Recenzia ZANUSSI ZWQ 61226CI

Práčka Zanussi ZWQ 61226CI je obľúbená najmä pre svoju nízku obstarávaciu cenu. Vďaka slim prevedení sa hodí aj do menších kúpeľní. Musíte však počítať s menšou kapacitou bubna, takže by sme ju odporučili skôr menším rodinám. Ako dopadla v našom testovaní?

Parametre

Energetická triedaA++
Spôsob plneniahorné
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnosť prania78 dB
Hlučnosť žmýkanie57 dB
Spotreba energie za rok167 kWh
Spotreba vody za rok9490 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopnie
Výška89 cm
Šírka40 cm
Hĺbka60 cm
Počet programov8
Dĺžka základného programu246 min.
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Práčka s horným plnením od Zanussi je ideálna pre menšie rodiny žijúcej v malých bytoch. Ide o tzv. slim práčku, ktorá sa zmestí aj do menšej kúpeľne. Obstavať ju môžete rôznymi vecami, ale je potrebné pamätať na dostatočný priestor nad vekom, ktoré sa otvára nahor.

Práčka nesklame ani neprekvapí. Nájdete u nej všetky základné programy: bavlna, syntetika, zmiešané, a navyše ručné pranie alebo rýchly program pre pranie menej špinavých vecí aj program osvieženie trvajúce len 20 minút. Kapacita bubna je 6 kg. Z ponuky funkcií je najzásadnejší spomenúť odložený štart alebo možnosť nastavenie teploty a skrátenie dĺžky prania.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot./min
30´@30°230800
Bavlna60-901 200
Bavlna úsporný640-601 200
Syntetika2,50-601 200
Jemné2,50-401 200
Vlna / ručné pranie10-401 200
Osvieženie 20 min130-401 200
Zmiešané 20 °2,5201 200
späť na začiatok ↑

Doplnkové funkcie

Prácu s bielizňou vám uľahčí tieto funkcie:

 • Teplota – môžete si navoliť teplotu vody na pranie a zvoliť aj pranie v studenej vode.
 • Odstreďovanie – nastavenie počtu otáčok za minútu, voľba možnosti bez odstredenia alebo možnosť zastavenia plákania.
 • Jednoduché žehlenie – bielizeň je vypraná takým spôsobom, aby sa čo najmenej pokrčila. Odstreďovanie sa vykonáva v menších otáčkach, ale spotrebuje sa viac vody.
 • Plákanie – zvoliť môžete extra plákanie, kedy budú k programu pridané dve plákania navyše.
 • Vypúšťanie a odstreďovanie – nastavíte cyklus odstreďovania a plákanie, v bubne môže zostať voda, bubon sa bude pravidelne otáčať, aby sa zabránilo pokrčeniu bielizne. Pred vytiahnutím bielizne je nutné vodu vypustiť.
 • Krátky – umožní prací program skrátiť až o 50%. Je vhodný najmä pre menej špinavé oblečenie.
 • Predpieranie – využijete predovšetkým pri praní silne znečisteného oblečenia.
 • Dokončiť za – môžete nastaviť počet hodín, za ktoré má byť prací program dokončený. Nastavenie je možné vykonať v rozsahu od 3 hodín po 20 hodín.
 • Detská bezpečnostná poistka – zablokujú sa všetka tlačidlá okrem zapnúť / vypnúť.
späť na začiatok ↑

Ako perie

Práčka Zanussi ZWQ 61226CI je dobrou voľbou pre nenáročných užívateľov. Neurazí, ale ani nenadchne. V programovej výbave nájdete len 8 skôr tradičných programov. Patrí sem klasicky bavlny, syntetika, ECO program, jemné pranie a podobne. Prekvapivé sú krátke programy trvajúce 20 a 30 minút, ktoré sa hodia predovšetkým pre pranie menšieho množstva bielizne, ktoré nie je tak špinavé. Programy pre pranie športových vecí alebo pre pranie detského oblečenia tu nenájdete.

Z hľadiska funkcií práčka ponúka odložený štart, respektíve nastavenie dokončenie programu v rozsahu od 3 do 20 hodín. Ďalej sa nám páči možnosť skrátenia programu. Táto funkcia umožňuje program skrátiť až o polovicu. Možné je tiež zvoliť funkciu pre ľahké žehlenie, kedy bielizeň po vypraní nie je toľko pokrčené.

Z hľadiska spotreby spadá práčka do energetickej skupiny A ++, čo síce nie je skupina najlepšie, ale aj tak ju môžete považovať za energeticky úsporný spotrebič. Ako nevýhodu vidíme dĺžku referenčného programu, ktorá je skutočne dlhá, 246 minút. Odstreďovanie dosahuje len úrovne B, ale je možné ho nastaviť v rozsahu 800-1 200 ot./min alebo sa rozhodnúť pre variant bez odstreďovania. Oceňujeme tiež vybavenie technológiou Fuzzy logic, vďaka ktorej si elektrospotrebič dokáže zvážiť bielizeň a nastaviť optimálnu spotrebu vody.

Ovládanie práčky je ľahké, k programom obdržíte aj prelepte s našimi popisky. Po dokončení praní zaznie zvukový signál a práčka sa pri nečinnosti dlhšej ako 5 minút sama vypne. Všetky nastavenia môžete kontrolovať na displeji i na LED ukazovateľoch. Na displeji uvidíte čas odloženia štartu, dĺžku programu alebo chybové hlášky.

Pokiaľ chcete práčku s lepším vybavením, prečítajte si nášho radcu, v ktorom nájde recenzie lepších a drahších pračiek.

Zistiť cenu
6.6 Total Score
ZANUSSI ZWQ 61226CI

Práčka neurazí nenáročných užívateľov, ktorí hľadajú dobrý pomer medzi cenou a výkonom. Programová výbava síce nie je bohatá, ale na druhú stranu zahŕňa dva krátke programy a funkciu pre skrátenie pracieho programu. Takisto teplotu vody na pranie si môžete nastaviť z predvolených možností. Fuzzi logic dokáže zvoliť optimálne množstvo vody pre pranie a na displeji sa zobrazujú najdôležitejšie informácie. Nevýhodou je malá kapacita bubna, takže je práčka vhodná skôr pre menšie rodiny, chýbajúce program pre šport, alergikov alebo deti a účinnosť odstreďovania B. Aj referenčný program je veľmi zdĺhavý.

Pranie
9
Žmýkanie
7
Programy
5
Hlučnosť
5
Výbava
6
Spotreba
6
KLADY
 • fuzzy logic
 • priestorovo nenáročná
 • bubon sa zastaví s otváraním hore
 • soft open dvierok bubna
 • krátke programy
 • možnosť skrátenia programu
ZÁPORY
 • dĺžka referenčného programu
 • odstreďovania skupiny B
 • ponuka programov
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre