Recenzia Whirlpool FWSF61053W

Práčka Whirlpool FWSF61053W poteší bohatou programovou výbavou a funkciami zahŕňajúcimi aj parné pranie. Za málo peňazí tak získate skutočne veľa muziky. Okrem kladov má však práčka aj svoje nedostatky. Jedným z nich je napríklad vysoká hlučnosť. Zistite, ako práčka obstála v našom teste.

Parametre

Energetická triedaD
Spôsob plneniapredné
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnosť prania62 dB
Hlučnosť žmýkanie83 dB
Spotreba energie za 100 cyklov69 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov3820 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaC
Aquastopnie
Výška83,7 cm
Šírka59,5 cm
Hĺbka42,5 cm
Počet programov12
Dĺžka základného programu200 min.

Predstavenie

Práčka Whirlpool FWSF610053W je jasnou voľbou pre všetkých náročných jedincov, ktorí však nemajú vo svojej kúpeľni dostatok miesta pre veľkú práčku. Tento model disponuje hĺbkou iba 42,5 cm, takže sa hodí aj do priestorovo menších kúpeľní. Vzhľadom k úspornému priestorovému prevedenie je aj kapacita bubna menšia. Ten pojme len 6 kg, takže je práčka vhodná skôr pre menej početné rodiny.

Práčka poteší bohatým počtom programov, ktorých je celkom 12 a mimo klasické programy zahŕňa aj špeciálne na športové oblečenie, džínsy alebo prešívané deky. Najväčším lákadlom je však funkcia FreshCare +, čo znamená, že práčka môže bielizeň prevzdušniť pomocou pary, a tak vám uľahčiť žehlenie. Využitie však nájde aj pri osvieženie načichlé bielizne.

Práčke nechýba ani funkcia odloženého štartu alebo možnosť nastavenia teploty prania. O priebehu ste informovaní pomocou displeja.

Programy

Názov programuKapacita kgNastavenie teploty °CMaximálny počet ot./min
Mix30-401 000
Biele prádlo60-901 000
Bavlna60-601 000
Bavlna ECO660/601 000
Šport2,50-40600
Prešívané deky1301 000
Džínsy2,50-40800
Rychly 30´30-30800
Colours 15°1,50-301 000
Vlna1,50-40800
Jemné prádlo0,50-30
Syntetika30-601 000

Doplnkové funkcie

K vybraným programom si môžete zvoliť funkcie, ktoré vám prácu s bielizňou uľahčí.

 • Odložený štart – štart vybraného programu je možné odložiť na dobu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Najčastejšie sa používa pre pranie na nízky tarif.
 • FreshCare + – funkciu môžete využiť buď po skončení programu (bielizeň sa nepokrčí, funkcia môže trvať až 6 hodín), alebo pre osvieženie takmer nezašpiněného bielizne.
 • Zámok tlačidiel – túto ochranu využijú predovšetkým rodiny s deťmi. Po jej aktivovaní sa zablokuje celý ovládací panel okrem tlačidla zapnúť / vypnúť.

Ako perie

Práčka je rozhodne potešujúcim výrobkom pre všetkých náročných užívateľov, ktorí chcú prať moderne, ale zároveň im ich kúpeľňa neumožňuje inštaláciu veľkého výrobku. S hĺbkou len 42,5 cm spoľahlivo zapadne i do priestorovo menších kúpeľní.

Menšie rozmery sa bohužiaľ podpisujú na menšom objeme bubna, ktorý činí len 6 kg, čím je práčka predurčená skôr do menších rodín. Na druhú stranu poteší skutočne bohatá programová výbava. V základe nájdete hneď 12 programov, zahŕňajúcich okrem klasiky (bavlna, syntetika, eko) aj programy pre pranie džínsov, športového oblečenia, prešívaných prikrývok alebo farebnej bielizne. Pri praní farebného prádla sa oblečenia perie len na 15 ° C, čo zaručuje dlhotrvajúci stálofarebnosť.

Dostupný je aj krátky prací program, ktorý menej špinavé prádlo vyperie za pol hodiny. Najväčším lákadlom výrobku je parná funkcia. Tú môžete aktivovať na konci programu. Bežať môže až 6 hodín. Bielizeň sa v bubne po celú dobu pravidelne otáča a je prefukovanie vzduchom, takže ho z bubna vytiahnete oveľa menej pokrčenú ako po klasickom praní. Okrem toho však môžete FresCare + využiť aj pre osvieženie načichlé bielizne. Typicky napríklad z reštaurácie.

O stave pranie vás informuje prehľadný displej nachádzajúci sa na prednej strane vedľa otočného voliča. Ukazuje priebeh programu aj zostatkový čas do konca prania.

V čom je práčka sklamaním? Predovšetkým v účinnosti odstreďovania, ktoré spadá do nedostačujúce skupiny C. To znamená, že v bielizni zostane takmer 62% zvyškovej vlhkosti, čo je naozaj veľa. Najhoršie by pračka mala patriť do skupiny B a disponovať možnosťou vysokého počtu otáčok. Tu je otáčok za minútu len 1 000, čo nízku skupinu odstreďovania bohužiaľ nevyrovná. Vysoká zvyšková vlhkosť znamená, že sa bielizeň bude dlho sušiť na sušiaku a aj sušenie v sušičke bude trvať dlhšie.

Plusové body nemôžeme udeliť ani za hlučnosť. Pri praní presahuje priemerný hluk 60 dB o 2 dB, čím spadá do kategórie hlučných výrobkov. U odstreďovanie priemernú hranicu 80 dB presahuje dokonca o 3 dB, takže aj v tomto smere je príliš hlučná.

Veľkým lákadlom je pomerne nízka obstarávacia cena, za ktorú dostanete špičkovo vybavený elektrospotrebič s drobnými muchami.

Zistiť cenu
6.4 Total Score
Whirlpool FWSF61053W

Práčka rozhodne naláka na nízku obstarávaciu cenu, ktorá zahŕňa 12 programov spĺňajúce nároky na moderné pranie, a navyše parné funkciu. Šiesty zmysel postráži najekonomickejší spôsob prania. Potešujúce je energetická trieda A +++. Zamrzí však veľká hlučnosť a nedostatočný výsledok odstreďovania.

Pranie
9
Žmýkanie
5
Programy
7
Hlučnosť
3
Výbava
6
Spotřeba
7
KLADY
 • cena
 • parná funkcia
 • 12 programov
 • úsporné priestorové prevedenie
ZÁPORY
 • nedostatočné odstredenie
 • hlučnosť
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo