Recenzia Rowenta RO 7386 EA

Rowenta RO 7386 EA prichádza s vcelku tichým vysávaním, obstojnú kapacitou vrecka a veľmi dobrými výsledkami po vysávaní. Z hľadiska hmotnosti sa však jedná o pomerne ťažký výrobok. Ako dopadlo naše testovanie?

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach4,5 l
Dĺžka kábla8,4 m
Akčný rádius11 m
Hlučnosť69 dB
Energetická triedaA+
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba22 kWh
Príkon450 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonumanuálny
Turbo kefaáno
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtruH12

Predstavenie

Rowenta je vreckový vysávač s kapacitou vrecka 4,5 l, ktorý je navyše opatrený uzatvárateľnou klapkou, aby ste pri manipulácii s ním neprišli vôbec do styku s prachom.

K vysávaču je dodávané bohaté príslušenstvo označené ako Animal Care Pro, čo znamená, že je dobrým pomocníkom aj do domácností, v ktorej spoločne s vami žijú aj vaši chlpatí miláčikovia. Okrem zvieracích chlpov sú nástavce vhodné aj pre vysávanie dlhých vlasov. Skvelých výsledkov vysávač dosahuje na koberci aj tvrdej podlahe. Prachová hubica je vybavená dvojpolohovú prachovú kefou, ktorá svoju prácu dobre odvedie na oboch typoch podláh.

Filtrácia vysávača je troj úrovňová a vysávač je opatrený HEPA filtrom. Permanentný filter zaisťuje dlhodobý výkon a znižuje nároky na údržbu. Poteší 4 všesmerová kolieska otočné o 360 ° aj protišmykové madlo na prenášanie.

Ako vysáva

Hneď na úvod musíme napísať, že výsledky vysávanie sú skutočne veľmi dobré a to bez ohľadu na príkon, ktorý dosahuje len 450 W. Úroveň vysávanie tvrdých podláh dosahuje úroveň A, čo je u vreckových vysávačov pomerne bežné. Tejto najlepšie úrovne však dosahuje aj pri vysávaní kobercov, čo rozhodne nie je štandard. Nami predtým testovaný model Rowenty RO 3927 EA koberca vysáva len na triedu C, a to pri takmer raz tak veľkom výkone.

Vysávač je určený pre domácnosti s alergikmi i domácimi miláčikmi. Spoločne obdržíte okrem podlahovej hubice ešte hubicu parketovú, maxi turbokefu, štrbinovú hubicu XL aj hubicu na čalúnenie. Sáčok s objemom 4,5 l spadá do priemerných hodnôt, ale je vybavený špeciálnou záklopkou, aby ste po jeho vybratí vôbec neprišli do styku s prachom. Vysávač tak môžu používať aj ľudia s dýchacími problémami.

Všetky komponenty po pripevnení špeciálnými svorkami dobre drží, ale zároveň idú ľahko a rýchlo odňať. Dĺžka prívodného kábla je úžasných 8,4 m a celkový akčný rádius je 11 m, takže vás rozhodne prítomnosť elektrických zásuviek nebude limitovať.

Výkon sa reguluje manuálne na tele vysávača. Nastaviť môžete 3 úrovne výkonu. Každý zodpovedá inému typu podlahy (maximálny výkon – tvrdé podlahy, stredný výkon – koberce, minimálny výkon – závesy). Na jednej strane tela vysávača nájdete pedál pre zapnutie / vypnutie, na druhej pedál pre navíjanie kábla.

Pri vysávaní tvrdých ani kobercových podláh s dlhým vlasom neodchádza k úplnému prisatiu hlavice k povrchu, čo by mohli obmedzit upratovanie. Toto sa môže stať len pri upratovaní koberce s nižším vlasom, kedy je potreba výkon regulovať pomocou variátora prúdenia vzduchu, ktorý sa nachádza na rukoväti.

Kladné body sme vysávači pripočítali za nízku hladinu hluku. Pri maximálnom výkone sa hluk pohybuje okolo 69-70 dB, pri minimálnom výkone dosahuje len 66 dB, čo ho radí k tichším výrobkom na trhu. Za čo však rozhodne kladné body urobiť nemôžeme, je hmotnosť elektrospotrebiče, ktorá sa vyšplhala až na 8,4 kg. Vysávač je tlsťoch a dosť ťažká váhová kategória. Tento nedostatok vyrovnávajú 4 všesmerová kolieska, ktorá zaistí plynulý pohyb bez zasekávania o hrany a rohy.

Rozhodne potešujúce sú dve polohy parkovanie. Telo vysávača je opatrené držadlom tyče, ktoré umožňuje parkovanie v horizontálnej i vertikálnej polohe bez toho, aby tyč odpadávala a zavadzala.

Údržba Rowenty RO 7386 EA nie je nijak náročná. Filter stačí čas od času oprášiť a z turbokefy odstrániť vlasy a chlpy, ktoré sa zamotali do nylonových štetín.

Zistiť cenu
7.9 Total Score
Rowenta RO 7386 EA

Obstarávacia cena Rowenty RO 7386 EA síce nie je najnižšia, ale na druhú stranu dostanete super výkonný vysávač s bohatým príslušenstvom, ktorý si dobre poradí ako s kobercovanými, tak tvrdými podlahami. Vďaka filtračnému systému aj odpadovému vrecku je vysávač vhodný aj do domácností s alergikmi. Navyše dobre odstraňuje aj chlpy po domácich miláčikoch. Veľkým plusom je aj nízka hlučnosť. Naopak mínusom vysoká obstarávacia cena a hmotnosť presahujúcu 8 kg.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
8
Hlučnosť
7
Spotreba
8
Výbava
8
KLADY
 • účinnosť na tvrdých i kobercových podlahách
 • špeciálne vrecko
 • hlučnosť
 • 4 všesmerová kolieska
 • príslušenstvo
ZÁPORY
 • obstarávacia cena
 • hmotnosť
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo