • vhodný na cesty
 • prevádzka na batérie
 • nástavce sa tuho mení
 • nie je vodeodolný
Zistiť cenu

ETA Fenité 2348

NapájanieLi-ion akumulátor
Počet nástavcov3
Počet rýchlostí2
Doba nabíjania90 min.
Výdrž akumulátora90 min.
Integrované svetloáno
Rýchlonabíjanienie
Vodeodolnosťnie

ETA Feni 2348 patrí medzi lacnejšie elektrické brúsky na chodidlá, však kvalita prístroja nie je vôbec zlá. Oceníte hlavne možnosť dobíjania elektrického pilníka na nohy s akumulátorom, ktorý vydrží v prevádzke až 90 minút. Bez problémov tak stihnete vykonať pedikúru na oboch nohách, bez toho aby ste museli riešiť výmenu batérií alebo sa obávať nesúvislej strojčeka.

Na výber máte z troch brúsnych valčekov od najhrubšieho po najjemnejšie, ktoré možno ľahko zaklapnúť do hlavice elektrického pilníka. Prístroj disponuje voľbou medzi dvoma stupňami rýchlosti s otáčkami 1 100 a 1 600 za minútu. Vďaka svojmu dobrému výkonu bude brúsenie chodidiel ľahké a príjemné.

Bezdrôtový elektrický pilník ETA Feni poteší aj dĺžkou prevádzky. Pri plnom nabití vstavanej Li-ion batérie, ktoré vám zaberie hodinu a pol, budete môcť s bezdrôtovým prístrojom pracovať až 90 minút. Fáza nabíjanie aj stav batérie vám pomôže kontrolovať svetelná signalizácia. Nabíjanie prebieha cez micro USB kábel, ktorý nájdete v balení. Skvelé je, že tak môžete prístroj nabiť naozaj kdekoľvek, napríklad aj cez notebook. Výhodou je aj možnosť sieťovej prevádzky. Ak nebudete mať práve nabité, stačí elektrický pilník na chodidlá zapojiť do siete a môžete pracovať.

Oproti predchádzajúcemu modelu elektrická brúska na päty ETA Feni disponuje aj LED svetlom, s ktorým si skvele posvietite na problematické miesta. Mimo micro USB kábel a tri brúsne valčeky v balení nájdete stojan a cestovné puzdro. Bohužiaľ súčasťou balenia nie je čistiaca kefka, ktorá by uľahčila starostlivosť o brúsne hlavice.

Ak hľadáte príjemný elektrický pilník, ktorý nebude drahý, ale svoju prácu odvedie kvalitne, prístroj ETA Feni 2348 vás určite nesklame. A keď vám brúsne valčeky doslúži, nie je problém dokúpiť si každý zvlášť. Za výbornú cenu získate spoľahlivého pomocníka, ktorý sa hodí pre starostlivosť o nohy ako doma, tak na cestách. Elektrickú brúsku na päty ETA Feni hodnotíme ako víťaza nášho testu.

 • dobíjací akumulátor
 • možnosť bezdrôtové aj sieťové prevádzky pomocou micro USB
 • dostupnosť náhradných dielov
 • ľahký a pohodlný
 • LED osvetlenie
 • nie je vodeodolný
 • chýba čistiaca kefka
Zistiť cenu

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

NapájanieLi-ion akumulátor
Počet nástavcov1
Počet rýchlostí2
Doba nabíjania180 min.
Výdrž akumulátora20 min.
Integrované svetlonie
Rýchlonabíjanienie
Vodeodolnosťáno

Najznámejšie výrobca starostlivosť o nohy Scholl vo svojom portfóliu výrobkov samozrejme ponúka aj brúsky na päty. Pre našu recenziu sme vybrali elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry, ktorý je určený ako pre mokrú, tak suchú pedikúru. Patrí medzi najobľúbenejšie domáce elektrickou pedikúru na päty na trhu a zdá sa, že právom.

Elektrická brúska na päty s adaptérom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry už na prvý pohľad zaujme príťažlivým dizajnom s mäkkou ergonomickou rukoväťou, ktorá perfektne padne do dlane. Elektrická brúska na tvrdú kožu na päty z tejto rady sa pýši vodeodolnosťou, takže môžete svoje chodidlá upravovať pokojne priamo vo vani či v sprche.

O kvalitný výkon brúsky sa stará akumulátor, ktorý môžete nabíjať v dokovacej stanici. Vďaka tomu je prístroj bezdrôtový a pohodlne sa používa. Pripravte sa ale na pomerne dlhú dobu nabíjania, ktorá trvá až 3 hodiny. Nabíjanie signalizuje zelená dióda, ktorá pri procese bliká. Akonáhle bude pilník úplne nabitý, dióda sa rozsvieti bez prerušenia. Potom môžete pilník používať, avšak iba 20 minút, čo je v porovnaní s ostatnými prístrojmi dosť málo. Napriek tomu to pre bežnú domácu pedikúru bude stačiť. Voliť môžete medzi dvoma rýchlosťami rotácie.

V balení nájdete dokovaciu stanicu, elektrický strojček na pedikúru a jediný valček. To je trochu škoda. Pokiaľ si budete chcieť pedikúru urobiť naozaj dôkladne a podľa vašich predstáv, valčeky budete musieť dokúpiť. Potešujúce však je, že všetky brúsky od Scholl majú brúsne valčeky kompatibilné a tak môžete dokúpiť ľubovoľný nástavec.

 • dobíjací akumulátor
 • vodeodolnosť
 • valčeky kompatibilné s ostatnými Scholl brúskami
 • renomovaný výrobca
 • malá výdrž batérie
 • dlhé nabíjanie
 • iba jeden valček v balení
Zistiť cenu

Remington CR6000

Napájanienabíjací akumulátor
Počet nástavcov3
Počet rýchlostí2
Doba nabíjania120 min.
Výdrž akumulátora50 min.
Integrované svetlonie
Rýchlonabíjanieáno
Vodeodolnosťáno

Kvalitná elektrická pedikúra Remington CR6000 sa postará o vaše chodidlá dôkladne a profesionálne. Kónický tvar nástavcov dovoľuje koži brúsiť a zahladiť aj na menej dostupných miestach, čo oceníte nielen v starostlivosti o chodidlá, ale aj u ďalších častí tela, ktoré potrebujú zbaviť stvrdnutej kože a mozoľov. Elektrický pilník Remington využijete aj na nechty na nohách, ktoré ľahko vybrúsite alebo upravíte do požadovaného tvaru.

Prácu s bezdrôtovým elektrickým pilníkom na pedikúru Remington CR6000 si obľúbite aj vďaka ergonomickej a protišmykovej rukoväti, ktorá sa skvele drží. Pretože je brúsik vodeodolný, nebude vám tak vyklzavať z ruky, ani pokiaľ zvolíte mokrú pedikúru priamo pri kúpeli.

Súčasťou pedikúry sú tri rôzne nadstavce. Dva brúsne kužele s hrubšími a jemnejšími zrnami s praktickým kónickým tvarom, ktorý dovoľuje brúsiť aj menej dostupné partie alebo sa presne zamerať na postihnuté miesto. Tretí nadstavec v podobe kefy na brúsenie s prírodnými štetinami poskytne nielen uhladenie kože, ale aj veľmi príjemnú masáž chodidiel.

Pozitívne hodnotíme aj fakt, že akonáhle bude potrebné nástavce vymeniť, nie je problém dokúpiť náhradné diely. Náhradné hlavice do elektrického pilníka na chodidlá Remington sú bežne dostupné.

Dobíjanie pedikúry Remington CR6000 prebieha pomocou priloženého adaptéra. Po plnom nabití, ktoré vám zaberie zhruba tri hodiny je prístroj pripravený fungovať 50 minút. Stav batérie môžete kontrolovať vďaka svietiace dióde. Elektrická brúska na nohy ponúka i možnosť rýchlonabíjanie, ktoré trvá len 5 minút. Ak sa vám vybije uprostred práce, nie je tak problém po chvíľke v pedikúre pokračovať. Na výber máte klasicky z dvoch rýchlostí brúsenie.

Elektrickú brúsku na chodidlá Remington CR6000 hodnotíme veľmi kladne. Páči sa nám variabilita nástavcov, dlhá prevádzka na jediné nabitie a zaujímavý dizajn. Trošku horšie je to s cenou, ktorá už presahuje cenovku 40 €. Jedná sa ale o kvalitný a spoľahlivý výrobok.

 • napájanie cez akumulátor
 • funkcia rýchlonabíjanie
 • dlhá výdrž batérie
 • praktický tvar nástavcov
 • masážna kefa
 • vodeodolnosť
 • vyššia cena
 • chýba čistiaca kefka
Zistiť cenu

Philips Advanced BCR430/00

Napájanienabíjací akumulátor
Počet nástavcov1
Počet rýchlostí2
Doba nabíjania90 min.
Výdrž akumulátora40 min.
Integrované svetlonie
Rýchlonabíjanieáno
Vodeodolnosťáno

Výborný elektrický brúsik na chodidlá Philips BCR430/00 predstavuje prvotriednu kvalitu. Na rozdiel od všetkých ostatných brúsikov v nedisponuje brúsnymi valčekmi ale rotačným diskom, ktorý mu umožňuje brúsiť väčšie plochy chodidiel s perfektnou presnosťou. Brousek Philips je veľmi tichý. Spoločne s ergonomickou rukoväťou tak bude jeho používanie príjemné a pohodlné.

Bezdrôtová elektrická pedikúra na nohy Philips BCR430/00 disponuje dobíjacím akumulátorom, ktorý po 90 minútach nabíjania vydrží v prevádzke až 40 minút. Opäť nechýba notifikačná diódy, signalizujúce nabíjanie, plné nabitie aj upadajúci batériu. Prístroj sa pýši funkcií rýchlonabíjanie, ktoré trvá iba 10 minút. Vďaka svojej vodeodolnosti je vhodný pre suchú i mokrú pedikúru, ktorú môžete vykonávať v štandardných dvoch rýchlostiach otáčok.

V balení nájdeme elektrický pilník a iba jeden rotačný disk. Bohužiaľ disky rôzne hrubosti nie sú na trhu k dostaniu, čo je veľká škoda. Ak si teda radi u pedikúry meníte hrubosť nástavcov, pretože potrebujete obrúsiť naozaj veľmi zrohovatenú kožu, túto možnosť vám elektrická brúska na pedikúru Philips neponúkne. Tvrdú kožu obrúsiť zvládne, ale obrňte sa trpezlivosťou a dostatkom času. Jednoduchšie bude, ak päty najskôr vybrúsite pemzou alebo škrabkou a až potom dokončíte príjemnou masážou a vyhladením pomocou brúsky Philips.

Brúsny kotúčik výrobca doporučuje meniť každých 6 mesiacov a bez problémov ho dokúpite zvlášť. Súčasťou balenia je aj čistiaca kefka, ktorý vám uľahčí starostlivosť o rotačný disk. Aj cez niektoré mínusy hodnotíme elektrickú pedikúru na chodidlá Philips Advanced kladne, obzvlášť ak sa vám ju podarí zakúpiť za lacnejšie cenu, ktorú niektorí predajcovia ponúkajú.

 • akumulátor
 • rotačný disk pre presné brúsenie
 • vodeodolnosť
 • funkcia rýchleho nabíjania
 • nie je možnosť zakúpiť hlavice s rôznou hrubosťou
 • vyššia cena
Zistiť cenu späť na začiatok ↑

Prečo kupovať elektrický pilník na päty

Mať doma pomocníka pre elektrickú pedikúru má pomerne dosť výhod. Ktoré to sú?

 • Ušetrené peniaze – Oproti drahým návštevám salónov vám domáce elektrická brúska na päty nebude za úpravu nôh nič účtovať. Investujete raz do kvalitného prístroja a potom už len občas dokúpite novú hlavicu. V porovnaní so salónom vás táto starostlivosť vyjde oveľa lacnejšie.
 • Možnosť okamžitého použitia – Domáce elektrický pilník na päty môžete použiť kedykoľvek sa vám zapáči. Nemusíte sa zdĺhavo objednávať na pedikúru, a keď máte pocit, že sú vaše päty príliš hrubé, môžete zakročiť okamžite.
 • Permanentne krásny vzhľad nôh – Ak budete elektrický pilník na nohy používať pravidelne, môžete sa tešiť z krásnych nôh každý deň. Na rozdiel od starostlivosti v salóne môžete o nohy starať naozaj často a nebáť sa, že tak zruinuje svoj mesačný rozpočet.
 • Mobilita – Elektrickú brúsku na päty môžete vziať kamkoľvek so sebou. Či už vyrážate na dovolenku k moru alebo služobnú cestu, bude o vaše nohy postarané.
 • Efektivita – Oproti klasické pemze a ručné brúske, ktoré tiež patria medzi alternatívy pedikúrneho salónu, obrúsi elektrické brúsky na päty vaše chodidlá oveľa precíznejšie a efektívnejšie.
 • Bezpečnosť – Ak nemáte skúsenosti a doma skúšate stvrdnutú kožu odstraňovať zrezávačom alebo skalpelom na päty, môžete si ublížiť. S brúskou je práca jednoduchšia a hlavne bezpečná.
späť na začiatok ↑

Ako používať brúsku na päty?

Nikoho asi neprekvapí, že použitie elektrické brúsky na stvrdnutej päty nie je nijako zložité. Dôležité je postrážiť si, či máte dostatočne nabité batérie, popr. celý strojček, aby ste nemuseli prácu predčasne prerušiť. Ďalej je potrebné zvoliť správny nástavec – hrubý pre veľa tvrdú kožu, jemnejšia pre zahladenie.

V neposlednom rade si musíte rozmyslieť, či budete vykonávať pedikúru na mokro alebo na sucho. Väčšinu brúsok na päty zvláda oboje, ale pohodlnejšie a bezpečnejšie je pedikúra suchá. Nohy nemusíte zdĺhavo namáčať, nehrozí, že by ste zbrúsili príliš veľa kože a nohy pripravili o ochrannú vrstvu. A keď vyberiete elektrický brúsik na päty s vysokým výkonom, bez obáv si poradíte aj s naozaj veľmi zrohovatenú pokožkou.

Dobrá rada: Akonáhle budete s pedikúrou hotoví, hodí sa chodidlá promáznout krémom alebo balzamom, ktorý je hydratuje a predĺži interval medzi ďalším brúsením.

Možno využiť domácu manikúru i pre starostlivosť o chodidlá?

Pre domácu starostlivosť o nohy môžete využívať nielen brúsky na päty, ale tiež elektrický prístroj pre domácu manikúru a pedikúru. Takýto elektrický pilník disponuje veľkým počtom nástavcov, medzi ktorými nájdete aj brúsne kotúčiky. Tie zvládnu obrúsiť aj veľa stvrdnutú kožu. Navyše môžete využiť aj ďalšie nástavce a frézy, ktoré si poradia s kurie okami alebo zarastenými nechtami. Obzvlášť sa elektrická manikúra a pedikúra odporúča pre diabetikov, pretože pri pedikúre na sucho nehrozí prerezanie kože.

Počítajte ale s tým, že za tieto prístroje miniete vyššiu sumu než za brúsku na päty. Niektorí výrobcovia síce ponúkajú prístroje za pár euro a deklarujú skvelú funkčnosť, ale tieto lacné manikúry a pedikúry majú často nízky výkon a počet otáčok, ktoré nie sú schopné stvrdnutú kožu zbrúsiť. Viac o domácich elektrických manikúrách a pedikúrách si môžete prečítať v samostatnom článku TU.

späť na začiatok ↑

Suchá alebo mokrá pedikúra?

Vždy záleží na vás, aký druh starostlivosti o chodidlá vám vyhovuje. V zásade rozlišujeme medzi dvoma typmi pedikúry:

 • Pedikúra na mokro – Pri tejto procedúre je potreba chodidlá nechať najprv odmočiť a kožu obrúsiť až potom, čo zmäkne. Môžete sa tak zrohovatenej kože zbaviť rýchlejšie a dôkladnejšie. Do vodné kúpeľe navyše môžete pridať najrôznejšie bylinné soli, ktoré vaše nohy príjemne zrelaxujú. Na druhú stranu tento proces zaberie veľa času. Využíva sa hlavne pri práci s mechanickými nástrojmi na pedikúru, ako je pemza alebo škrabka na nohy.
 • Pedikúra na sucho – Jednoduchšie a rýchlejší spôsob, ktorý môžete vykonávať kdekoľvek. Nepotrebujete vaňu ani nádobu, v ktorej by ste museli nohy zdĺhavo namáčať. Brúska je dostatočne silná a rýchla a s tvrdou kožou si poradí.

Dostupná je aj možnosť s označením Wet & Dry, ktorá vám umožní pedikúru vykonávať nasucho aj na mokro.

Brúska na päty nie je len na chodidlá

Aj napriek tomu, že názov hovorí inak, môžete elektrickú brúsku na päty používať aj na iné miesta na tele. Ak trpíte na mozole a otlaky na rukách alebo na hrubú kožu na lakťoch či kolenách, nebojte sa použiť prístroj aj na tieto partie. Elektrickú brúsku možno použiť aj na nechty na nohách, ktoré dokáže pekne zahladiť alebo zbrúsiť do požadovanej dĺžky. Len dbajte na správny výber brúsneho valčeka. Lakte a ruky majú citlivejší kožu, ktorú by ste si mohli príliš drsným nástavcom poraniť.

späť na začiatok ↑

Parametre výberu

Ako si vybrať elektrický pilník na nohy a päty? Než sa vydáte do obchodu alebo urobíte objednávku v e-shope, uistite sa, že ste si dôkladne preštudovali všetky parametre, ktoré s nákupom elektrického pilníka na stvrdnutú kožu súvisí. Jedine tak predídete nepríjemnému rozčarovanie v prípade zlej investície. Ktorú elektrickú brúsku vybrať a na čo sa pri kúpe zamerať, aby ste nasnímali top elektrický pilník na päty priamo pre vás, vám poradíme v dnešnom článku.

Napájanie

Vyberať môžete medzi tromi typmi napájanie:

1. Batériové

Elektrický pilník na pedikúru s batériovým napájaním má na trhu široké zastúpenie. Vyplatí sa v prípade, že si nechcete prácu komplikovať káblom, ktorý rád všade prekáža. Pokiaľ hodláte vziať brúsku so sebou na cesty do zahraničia, nemusíte si robiť starosti s kompatibilitou zásuviek. Brúsku môžete použiť celkom kdekoľvek.

Nevýhodou batériových strojčekov je často ich slabší výkon a kolísavosť otáčok. Často ani tri batérie nedokážu vyvážiť stály prúd energie z elektrickej siete. A potom je tu samozrejme cena – vo výsledku sa lacnejšie batériová brúska na päty dosť predraží. Neustále dokupovania batérií nie je práve ekonomické, rovnako ako nijako ekologické.

2. Sieťové

Brúska na päty napájaná z elektrickej siete vám poskytne stabilný výkon a ušetrí aj vašu peňaženku. Môže vás ale prekvapiť krátkym káblom, ktorý bude znepríjemňovať prácu.

Dobrá rada: Hoci to nie je žiadna novinka, je naporúdzi túto zásadnú informáciu spomenúť. Pokiaľ si budete chcieť vykonávať pedikúru elektrickým pilníkom na chodidlá za mokra, brúsku s napájaním do siete NIKDY nepoužívajte vo vani. To napokon neodporúčame ani so spotrebičom na batérie, ktorý by pád pod vodnú hladinu nemusel prežiť, pokiaľ nie je vodeodolný.

3. S dobíjacím akumulátorom

Top elektrické brúsky na päty disponujú dobíjacím akumulátorom. Ten zaistí jednoduché napájanie, aj keď nebudú po ruke batérie. Práca s elektrickou brúskou na päty s adaptérom je príjemnejšie, pretože sa nikde nemotá kábel.

Pri elektrických dobíjacích pilníkov na chodidlá si postrážte dobu nabíjania. Niektoré lepšie modely už disponujú rychlonabíjením, vďaka ktorému nemusíte prerušiť brúsenie na dlhé hodiny, keď sa prístroj vybije. Aby ste vedeli, koľko energie v brúske zostáva, je väčšina prístrojov vybavená indikátorom batérie.

Rýchlosť

Elektrické brúsky na chodidlá zvyčajne ponúkajú dve rýchlosti brúsenia. Vyššiu využijete pre rýchlejšie odstránenie tvrdej kože na pätách, nižšiu pre dobrúsenie, korekcia a lepšiu kontrolu nad brúseným miestom.

Druhy nástavcov

Brúsky na päty ponúkajú rôzne druhy brúsnych valčekov a diskov. Takmer vždy sa stretneme s hrubým, stredným a jemným nástavcom, ktoré logicky striedame podľa potreby. Nadstavce môžu byť vyrobené z najrôznejších materiálov, najčastejšie z brúsneho papiera alebo karbidu kremičitého. Drahšie elektrický brúsik na päty môže mať diamantový pilník.

Dobrá rada: Stretnúť sa môžete aj s brúskou na päty, ktorá je zároveň epilátorom a holiacim strojčekom. Vďaka výmenným hlaviciam tak získate rovno tri prístroje za cenu jedného.

Údržba brúsky a dostupnosť náhradných nástavcov

Elektrická brúska na päty nie je nijako náročná na údržbu. Po použití sa odporúča nadstavca vybrať, umyť teplou vodou a nechať uschnúť. Správnou údržbou tak môžete predĺžiť ich životnosť. Niektoré prístroje majú v balení špeciálnú čistiacu kefku, ktorý uľahčuje čistenie hlavíc.

V každom prípade ale počítajte s tým, že sa po čase hlavice obrúsi a bude potrebné dokúpiť nové. Ak budete elektrický pilník na chodidlá používať pravidelne, výmenu hlavíc budete vykonávať zhruba každých 6 mesiacov. S tým súvisí aj dostupnosť náhradných dielov. Než prístroj zakúpite, určite sa pozrite, či výrobca náhradné nástavce predáva zvlášť. V opačnom prípade budete nútení kúpiť kompletný prístroj.

Dizajn a špeciálne vlastnosti

Dnes už výrobcovia dobre vedia, že zákazník nehľadí iba na funkčnosť výrobku, ale aj na vzhľad. Ten napokon súvisí s pohodlným užívaním. V prípade brúsky na päty sa zamerajte na ergonomickú rukoväť, vďaka ktorej bude úprava chodidiel príjemnejšie. Naviac vám nebude brániť dostať sa s brúskou na akékoľvek miesto na nohe.

Lepšie brúsky na päty môžu mať aj ďalšie špecifickejšie vlastnosti. Stretnúť sa môžete s brúskou na päty s LED osvetlením, ktoré poskytuje lepšie podmienky pre prácu, ak práve nemáte dostatok svetelného zdroja. Pretože sa pri suchej pedikúre často práši, hodí sa mať elektrickú brúsku na pedikúru s odsávaním, ktorá vás ihneď zbaví poletujúce kože.

Keďže valnú väčšinu elektrických brúsok na chodidlá môžete používať ako na suchú, tak mokrú pedikúru, veľa z nich je vhodná aj do vody. Vodeodolné brúsky na päty tak so sebou môžete vziať napríklad do vane a zbaviť sa zmäknuté zrohovatenej kože rovno pri kúpeli.

späť na začiatok ↑

Cenové kategórie

Cena elektrických pilníkov na päty sa pohybuje zhruba v troch rozmedziach:

Lacné elektrické brúsky na päty do 20 €

Najlacnejšie elektrické brúsky na chodidlá zoženiete už za 10 €. Počítajte s napájaním na batérie, ktoré budete musieť často vymieňať, a mnohokrát aj s neslávnu kvalitou celého prístroja. Vďaka lacné cene sa môže stať, že motor prístroja nebude dostatočne silný a stvrdnutej päty nezvládne obrúsiť. Pedikúry s cenovkou okolo 20 € už ale predstavujú spoľahlivejšie prístroj.

Brúsky na päty od 20 do 50 €

V tejto kategórii nájdete už kvalitné prístroje, ktoré majú často dobíjací akumulátor. V balení nájdete množstvo nadstavcov, ktoré budete neskôr môcť dokupovať zvlášť. Očakávajte silný motor a rýchle brúsenie.

Profi elektrické brúsky na pedikúru

Najdrahšie prístroje renomovaných výrobcov dokážu poskytnúť starostlivosť takmer ako v pravom salóne. Patria sem najmä elektrické sety na manikúru a pedikúru v jednom, ktoré disponujú kvalitnými frézkami a kotúčmi. Elektrické brúsky na päty s cenou nad 50 € majú vždy dobíjací akumulátor a funkciu rýchlonabíjania.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo