Skúsenosti s iRobot Roomba e5

iRobot Roomba e5 je pomocníkom do každej domácnosti. Vďaka HEPA filtru ho ocenia aj alergici. Dve gumové kefy sa postarajú aj o odstránenie chlpov, omrviniek a ďalších nečistôt. Naviac má ako (zatiaľ) jediný umývateľnou nádobku na nečistoty.

Parametre

Doba nabíjania120
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť58 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie1800 mAh
Výdrž na jedno nabitie60 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanienie
Typ navigáciesenzory
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkanie
Objem zásobníka0,6 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou baleniaáno
Wi-Fiáno
Počet hlavných kief2
Počet bočných kief1
HEPA filteráno
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTáno
Počet čistiacich režimov2
Maximálna výška prekážok2 cm
Výška9 cm
Priemer34 cm
Držadlo na prenášanieáno
Pohybnesystematický

Ovládanie

Aby ste využili kompletný potenciál vysávača, je nutné si stiahnuť potrebnú aplikáciu iRobot HOME na Google Play alebo v App Store. Vďaka nej budete môcť naplánovať upratovanie na dni a hodiny, ktoré sú pre vaše potreby najlepšie.

Veľkou výhodou je, že plánovanie môžete vykonávať každý deň v inú dobu. Okrem toho môžete v aplikácii kontrolovať stav zbernej nádoby, stav jadra robota, históriu upratovaní, počet upratovania a ďalšie. Umožňuje tiež nastavenie vyhľadanie robota a nastavenie jazyka.

Ovládanie však nie je možné len za pomoci aplikácie. Na tele vysávača nájdete tlačidlá pre: dokovania, upratovanie a režim SPOT. Jednoducho tak pomocníka vyšlete na boj s nečistotami alebo ho pošlite späť do dokovacej stanice. Tri diódové upozornenia vás informujú o stave batérie, pripojenie k Wi-Fi alebo o problémoch, ktoré sa môžu vyskytnúť a je potrebné ich riešiť.

Funkcie

Vysávač ponúka dve možnosti upratovania.

SPOT

Funkcia spot simuluje metličku a lopatku. Oceníte ju v momente, kedy sa vám na zem vysype káva, cukor alebo iné nečistoty, ktoré sú situované len na jednom mieste. Vysávač je začne krúživými pohybmi vysávať na rozlohe zhruba 1m2. Vysávač k nečistote musíte priniesť.

Plánované upratovanie

Jeho nastavenie je možné len cez aplikáciu do mobilného telefónu. Robot bude vysávať v presne určené dni a hodinu. Hodiny upratovaní si na každý deň môžete naplánovať inak.

Údržba

Aby robot dobre fungoval, je potreba ideálne po každom vysávaní odstrániť namotané vlasy a nečistoty z rotačných kief. Veľkou výhodou je, že dvoje pogumované rotačné kefy môžete umyť pod vodou. Nečistoty odstráňte aj z ich koncov a priestoru, do ktorého sú vložené. Zabúdať by ste nemali ani na bočnú kefku. Tu je nutné odskrutkovať a očistiť aj jej spodnú stranu. Pravidelnú údržbu si zaslúži aj kolieska.

Pravidelne vysypávajte nádobu na nečistoty. Rovnako ako u gumových kief, tiež nádobu na prach je možné umývať pod tečúcou vodou.

Ako vysáva

Vysávač je skutočným pomocníkom do domácnosti. Dobre zvláda údržbu ako na tvrdej podlahe, tak na kobercoch. Na kobercoch je ešte účinnejšie, a to vďaka gumovým kefám, ktoré na seba lepšie chytajú nečistoty z vlákien koberca.

Vďaka systému proti zamotania do káblov sa vysávač vyhne káblom alebo tiež třásním, ktoré sa môžu nachádzať na zakončenie kobercov. Táto funkcia je veľmi praktická, ale môže sa stať, že sa vysávač aj napriek tomu do káblov zamotá. Vysávač nemá kameru, ktorá by mapovala prostredí, takže nedokáže vo vysávaní pokračovať tam, kde skončil (napríklad v prípade, že sa počas vysávania bude potrebovať dobiť). Je vybavený senzormi a 40 predprogramovanými pohyby, takže je jeho pohyb nesystematický.

Akonáhle zistí, že je potrebné dobiť batériu, sám príde na základňu a začne sa nabíjať. Na jedno nabitie, ktoré trvá približne dve hodiny, dokáže vysávať asi hodinu, čo zodpovedá priestoru o 100 m2. A to je skutočne dosť. Súčasťou balenia je virtuálna stena, ktorá zabráni vysávaču v chaotickom jazdení medzi miestnosťami. Virtuálna stena disponuje HALO funkciou, ktorú ocenia najmä majitelia maznáčikov, ale aj rodiny s malými deťmi, ktoré majú svoj hrací kútik na zemi. Pred prekážku stačí postaviť virtuálnú stenu, zapnúť HALO efekt a robot sa tomuto konkrétnemu miestu vyhne. HALO efekt vysiela signál do okruhu zhruba 1,2 m.

Skúsenosti

 • Kábel od základne je potreba zmotať a zaopatriť gumičkou, aby sa nemotal okolo.
 • Spodná časť základne, ktorá prichádza do kontaktu so zemou je potiahnutá nízkou vrstvou gumy.
 • Kolesá sú gumová a odpružená.
 • Vysávač disponuje senzory proti schodom.
 • Jednoduché prenášanie vďaka rúčke
Zistiť cenu
7.5 Total Score
Hodnotenie iRobot Roomba e5

Vysávač je dobrým pomocníkom do domácnosti so zvieratkami alebo deťmi. Veľmi účinne odstraňuje nečistoty a to aj väčšie omrvinky. Má HEPA filter a možnosť vymytiu nádoby vodou. Jeho prevádzka je hlučná, ale nepresahuje únosnú mieru. Neoceniteľná je možnosť sledovania robota cez aplikáciu a plánovanie upratovania. Obstarávacia cena je však veľká.

7.5Expert Score
Výdrž
5.8
Prevádzka
8.7
4User's score
Výdrž
2
Prevádzka
6
KLADY
 • HEPA filter
 • umývateľná nádoba na prach
 • Wi-Fi
 • plánované upratovanie
 • madlo
ZÁPORY
 • hlučnosť
 • obstarávacia cena
 • indikátor stavu zásobníku nie je na tele robota
 • len podpriemerná výdrž batérie
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
1 komentár
 1. 2
  Výdrž
  20
  Prevádzka
  60

  Ta nasledovne. bateria je velmi slaba ako nahradny diel draha, neodporucam tento robot. 90€ po roku používania je mala neživotnost, batéria bola dobra no elektronika v baterii sa zablokovala a vyrobca mi ju vratil ze si mam kupit novu. chcel som ju otvorit a vymeniť clanky no clanky boli dobre len elektronika skolabovala. koncim z i robotom, zameta dobre no draha prevadzka za 380€ si kupim radcej dva 606 roboty no pre tento krat som uz kupil konkurenciu. xiaomi kde je nie 1,8 ale 5ah

  + KLADY: dobre zameta a plastove stetiny sa potrhaju vlasmi, nad 20cm
  - ZÁPORY: drahe baterie a slaba vydrz na jedno nabitie. uz taky nechcem ani vydiet, draha bateria 90€
  Užitočný(0) Neužitočný(0)You have already voted this

  Dajte nám odpoveď

  Skóre

  Čo vybrať
  Logo