Recenzia Electrolux EPF6GREEN

Electrolux EPF6GREEN patří mezi menší vysavače s dostatečným výkonem pro všechny typy povrchů. Hodí se zejména do menších bytů, jelikož disponuje elektrickým kabelem o délce pouze 6 m.

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach3,5 l
Dĺžka kábla6 m
Akčný rádius9 m
Hlučnosť76 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovB
Ročná spotreba27,5 kWh
Príkon700 W
Sací výkon150 W
Regulácia výkonuáno
Turbo kefanie
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtruH12

Predstavenie

Electrolux EPF6GREEN je pomerne lacný vysávač menších rozmerov (441 x 293 x 238 cm). Jeho hmotnosť je ale pomerne vysoká (6 kg). Manipulácia aj prenášanie ale nie je nijako náročné a bez problémov s ním zvládnu pracovať aj odrastenejšie deti, ktoré môžete zapojiť do upratovania.

Kvalita spracovania je na štandardnej úrovni. Všetky plastové diely k sebe priliehajú a všetko pôsobí pomerne pevne. Samozrejmosťou sú tiež malá mäkčená kolieska, vďaka ktorým je prekonávanie prekážok ľahšie a nehrozí poškriabanie podlahy.

Počítať ale musíte s kratšou elektrickou šnúrou, ktorá meria len 6 m. Vo veľkých miestnostiach preto budete musieť tento vysávač neustále prepájať. Odporúčame ho preto skôr pre menšie priestory. Príslušenstvo u tohto modelu pozostáva z nástavca 3 v 1, tj. extra hubica na tvrdé podlahy, hubica na čalúnenie a štrbinová hubica, ktorá je ideálna pri vysávaní radiátorov a pod. Súčasťou balenia nie je turbokefa. Nástavec 3 v 1 je možné umiestniť priamo na saciu hubicu vysávača, a mať ho tak stále po ruke.

Príkon tohto elektrospotrebiče dosahuje maximálne 700 W, sací výkon sa pritom pohybuje okolo 150 W. Samozrejmosťou je regulácia výkonu. Tento model navyše vyniká vysokou úspornosťou a energetickou triedou A. Pre vysávanie tvrdých podláh je označený triedou A (teda vysoká účinnosť), pre vysávanie kobercov potom triedou B. Veľmi vhodný je aj pre alergikov, pretože nevracia prach späť do ovzdušia (trieda A).

Ako vysáva

Výkon modelu EPF6GREEN je prekvapivo vysoký. Tvrdé podlahy (parkety, linoleum, plávajúce podlahy atp.)zvláda na jednotku. Čo sa týka kobercov, tam dopadol horšie. Aj na najnižšiu výkon sa hubica ku kobercu prisaje a ťažko sa s ňou pohybuje. Riešením môže byť na jednej strane koberec jednoducho prišliapnuť a vysávať len smerom od seba. Koberce s vysokým vlasom je pritom takmer nemožné vysať. Tento stroj navyše vo svojej výbave neobsahuje turbokefu vhodnú pre vysávanie zvieracích chlpov a vlasov.

Príjemne však prekvapila technológia 360 ° Motion ™, vďaka ktorej sa sacia hubica otáča okolo svojej osi, a veľmi ľahko sa preto prispôsobí všetkým rohom. Saciu trubicu je pritom možné sklopiť, vďaka čomu sa ľahko dostanete aj pod nízke skrine a ďalší nábytok. Vďaka dostatočne dlhej teleskopickej trubici je vysávanie pohodlné aj pre vyššie osoby.

Vyzdvihnúť si rozhodne zaslúži relatívne tichý chod (pri nízkom výkone, keď výkon zvýšite, tak je to s hlukom horšie). Pri vysávaní na nižší výkon preto nebudete príliš rušiť členov domácnosti ani susedov. Chválime tiež HEPA filter H12, ktorý účinne zachytáva prach, a bráni mu tak v návrate do ovzdušia. Ak preto patríte medzi alergikov, je pre vás tento model vhodný.

Jednotlivé prachové sáčky majú objem 3,5 l, čo je dostačujúce hodnota. Nechýba ani indikácia plného vrecka a bežná funkcia automatického navíjanie šnúry. Počítať ale nemôžete s funkciou indikácie zanesenia filtra. Aby bola zachovaná jeho maximálnu funkčnosť, oplatí sa HEPA filter pravidelne kontrolovať a čistiť.

Zistiť cenu
6.8 Total Score
Hodnotenie Electrolux EPF6GREEN

Vzhľadom na nižšiu obstarávacej cene prekvapil Electrolux EPF6GREEN svojím vysokým výkonom. Jeho prednosťou je ale hlavne pohodlie pri práci. Vďaka otočnej hlavici sa s ním bez veľkej námahy dostanete aj do horšie prístupných rohov, pod skrine a pod. Ak preto máte výrazne členitý byt, určite túto vlastnosť oceníte. Ideálne je tiež pre alergikov. EPF6GREEN sa ale nehodia pre vysávanie veľkých priestorov a kobercov s vysokým vlasom.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
7
Hlučnosť
4
Spotreba
6
Výbava
5
KLADY
 • nízka obstarávacia cena
 • dostatočný výkon
 • minimálne emisie prachu
 • vynikajúce pre vysávanie zle prístupných miest, pod skriňami a pod.
ZÁPORY
 • nevhodný pre koberce s vysokým vlasom
 • krátky elektrický kábel
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo