Recenzia Electrolux ESP73RR

Vysoko úsporný vysávač Electrolux ESP73RR zakúpite za prijateľnú cenu, dokáže pritom odviesť veľmi slušnú prácu a môže sa pochváliť dostatočným výkonom. Navyše disponuje indikáciou zanesenia filtra, ktorú často nenájdete ani u drahších modelov.

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach3,5 l
Dĺžka kábla9 m
Akčný rádius12 m
Hlučnosť70 dB
Energetická triedaA+
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovB
Ročná spotreba21,2 kWh
Príkon650 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonuáno
Turbo kefanie
Signalizácia filtraáno
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtruH12

Predstavenie

Electrolux ESP73RR je ľahký (4,47 kg) a menší model s rozmermi 441 x 293 x 238 mm. Jeho uloženie preto nebude problematické. Celkové spracovanie pôsobí kvalitne, sacia trubica je však pomerne mäkká, kvôli čomu sa môže ľahšie lámať. Je preto potrebné na ňu dávať pri práci pozor. Menšie otočné a mäkčená kolieska sú ľahko pohyblivá, ovládanie aj prekonávanie nižších prekážok je preto ľahké. Vzhľadom k nižšej váhe sa tento stroj tiež ľahko prenáša. Vďaka ohybnej hubici sa bez problémov dostanete aj pod nízke skrine a ďalší nábytok.

U takto malého vysávača je trochu neobvyklá dlhá elektrická šnúra, čo samozrejme myslíme v pozitívnom zmysle. Jej dĺžka dosahuje 9 m, akčný rádius je preto až 12 m, vďaka čomu sa tento spotrebič hodí aj pre použitie vo veľkých miestnostiach, halách a pod. Objem prachového vrecka je však len 3,5 l, čo znamená, že ho budete musieť častejšie vymieňať .

Príjemným prekvapením je u tohto pomerne lacného modelu tiež množstvo funkcií, ktoré ponúka. Okrem automatického navíjanie šnúry a indikátora plného prachového vrecka disponuje aj málo častou funkciou indikátora zanesenia filtra. Ak sa vám preto HEPA filter zanesie, prístroj vás na túto skutočnosť sám upozorní.

Nechýba ani príslušenstvo, a to konkrétne špeciálna hubica na tvrdé podlahy a hubica 3 v 1 (tj. kefka, štrbinová hubica a hubica na čalúnenie), ktorú je možné vložiť do úchopu priamo na saciu hadicu vysávača, a tak ju mať stále po ruke. Medzi príslušenstvom však chýba turbokefa, ktorý je praktický najmä v prípade, keď správate domáceho maznáčika.

Príkon je pomerne nízky, a to 650 W. Sací výkon pritom výrobca neuvádza. Výkon môžete regulovať buď pomocou otočného kolieska na tele prístroja alebo klasicky posuvnou klapkou priamo na saciu trubicu.

ESP73RR patrí medzi vysoko úsporné spotrebiče, pretože disponuje energetickou triedou A +, ktorá patrí medzi najvyššie možné. Tiež pri vysávaní tvrdých podláh si vyslúžil triedu A, pri vysávaní kobercov však ide už o niečo nižšiu triedu B. Pokiaľ ale patríte medzi alergikov, poteší vás vysoko účinný HEPA filter. Množstvo emisií prachu je preto minimálne a tento model sa môže pochváliť opäť vysokú triedou A.

Ako vysáva

V praxi si ESP73RR viedol prekvapivo dobre. Je však nutné si zvyknúť na pomalší štart. Po zapnutí prístroju chvíľu trvá, než dosiahne stabilného výkonu. Všetky typy tvrdých podláh (parkety, linoleum, plávajúce podlahy a pod.) Ale vysáva na jednotku. Sací výkon je tak vysoký, že (pri prázdnom prachovom sáčku) ani nie je potrebné používať najvyšší výkon.

Na kobercoch si viedol o poznanie horšie, pretože trpia klasickým nešvárom väčšiny vysávačov. Najmä ku kobercom s vysokým vlasom sa hubica aj pri najnižšom možnom výkone prisaje a nie je možné s ňou takmer pohnúť. Koberce s nízkym vlasom ale vysáva pomerne dobre. Vhodnejšie je ale nastaviť minimálny výkon a po jednom mieste prejsť viackrát.

Tento model bohužiaľ neobsahuje turbokefu, ak preto chcete efektívne vysávať tiež vlasy a zvieracie chlpy, odporúčame dokúpiť kompatibilný nástavec.

Rozhodne chválime nízku hladinu zvuku. Pri vysávaní je počuť skôr zvuk prúdiaceho vzduchu, ako bežiaci motor. Ak nasadíte nadstavec, hladina zvuku sa ale trochu zvýši.

Zistiť cenu
7.1 Total Score
Hodnotenie Electrolux ESP73RR

Hoci vysávač Electrolux ESP73RR patrí k pomerne lacným modelom, čo sa týka výkonu, dopadol veľmi dobre. Na tvrdé podlahy je totiž úplne dostatočný. Samozrejme špička medzi vysávačmi je ešte o kus ďalej, ale s ohľadom na cenu je to vážne solídny výkon. Poteší tiež dlhý elektrický kábel a ľahká ovládateľnosť. Ak preto zháňate lacnejšie stroj pre veľké miestnosti a najmä tvrdé podlahy, môže pre vás byť tento model vhodným riešením.

Vysávanie tvrdých plôch
8.5
Vysávanie kobercov
7
Hlučnosť
6
Spotreba
6
KLADY
 • dobrý pomer cena / výkon
 • dlhý elektrický kábel
 • tichý chod
 • dostatočný výkon
 • indikácia zanesenia filtra
ZÁPORY
 • pomalý štart
 • nevhodný pre koberce s vysokým vlasom
 • nižší objem prachového vrecka
 • nemá turbokefku
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo