Recenzia Remington S7710

Už máte dosť svojej starej žehličky na vlasy alebo ste sa skrátka rozhodli, že si skúsite upravovať vlasy pomocou tohto pomocníka a padol vám do oka model Remington S7710? My sa vám pokúsime túto žehličku čo najlepšie predstaviť a upozorniť na jej dobré alebo zlé stránky. Už v úvode treba ale povedať, že zlé sa hľadajú dosť ťažko. Je cenovo prijateľná, dobre sa s ňou pracuje, vyniká trojitou ionizáciou na ochranu vlasov, takže sú vlasy po použití krásne lesklé, má keramické žehliace plochy potiahnuté turmalínom, automatické vypnutie, dostatočný a nastaviteľný teplotný rozsah, a tak by sme mohli pokračovať. Pokiaľ vás zaujíma, čo ďalšie vie a na čo si prípadne dať pozor, čítajte ďalej.

Parametre

Materiál žehliacich plôchkeramické, potiahnuté turmalínom
Starostlivosť o vlasyionizácia
Automatické vypnutieáno
Regulácia teplotyáno
Doba nahriatia15 sekundy
Zobrazovacie zariadeniedisplej
Zámok teplotného nastaveniaáno
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C150 - 230

Ako sa s ňou upravujú vlasy?

Chápeme, že vyznať sa v takom množstve typov žehličiek na vlasy nie je vôbec jednoduché. Preto je zásadné si povedať, čo od žehličky očakávate a hlavne, aký typ vlasov máte. So žehličkou Remington S7710 máte tú výhodu, že ju môžu používať ako tí, čo sa narodili s bujnou kučeravou hrivou, tak aj tí, čo majú vlasy jemné a viac náchylné na poškodenie. Žehlička disponuje trojitou ionizačnou technológiou, a tak chráni jemné vlasy a účinne bojuje so statickou elektrinou.

Zdokonalená keramika s turmalínom vám pri stylingu zaistí to, že vlasy budú pekne kĺzať a nestane sa vám, že by potom boli krepaté. Táto kombinácia znižuje teplotu žehličky a je vhodná zvlášť pre používateľov s jemnými a tenkými vlasmi. Špeciálne navrhnutý generátor iónov uvoľňuje milióny iónov, ktoré všetky vlasy obalia, vlasy potom sú naozaj pekné. Pokiaľ máte vlasy veľmi suché, môžete zvoliť podobný model od rovnakého výrobcu, a to Remington S8500, doštičky tejto žehličky sú napustené arganovým olejom, a to vlasom pomôže. Pokiaľ sa vám vlasy naopak viac mastia, je potrebné sa tomu typu vyhnúť.

Zvoliť si môžete z deviatich možností nastavenia teploty, vždy po 10 ° C, a to od 150 ° C do 230 ° C, pre jemné a normálne vlasy zvoľte samozrejme nižšiu teplotu, od 150 ° C do maximálne 190 ° C a pre silné a husté vlasy sa hodí teplota od 190 ° C vyššie. Pokiaľ sa vám nedarí s týmito teplotami vlasy narovnať či navlniť, pridajte na teplote, ale pamätajte na to, že teplota od 220 ° C bude aj silné vlasy pri častom použití poškodzovať. Dôležité je zvoliť aj vhodný ochranný prípravok pred žehlením vlasov. Ramená žehličky sú úzke, preto sa s nimi budú veľmi dobre robiť vlny. Doštičky sú dlhé 110 mm a na dotyk hladké. S týmto prístrojom sa pracuje dobre, pretože skvele padne do ruky. Napájací kábel je dostatočne dlhý, 190 cm, je otočný, čo oceníte zvlášť, keď si vlasy bude vlniť. Pokiaľ ráno ponáhľate, je pre vás každá minúta dôležitá. Preto je veľkým plusom tejto žehličky jej funkcia Turbo Boost, to je rýchle nastavenie teploty, žehlička je nahriata už za 15 sekúnd, a to je veľmi krátka doba. Pre porovnanie, na trhu nájdete žehličky, ktoré sa nahrejú aj za 2-3 minúty. Na to, že je pripravená na použitie vás upozorní pípnutím. Hodí sa aj funkcia pamäte teploty. Pre tých, čo často zabúdajú vypínať elektrické spotrebiče, máme dobrú správu, žehlička disponuje automatickým bezpečnostným vypnutím.

Ovládanie je ľahké. Na bočnej strane prístroja nájdete tri tlačidlá. Tlačidlo zapnutia a vypnutia sa nachádza mierne bokom od ďalších dvoch, pomocou ktorých pridávate alebo uberáte teplotu. Plusom výrobku je tiež to, že si pamätá poslednú použitú teplotu a nemusíte ju tak stále dookola nastavovať. Zamknutie tlačidiel pri prevádzke sa tiež hodí.

Výrobca Remington patrí medzi spoľahlivé výrobcu. Na trhu figuruje už od roku 1937 a so svojou špecializáciou na holenie a úpravu vlasov sa môžete spoľahnúť na to, že tieto ich výrobky patria medzi tie kvalitné.

  

Dizajn výrobku je jednoduchý, žehlička je vyrobená z čierneho plastu, horná časť má fialovú, ľahko trblietavú farbu. Patrí k nej aj žiaruvzdorné puzdro, takže si žehličku môžete brať so sebou na cesty a pokiaľ vám po úprave vlasov zostane žehlička ešte teplá, nemusíte mať žiadne obavy ju rýchlo zbaliť. Navyše sa hodí do každej elektrickej siete.

Nezabúdajte na to, že aj o žehličku sa musíte starať, pokiaľ ju používate často, mrknite občas na to, či nepotrebuje vyčistiť od nečistôt a prípravkov.

Rady

Žehlička sa môže stať vašim skvelým pomocníkom pri stylingu vlasov, len sa držte týchto základných pravidiel:

 • vlasy žehlite zásadne dobre vysušené,
 • použite ochranný prípravok,
 • vlasy dobre pred úpravou rozčešte,
 • berte vždy tenké pramienky, len tak docielite dobrý výsledok,
 • nikdy nežehlite vlasy, na ktorých sú zvyšky tužidla, laku, gélu a pod., tieto prípravky sa teplom rozpustia a nalepia na vlasy, ktoré môžu poškodiť,
 • teplotu prispôsobte vášmu typu vlasov.

 

Zistiť cenu

 

8Expert Score
Remington S7710

Hoci táto žehlička patrí skôr medzi lacnejšie modely, pri ktorých len výnimočne narazíte na funkciu ionizácie alebo automatického vypnutia, tomuto modelu tieto funkcie nechýbajú. Myslíme si, že pokiaľ si ju zakúpite, budete spokojní. V podstate sme na nej žiadne chyby nenašli. Páči sa nám extra rýchle nahriatie, trojitá ionizácia na ochranu vlasov, navyše sa s ňou veľmi dobre pracuje as úzkymi doštičkami vlasy krásne navlníte. Vlasy sú po úprave týmto výrobkom pekne lesklé a zdravé. Samozrejme musíte dodržiavať správne použitie, žehliť suché vlasy a nenechávať vlasy v žehličke príliš dlhú dobu. Len treba zdôrazniť, že najnižšia nastaviteľná teplota je 150 °C, preto zvážte, či vám to bude vyhovovať a nepotrebujete žehličku s nižšou teplotou.

Plusy
 • rýchle nastavenie teploty
 • dlhé, úzke doštičky
 • funkcie pamäte teploty
 • otočný kábel
 • trojitá ionizačná technológia
 • generátor iónov
Mínusy
 • najnižšia teplota až od 150°C

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo