Recenzia sušičky bielizne LG RC81V9AV4Q

Pokiaľ zháňate sušičku, ktorá Vám uľahčí prácu vo viacerých smeroch, mrknite na sušičku na bielizeň LG RC81V9AV4Q. Nielenže nemusíte bielizeň vešať na sušiak a čakať, než uschne. Táto sušička je tiež schopná sa sama vyčistiť. Tým samozrejme šetrí spotrebu energie a Vám čas, ktorý nemusíte tráviť zložitou údržbou. Spotrebič má tiež vylepšený – tzv. invertorový motor. ktorý spoľahlivo znižuje vibrácie spotrebiča. Sušička má zabudovaný systém Eco Hybrid™, vďaka ktorému je menej náročná na spotrebu energie alebo na čas sušenia – to si môžete zvoliť podľa potreby. Niekto si radšej počká dlhšie, než sa bielizeň vysuší, iná naopak bude radšej viac platiť za elektrinu, ale bielizeň bude mať vysušenú skôr. Sušičku si obľúbite aj preto, že vlastní certifikát TÜV Green Product – má minimálny dopad na životné prostredie. Aspoň takto to tvrdia marketingové materiály. Ale je to tak aj naozaj?

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu196 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie176 kWh
Hĺbka69 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť37,5 kg
Hlučnosť62 dB
Počet programov14
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR290

Predstavenie sušičky bielizne LG RC 81V9AV4Q

So sušičkou bielizne LG RC81V9AV4Q A+++ 8 kg budete šetriť svoje finančné zásoby vďaka veľkej energetickej úspore, ktorú sušička dokáže, ale aj životné prostredie. Máte istotu 10 rokov záruky na motor a kompresor, čo je skutočne lákavá ponuka. Táto sušička je tiež krásnym doplnkom do modernej domácnosti. Má elegantný nerušivý vzhľad bielej farby s dvierkami z tvrdeného skla. Dá sa veľmi dobre prispôsobiť tomu, aký máte v miestnosti priestor, pretože dvierka môžete nainštalovať vpravo aj vľavo. Zapadne tak do každej kúpeľne.

Sušička má zabudované invertorové tepelné čerpadlo a využíva na stláčanie chladiva dva valce (bežne sušičky využívajú vaľaj len jeden). Toto čerpadlo má nižšie vibrácie ako bežné čerpadlá, a preto je spotrebič celkovo menej hlučný, než býva zvykom. Nižšie vibrácie zariadenia tiež predlžujú jeho životnosť. Skôr než samotný prístroj počujete napríklad šušťanie zipsov, alebo iných kovových častí, ktoré pri pohybe narážajú na telo bubna. Na nízku teplotu sušenia je sušička tiež schopná vyhladiť záhyby, a dokonale znížiť pokrčenie bielizne. Pre vás ďalší ušetrený čas, ktorý by ste inak trávili žehlením.

Čo Vám ponúkne sušička bielizne RC81V9AV4Q?

Ste alergik alebo astmatik? Alebo týmto problémom trpia niektorí členovia vašej rodiny? So sušičkou je vždy menej alergénov v domácnosti. Konkrétne recenzovaná sušička LG rc 81v9av4q dokáže zničiť až 99,9% baktérií a prachových roztočov z oblečenia, uterákov a ďalšej bielizne. Pre alergikov a astmatikov je potom oveľa príjemnejšie obliekanie a používanie bielizne, z ktorej sa na ne nezačne víriť prach a neviditeľné roztoče.

Sušička má duálny filter, ktorý garantuje vysoký výkon sušenia a pochytí takmer všetky nečistoty, ktoré v bielizni ešte po praní zostali. V sušičke je tiež zabudovaný senzor, ktorý dokáže určiť vlhkosť bielizne a podľa toho automaticky nastaviť teplotu a dĺžku sušenia. Sušička má zabudovanú funkciu Smart Diagnosis, ktorá dokáže vyriešiť väčšinu menších problémov, ktoré môžu v spotrebiči nastať. Znižuje tak riziko vzniku poruchy. To sú všetko celkom bežné veci, ktoré vie väčšina sušičiek.

Veľkú úsporu elektriny vám zaistí samočistiaci sa kondenzátor. Keďže sa čistí automaticky, akonáhle sušička zaznamená znečistenie, je udržovaný v neustálej čistote a tým nespomaľuje alebo inak nenarušuje chod sušičky. Sušička tak môže plne využívať technológiu Eco Hybrid™. Tá sa používa dvoma rôznymi spôsobmi. Ako sme už písali v úvode, buď si radšej dlhšie počkáte, než sa bielizeň vysuší alebo máte radšej, keď idú veci svižne, a tak si radšej priplatíte za kratšiu dobu čakania na suchú bielizeň. Táto funkcia je skvelá, ak sa napríklad niekam ponáhľate a chcete bielizeň zo sušičky vybrať ešte pred odchodom. Technológia Eco Hybrid™ dokáže na Režim Energie ušetriť až 15% energie, na Režim Čas dokáže ušetriť až 18% Vášho času. V praxi patria skôr medzi rýchlejšie sušičky.

ProgramyMax náplň v kg
Bavlna8
Zmiešaná bielizeň4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Uteráky4,5
Rýchle sušenie 30´1
Pre alergikov1
Jemná bielizeň1,5
Vlna1
Športové oblečenie2
Sušenie s držiakom
Studený vzduch
Teplý vzduch

Aké doplnkové funkcie sušička ponúka?

 • Odložený štart – môžete si naplánovať ukončenie sušenia o 3 až 19 hodín.
 • Obľúbený program – uloží váš najobľúbenejší program sušenia s ďalšími funkciami.
 • Osvetlenie bubna – automaticky zapnuté pri otvorení, pri zatvorení dvierok sa automaticky vypne. Dovnútra bubna môžete nazerať s rozsvieteným svetlom, ak podržíte po dobu 3 sekúnd tlačidlo Úroveň sušenia
 • Bežná rýchlosť otáčania bubna (viac času sušenia).
 • Rýchle otáčanie bubna (menej času sušenia).
 • Viac/menej času – môžete predĺžiť alebo skrátiť dobu sušenia pri použití funkcie pri programoch Sušenie na sušiaku, Studený vzduch, Teplý vzduch.
 • Zvuková signalizácia – zapnúť alebo vypnúť.
 • Diaľkový štart – spustenie sušenia na diaľku.
 • Detská poistka – pomocou nej uzamknete ovládací panel.
 • Eco Hybrid – zvolíte, či chcete šetriť energiu alebo čas.

Nekrčivý – pokiaľ nemôžete bielizeň zo sušičky ihneď po dokončení programu vybrať, aktivujte funkciu Nekrčivý, vďaka ktorej sa bude bubon pravidelne otáčať, čím zníži pokrčenie bielizne. Funkcia môže bežať až 2 hodiny po dokončení programu.

Ako suší

V našej recenzii na suščiku LG RC81V9AV4Q musíme hneď v úvode spomenúť, že sa jedná o model s tepelným čerpadlom. Ide teda o typ kondenzačnej sušičky, ktorá nie je tak náročná na spotrebu energie ako napríklad sušičky s elektrickým vykurovacím telesom. Avšak tepelné čerpadlo je v súčasnej dobe doménou väčšiny sušičiek dostupných na trhu.

Z hľadiska úspory prevádzky určite oceníte najšetrnejšiu triedu na trhu A+++. Pri spotrebe 176 kWh za rok a priemernej cene energie 0,2 € za kWh vás jej prevádzka vyjde na cca 35 € ročne, čo nie je žiadna hrôza. Jej výhodou je možnosť sušenia teplým alebo studeným vzduchom. Studenému vzduchu sa hovorí aj refresh alebo osvieženie a oceníte ho v prípade, keď sa oblečenie nemusí prať, ale stačí ho len vyvetrať. Typicky sa jedná zápach napríklad z reštaurácie. Výhodou je aj možnosť sušenia prikrývok a program pre alergikov. Možné je aj sušenie na sušiaku, ale ten nie je súčasťou dodávky. Je teda potrebné ho prikúpiť. Sušička je pri prevádzke skoro nepočuteľná. Vyvodzuje hluk o sile 62 dB, čo ju radí medzi najtichšie spotrebiče na trhu. Na druhú stranu si za úspornú a tichú prevádzku celkom priplatíte.

Pri obsluhe oceníte osvetlenie bubna, vďaka ktorému budete mať istotu, že ste v ňom nezabudli ani jedinú ponožku. Výhodou je aj automatické čistenie filtra, ktorý tak neznižuje účinnosť sušenia. Rovnako ako iné nadupané modely aj tento je možné ovládať pomocou Wi-Fi. Sušičku stačí len spárovať s inteligentným telefónom, stiahnuť si aplikáciu a je to. Tak budete môcť spotrebič ovládať aj na diaľku. Okrem ovládania na diaľku je možné si cez aplikáciu stiahnuť aj najnovšie programy na sušenie, čím sa programová ponuka stane ešte atraktívnejšou. Celkovo v kvalite aj rýchlosti sušenia patrí k tomu výrazne lepšiemu, čo je na trhu k dispozícii.

Ovládanie

Na prednej strane sušičky nájdete ovládací panel s kolieskom, tlačidlami a dotykovým LED displejom, ktorý zobrazuje program, dĺžku sušenia, indikátor sušenia (ktorým môžete sledovať, či sušička práve suší klasicky, na uloženie do skrine alebo napríklad k ľahkému žehleniu), či je vyčistený filter na nečistoty, vyprázdnený zásobník na vodu, rozsvieti tiež kontrolku, keď sa čistí kondenzátor. Kolieskom vyberáte program, ktorý chcete na sušenie použiť. Programy sú rozdelené podľa typu materiálu bielizne (syntetika, bavlna, jemné, program pre alergikov a ďalšie…). Vľavo pod ním je umiestnené tlačidlo napájania (zapnúť/vypnúť, zrušiť odložený štart), napravo je tlačidlo na spustenie či pozastavenie sušenia (spotrebič šetrí energiu aj tým, že sa 15 minút po pozastavení sušenia automaticky vypne).

Po každom sušení vyprázdnite zásobník na vodu a vyčistite filter, pokiaľ je zaplnený nečistotami. Keď budete vyberať vysušené prádlo zo sušičky, dávajte pozor – bubon môže byť ešte chvíľu po dosušení celkom teplý.

Spotrebič má detskú poistku, zariadenie teda budete môcť zabezpečiť pred najmenšími členmi rodiny. Na zapnutie a vypnutie poistky Vás upozorní zvukový signál.

Aplikácia LG SmartThinQ

K sušičke bielizne LG rc81v9av4q patrí aplikácia LG SmartThinQ, ktorá je dostupná ako pre Android tak pre Apple. Stiahnete ju jednoducho v obchode s aplikáciami vo Vašom chytrom mobilnom telefóne. Sušičku môžete pomocou aplikácie na diaľku spustiť. Potom môžete vybrať program, ktorý chcete, aby na sušenie použila a vzdialene ju zapnúť.

Zariadenie Vám tiež pošle cez aplikáciu informáciu, pokiaľ sa objaví nejaký problém. V aplikácii môžete sledovať rozdiely spotreby energie pri jednotlivých sušiacich cykloch. Pomocou aplikácie si môžete do spotrebiča tiež stiahnuť ďalšie programy (ako napr. športové oblečenie, proti pokrčeniu, spodnú a posteľnú bielizeň).

Možnosť zakúpenia setu lg f4wv910p2e + lg rc81v9av4q

Sušičku na bielizeň LG rc81v9av4q je možné zakúpiť aj v kombinácii s práčkou LG f4wv910p2e.

Kúpenie tohto setu môže byť pre niekoho výhodné, pokiaľ zháňa sušičku aj práčku. Pokiaľ tieto dva spotrebiče zakúpite spoločne, budete na ne mať miernu zľavu. Oba spotrebiče majú úspornú energetickú triedu – práčka LG f4wv910p2e A, sušička A+++. Práčka má detskú poistku a je možné ovládať na diaľku cez aplikáciu rovnako, ako je to u sušičky. Má taktiež príjemne veľkú kapacitu a to až 10,5 kg. Pokiaľ sa teda nebojíte zainvestovať, cena Vám za funkcie týchto dvoch zariadení stojí a chcete, aby Vám spotrebiče vzhľadovo ladili, môžete o tejto možnosti porozmýšľať.

Predĺženie záruky sušičky LG rc81v9av4q je možné získať, priamo u výrobcu – v eshope LG. Ceny sú závislé od dĺžky predĺženia. Rozmery sušičky LG RC 81v9av4q sú 600 x 850 x 690 mm.

Zistiť cenu

Hľadáte lacnejšiu sušičku bielizne?

8.3Expert Score
LG RC81V9AV4Q

Sušička od LG s relatívne vysokou cenou. Ale funkcií a možností dáva človeku naozaj veľa. Je teda na každom, aby zvážil, či sa mu oplatí priplatiť si za vysokú kvalitu a možnosti, ktoré tento spotrebič dáva. Ušetrí veľa času aj energie, vďaka zabudovaným technológiám, má možnosť ovládania na diaľku, zdá sa, že má programy na sušenie všetkej bielizne, ktorú doma nájdete a tiež pomôže alergikom. Celkovo je to jedna z najlepších sušičiek na trhu, a to za relatívne slušnú cenu.

K veľkým spotrebičom je často potrebný manuál. Niekedy má človek pocit, že zvládne sám prísť na to, ako sa zariadenie ovláda, alebo čo obnáša jeho údržba. V dnešnej dobe sú ale už spotrebiče tak veľmi múdre, že je niekedy ťažké dohľadať všetky potrebné režimy, funkcie a pod. bez manuálu. Návod je lepšie prečítať ešte pred inštaláciou a prvým zapnutím zariadenia.

Sušenie
9
Spotreba
8.5
Rýchlosť
7
Hlučnosť
8
Výbava
9
Plusy
 • 14 sušiacich programov
 • Možnosť stiahnuť ďalšie programy
 • Diaľkové ovládanie cez aplikáciu
 • Kontrola priebehu sušenia bielizne pomocou aplikácie
 • Samočistiaci sa kondenzátor = úspora času aj energie
 • Program pre alergikov
 • Príjemný vzhľad
 • Úsporná a tichá prevádzka
Mínusy
 • Ovládanie rôznych funkcií nie je príliš intuitívne
 • Vysoká obstarávacia cena

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo