Recenzia ETA Mauro 2488

ETA Mauro 2488 spadá do ekonomických vysávačov s nízkym sacím výkonom podľa noriem EÚ. Aj napriek tomu však dosahuje dobré výsledky, a to najmä na tvrdých podlahách. Poteší aj trieda filtrácia A. Ako vysávač obstál v testovaní, sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.[wpsm_toplist]

Parametre

Spotreba60
Výbava50
Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach6 l
Dĺžka kábla7 m
Akčný rádius10 m
Hlučnosť80 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovD
Ročná spotreba25,4 kWh
Príkon700 W
Sací výkon200 W
Regulácia výkonuáno
Turbo kefanie
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtru12
späť na začiatok ↑

Predstavenie

ETA Mauro 2488 je úsporným vysávačom opatreným ECO motorom, ktorý šetrí náklady na prevádzku. Vysávač patrí do energetickej triedy A. Všeobecne môžeme povedať, že náklady na prevádzku sa u vysávačov toľko nerieši, pretože rozdiel medzi úsporným a „neúsporným“ modelom je zhruba 4 Euro.

Z hľadiska výkonu sa vysávač radí do kategórie menej výkonných, čo však nie je negatívum. Všetky vysávače vyrobené po roku 2017 nesmú dosiahnuť vyššieho príkonu než 900 W. Dôležitá je trieda filtrácia A, ktorá značí, že sa späť do ovzdušia dostane len minimum nečistôt. V kombinácii s HEPA filtrom triedy 12 by sme sa nebáli ho odporučiť aj alergikom, aj keď je pravda, že tento výrobca disponuje aj vysávačmi s účinnejším HEPA filtrom triedy 13.

Najlepšie výsledky vysávač dosahuje najmä na tvrdých podlahách. Stráca však pri vysávaní na kobercoch. Trieda vysávanie kobercov je nízka, iba D. Za prijateľnú sa považuje trieda C. Problém je, že súčasťou vysávača nie je turbokefa, ktorý sa používa na koberce pre dobré vysatie chlpov a vlasov. Turbokefa si môžete prikúpiť zvlášť, ale obstarávacia cena sa navýši zhruba o 20 €.

Veľkosť vrecka je neuveriteľných 6 l, čo znamená, že môžete vysávať a vysávať bez obáv z skorého preplnenia. Na nutnosť výmeny vás upozorní indikátor plnosti vrecka. Vysávač je vybavený bezpečnostnou poistkou chýbajúceho vrecka, takže sa nemusíte obávať, že by ste začali vysávať bez neho. Vrecká sú odolné proti nasatiu vlhkosti i proti pretrhnutiu ostrými predmetmi. Praktické je aj hygienické uzatváranie, ktoré nedovolí nečistotám, aby sa dostali späť do ovzdušia.

Hmotnosť vysávača je väčšia ako 6,5 kg a jeho hlučnosť je dosť vysoká. Ocitá sa na hranici povolenej EÚ, teda 80 dB. Akčný rádius je 10 m, z toho dĺžka kábla 7 m, čo je pomerne málo. Praktickou funkciu plní integrovaný priestor pre príslušenstvo vysávače, ktoré zahŕňa parketovú hubicu na tvrdé podlahy, vankúšovú hubicu, štrbinovú hubicu a kefku s jemnými štetinkami pre upratovanie prachu a pavučín. Praktická je kovová teleskopická trubka, ktorej dĺžka môže dosahovať až 78 cm.

späť na začiatok ↑

Ako vysáva

S výsledkami práce vysávače ETA Mauro 2488 budete spokojní. Je síce účinnejší na vysávanie tvrdých podláh, ale tak nejako vysaje aj koberce. Je však pravdou, že ešte lepšie výsledky by na kobercoch dosiahol, ak by bol v základe opatrený turbokefou.

Veľkou prednosťou sú všesmerová kolieska vysávača, takže sa s ním skutočne ľahko manipuluje. Nech sa pohnete doprava alebo doľava, vysávač vás bude verne nasledovať. Váha vysávača je cez 6,5 kg, čo pri prenášaní v ruke spoznáte, ale pri jazde vysávača nie je hmotnosť až tak viditeľná.

Nemilo nás prekvapila hlučnosť vysávača, ktorá dosahuje 80 dB pri vysávaní na najvyšší stupeň. Ten sa volí najmä pre vysávanie kobercov, takže ak doma máte kobercované podlahy, určite si osadenstvo počas luxovaní nevychutná sledovania filmu alebo neužije čítanie knihy.

Plusové body prideľujeme za veľký objem vrecka na prach, ktorý činí 6 l. Odpadá tak nutnosť časté výmeny. Indikátor plnosti vrecka vás navyše sám upozorní na nutnosť výmeny. Veľmi nás potešila trieda filtrácie A, ktorá spoločne s HEPA filtrom 12 vysávač predurčuje aj do domácností s alergikov.

Vysávanie, neuľahčujú kratšom akčnom rádiusom, ktorý činí 10 m. Plusom je integrovaný priestor pre nástavce. Nástavce jednoducho vymeníte a budete ich mať vždy po ruke. Nesmieme zabudnúť ani dizajnové prevedenie elektrospotrebiče, ktoré z neho tvorí nestarnúci klasiku.

Pri údržbe je možné vstupný filter umyť pod tečúcou vodou. HEPA filter je možné tiež tečúcou vodou prepláchnuť, ale tento postup sa neodporúča, pretože s každým prepláchnutím sa znižuje účinnosť jeho filtrácie. Najlepšie je údržba suchou cestou vyklepaním alebo vyfúkaním.

Zistiť cenu
5.5 Total Score
ETA Mauro 2488

ETA Mauro 2488 sa hodí aj do domácností s alergikov, pretože je vybavený kvalitným HEPA filtrom a navyše kvalita vyfukovaného vzduchu dosahuje najvyššie možné triedy, teda A. Vysávač je veľmi účinný pri vysávaní tvrdých podláh, horších výsledkov dosahuje na kobercoch. Turbokefa navyše nie je súčasťou balenia.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
4
Hlučnosť
3
Spotreba
6
Výbava
5
KLADY
 • objem vrecka na prach
 • čistý vyfukovaný vzduch
 • ľahká manipulácia
ZÁPORY
 • hlučnosť
 • chýba turbokefa
 • nízka účinnosť na kobercoch
 • krátky akčný rádius
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre