Skúsenosti s iRobot Roomba 966

Smart vysávač iRobot Roomba 966 si dobre poradí takmer s akýmkoľvek neporiadkom. Chýba mu síce funkcie Carpet boost, ale aj tak sú výsledky po vysávaní veľmi uspokojivé. Veľký podiel na tom určite nesie kamerová navigácie. Vďaka Hepa filtru a možnosťi dvojitého čistenie je Roomba 966 vhodná aj do domovov, ktoré obývajú alergici.

Parametre

Doba nabíjania180 min.
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť60 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie1800 mAh
Výdrž na jedno nabitie75 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanieáno
Typ navigáciekamerový
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkaáno
Objem zásobníka0,55 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou baleniaáno
Wi-Fiáno
Počet hlavných kief2
Počet bočných kief1
HEPA filteráno
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTáno
Počet čistiacich režimov5
Maximálna výška prekážok2 cm
Výška9,2 cm
Priemer35,1 cm
Držadlo na prenášanieáno
Pohybsystematický
späť hore ↑

Ovládanie

Ovládanie robota nie je nijako ťažké. Je možné ho ovládať ako manuálne, tak na diaľku pomocou aplikácie. Aplikácia iRobot HOME vám umožní využiť všetok potenciál robota.

Ak by ste chceli vysávač ovládať len manuálne, využijete iba možnosť vysávania, nasmerovanie robota do nabíjacej základy a čistiaci režim SPOT, ktorý nahrádza metličku a lopatku. Toto sú totiž jediná 3 tlačidlá, ktorá na robotu nájdete:

 • upratovanie,
 • nabíjacie stanice,
 • SPOT.

V prípade, že si nainštalujete aplikáciu, budete si môcť naplánovať odložený upratovanie na ktorýkoľvek deň v týždni vo ktorúkoľvek hodinu. Navyše si môžete prezrieť históriu upratovaní, aplikácia vás upozorní tiež na nutnosť údržby robota alebo vysypanie zásobníka na nečistoty. Veľmi prínosný je prenos digitálneho scanu uprataného priestoru do vášho mobilného zariadenia. Budete teda vedieť, ktoré časti domu sú dokonale upratané a ktoré robot vynechal. Tých vynechaných však veľa nie je.

Na tele vysávača nájdete indikátory:

 • pripojenie Wi-Fi,
 • plného koša,
 • batérie,
 • porúch,
 • nečistôt Dirt Detect.

Funkcia

Vysávač ponúka okrem klasického upratovania ešte ďalšie možnosti nastavenia upratovania:

 • SPOT – jedná sa o čistiace režim, ktorý nahrádza metličku a lopatku. Ľahko upracete rozsypaný cukor alebo kávu či rohožku na topánky. Robota stačí preniesť na znečistené miesto, stlačiť tlačidlo a robot sa bude venovať upratovania v priestore s rozmerom 1 m2.
 • Plánované upratovanie – umožňuje nastavenie odloženého upratovania na vybrané dni v týždni, vo ktorúkoľvek hodinu.
 • Počet čistiacich prejdení – štandardne je nastavený na jedno, ak však doma máte domácich miláčikov alebo deti, ktoré často drobí, bude sa vám hodiť funkcia dvojitého prejdenie, vysávač sa miestam bude venovať intenzívnejšie.
 • Edge Clean – vďaka tejto funkcii robot vysáva aj pozdĺž nábytku a nôh stoličiek atď. Túto činnosť vykonáva vždy na konci vysávanie, teda po tom, čo vysal celý priestor. Pokiaľ chcete upratovania docieliť rýchlejšie, môžete túto funkciu vypnúť, hrozí však, že nebude povysávané dokonale. Funkcia je z výroby zapnutá.
 • Funkcia dokončiť upratovanie – jedná sa o automatickú funkciu, ku ktorej dôjde v prípade, že robot vyhodnotí potrebu dobitia batérie počas upratovania. Ak ešte nemá upratané, dobehne sa dobiť a po nabití pokračuje v upratovaní tam, kde skončil.

Ďalej vysávač disponuje funkciou Antitangle, čo znamená, že by sa nemal zamotať do káblov alebo strapcového zakončenie koberce. Akonáhle vysávač narazí na takýto priestor, zaradí spätné otáčanie a vďaka tomu sa dokáže z káblov alebo iných prekážok vymotať.

Údržba

Na nutnosť údržby vysávača vás upozorní aplikácie alebo indikátory. Na tele vysávača sa nachádza indikátor porúch a plnosti koša. V tom prípade je potrebné vysypať kôš alebo očistiť kefy a podobne. V aplikácii môžete pomocou grafického znázornenia kontrolovať, kedy je potrebné vykonať údržbu.

Pozornosť venujte dvoma gumovým kefám, z ktorých je potreba vymotať nečistoty, a to aj z priestoru pod nimi. Čas od času je potrebné tiež demontovať bočnú kefku a vyčistiť aj žliabok pod ňou. Rovnakú starostlivosť si zaslúžia tiež smerové koliesko, ktoré je potrebné vytiahnuť zo žliabku a dobre ho očistiť.

späť hore ↑

Ako vysáva

Vysávač dosahuje veľmi dobré výsledky snáď na všetkých typoch podláh. Dobre si poradí s tvrdými povrchmi a vďaka dvom proti sebe rotujúcim gumeným kefám dobre zbiera nečistoty aj z kobercov. Problémy mu robia akurát menšie a tenšie koberčeky, ktoré si naroluje pod seba.

Jeho výsledky sú dobré ako pri vysávaní prachu alebo iných sypkých nečistôt a dobre si poradí aj s väčším neporiadkom ako sú napríklad zvyšky popcornu. Pri zistení väčšieho množstva nečistôt navyše zvýši svoj sací výkon, aby dosiahol ešte lepšie výsledky.

Trochu nás zamrzelo, že má vysávač z výroby naprogramované, že okolo seba musí mať pri vysávaní dostatočný priestor. Kvôli tomu nezachádza do užších miest, kam by sa sám o sebe vliezol. Senzory však pravdepodobne tento priestor vyhodnotí ako úzky, takže do neho vysávač nevojde.

Pri upratovaní nám chýbala aj funkcie Carpet boost, ktorá zvyšuje výkon, akonáhle zistí, že sa vysávač nachádza na koberci alebo inom povrchu vytvárajúcim väčšiu trecí odpor.

Hmotnosť robota činí 4 kg, čo je celkom dosť. Pri prenášaní váhu pocítite. Súčasťou robota je integrované držadlo, ktoré sa nám pre prenášanie javí trochu neprakticky. Je možné do neho totiž vsunúť len 4 prsty, čo nie je pre prenášanie príliš stabilné.

Oceňujeme možnosť pokračovania v upratovaní. Vďaka kamerové navigácii si robot dokáže zapamätať, kde s upratovaním skončil a tam začne v jeho dokončovania.

späť hore ↑

Skúsenosti

 • Na trhu sa môžete stretnúť aj s modelom iRobot Roomba 960, ten je rovnaký ako 966, líšia sa len vo farebnom prevedení.
 • Súčasťou balenia je jeden filter naviac a tiež virtuálne stena.
 • Pokiaľ máte doma skôr kobercované plochy, je lepšie sa rozhodnúť pre vysávač Roomba 980, ktorý má väčšiu výdrž batérie a funkciu Carpet boost.
Zistiť cenu
7.3 Hodnotenie
Hodnotenie iRobot Roomba 966

Vďaka HEPA filtru sa vysávač nemusia báť používať ani alergikové. Robot navyše ponúka funkciu dvojitého prejdenia, takže domov nečistôt zbaví ešte účinnejšie. Veľmi slušná je výdrž na jedno nabitie, ktorá dosahuje 1 hodiny a 15 minút. Vysávač bez problémov vyčistí priestory o rozlohe 180 m2. Trochu nám však chýbala funkcie intenzívneho vysávanie kobercov a tiež je škoda, že sa robot nedostane do užších priestorov.

Výdrž
4.2
Prevádzka
9.4
KLADY
 • dlhá výdrž batérie
 • HEPA filter
 • Wi-Fi
 • virtuálna stena súčasťou balenia
ZÁPORY
 • chýba funkcia Carpet boost
 • nevysáva v užších priestoroch
Pridajte svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre