Recenzia Electrolux 600 FLEX EOF3H40X

Vstavaná rúra na pečenie Electrolux 600 FLEX surroundcook EOF3H40X patrí so svojím objemom 72 l medzi väčšie spotrebiče, ktoré uspokoja potreby veľkej rodiny, teda 4 a viac ľudí, ktorí radi a často pečú. Patrí skôr do lacnejšej kategórie, zaobstaráte ju do 400 €. Táto teplovzdušná rúra snúbi najmodernejšie funkcie s elegantným dizajnom, takže ľahko zapadne do každej kuchyne. Jednoduché prevedenie spotrebiča z nerezovej ocele navyše disponuje aj veľmi praktickou protiodtlačovou úpravou, ktorú ocení každá gazdinka.

Parametre

Energetická triedaA
Objem72 l
Samočistenieáno, parou
Rýchly ohreváno
Výsuvné roštyáno
Parné pečenienie
Termosondanie
Zdroj energieelektrina
Typvstavaná
Ovládaniemechanické
Ohrevteplovzdušný
Príkon2790 W
Napätie230 V
Detská poistkaáno
Kruhové výhrevné telesoáno
Časovačáno
Rozmrazovanieáno
Griláno
Chladenie dvierokáno
Rozmery (v x š x h)60 x 56 x 55 cm
Hmotnosť28,8 kg

Predstavenie

Jedná sa o teplovzdušnú rúru pre štvor-, a viac člennú rodinu. Vzduch pri pečení je ohrievaný dodatočným kruhovým vykurovacím telesom, vďaka ktorému je možné piecť súčasne až na troch úrovniach naraz. Modely s kruhovým vykurovacím telesom sú síce výrazne drahšie, ale dokážu v celej rúre udržať rovnakú teplotu, a tak zaručiť rovnomerné prepečenie pokrmu. Spotrebiče iba s ventilátorom sú lacnejšie a menej efektívne, čo sa týka udržania konštantnej teploty a rýchlosti pečenia. Vďaka funkcii rýchleho zahriatia sa rúra rozpáli presne vo chvíli, keď je potreba.

Inovatívny systém prúdenia horúceho vzduchu ohrieva celý vnútorný priestor rúry rýchlo a rovnomerne a je možné tak bez problémov pripraviť všetky chody naraz, a pritom nie je nutné počas pečenia s plechmi manipulovať. Táto rúra je navyše vybavená špeciálnym systémom, ktorý zaisťuje obeh vzduchu a stálu recykláciu pary. Systém umožňuje pečenie a varenie v pare, takže jedlá sú vo vnútri mäkké a na povrchu majú kôrku. Skracuje dobu prípravy a tiež znižuje spotrebu energie.

Vstavaná rúra Elektrolux EOF3H40X sa zmestí do skrinky o rozmeroch min. V 59 x Š 56 x H 55 cm.

Pri otváraní dvierok sa niekedy vyvalí para, čo je celkom bežný jav a je s ním potrebné počítať. Ako ďalší nedostatok sa môže javiť rosenie skla pri pečení. Aby sa tak nestávalo, odporúča výrobca vkladať pokrmy do predhriatej rúry, teda po zaznení signálu.

Z návodu vyčítate, že spotreba energie na jeden cyklus pečenia pri štandardnom zaťažení s konvenčným ohrevom je 0,93 kWh a rovnaký cyklus s použitím vetráka vykazuje spotrebu 0,81 kWh. Pre predstavu to znamená, že pri cene 0,2  €/kWh spotrebujete na jedno pečenie energiu v hodnote cca 0,19 € a na pečenie horúcim vzduchom 0,16 €.

Údržba

Oceňujeme aj program pre ľahké čistenie rúry AquaClean, ktorý inak zdĺhavú činnosť skráti na chvíľku. Táto funkcia odparí vodu na dne rúry a vzniknutá para uvoľní inak odolnú mastnotu a zvyšky jedál na povrchu, ktoré sa potom jednoducho zotrú. Toto čistenie nie je však rozhodne tak účinné ako pyrolytické.

Tiež možnosť odstránenia bočných držiakov prispieva k zjednodušeniu procesu čistenia. Sklo nie je vďaka ochladzovaniu počas pečenia potrebné tak často čistiť. Čistenie skla pri rúre Electrolux EOF3H40X sa vďaka ochladzovaniu počas pečenia výrazne neznečisťuje, obvykle teda stačí po použití rúru utrieť. Vďaka možnosti vybratia celých dvierok a rozobratiu vnútorného i vonkajšieho skla je možné z času na čas vyčistiť sklo úplne precízne.

Ovládanie a funkcie

Praktický LED displej umožňuje nastavenie času pečenia pre dokonalú kontrolu všetkých fáz pečenia. Zobrazuje čas, ale tiež tu môžete nastaviť minútku alebo napríklad časovač.

Vstavaná rúra Electrolux EOF3H40X navyše disponuje možnosťou výberu z 8 programov, medzi ktorými nájdeme napríklad aj veľmi sympatický program na sušenie ovocia. Recenzenti vítajú napríklad aj možnosť zapnutia len spodného ohrevu, ktorý sa používa na pečenie koláčov s náplňou s chrumkavým spodkom, alebo na zaváranie.

Špeciálne tvarované bočné držiaky umožňujú komfortné vysúvanie plechov a bezproblémovú manipuláciu s ťažkým obsahom pekáčov. K modelu EOF3H40X dostanete jeden rošt, plytký a hlboký smaltovaný pekáč. K bezpečnosti rúry Electrolux EOF3H40X prispievajú aj prvky, ako sú:

 • detská poistka,
 • zásuvné otočné voliče,
 • trojité sklo
 • alebo bezpečnostný termostat, ktorý preruší napájanie v prípade prehriatia v dôsledku poruchy alebo nesprávnej manipulácie.

Povrch rúry v priebehu a po skončení pečenia ochladzuje chladiaci ventilátor, ktorý je počuť a pre niekoho môže byť rušivým.

Návod na obsluhu pre vstavanú rúru Electrolux EOF3H40X je na stiahnutie tu. Návod je v slovenskom jazyku, je veľmi podrobný a doplnený návodnými obrázkami, takže podľa neho inštaláciu, prevádzku aj údržbu zvládne každý. Na rovnakom mieste sú na zobrazenie aj ďalšie dve schémy pre jednoduchú inštaláciu elektrickej rúry Electrolux EOF3H40X.

Vstavaná rúra v sete s varnými doskami

Vstavanú rúru eof3h40x je možné zakúpiť aj v sete so sklokeramickou varnou doskou v čiernej farbe. ELECTROLUX 600 FLEX SurroundCook EOF3H40X + ELECTROLUX EHF 6343 FOK.

Ďalším variantom je set s indukčnou varnou doskou, ktorá disponuje vysokým výkonom rôzne veľkých a rôzne výkonných platničiek, v minimalistickom dizajne, ktorý sa navyše veľmi ľahko udržuje. Set výrobkov Electrolux EOF3H40X + EHH6240ISK však často nie je oveľa výhodnejší ako nákup spotrebiča od dvoch samostatných výrobkov od rôznych e-shopov. Vždy odporúčam pred nákupom overiť cenu.

Pre náročných kuchárov je určený aj set rúra Electrolux 600 FLEX SURROUNDCOOK EOF3H40X + sklokeramická doska Electrolux EHF6547FXK. Táto sklokeramická doska je vybavená veľmi intuitívnym ovládaním teploty jednotlivých platničiek tzv. „jedným prstom“, oválnou platničkou napríklad na prípravu rýb a trojitú zónu. Vie sa okamžite vypnúť vďaka funkcii STOP+GO.

Zistiť cenu

 

6.3Expert Score
Electrolux 600 FLEX EOF3H40X

Vstavaná teplovzdušná rúra Elektrolux 600 FLEX EOF3H40X je cenovo dostupný pomocník do veľkej rodiny. Okrem elegantného dizajnu v nerezovom prevedení oceňujeme aj možnosť zatlačiť ovládacie prvky alebo pri pečení využívať vodu proti vysušeniu pokrmov. Nevýhodou však je rosenie presklených dvierok pri pečení, čo sťažuje kontrolu prípravy pokrmu.

Spotreba
7
Výbava
6
Funkcie
6
Plusy
 • rovnomerné pečenie na troch úrovniach
 • funkcie rýchleho zahriatia
 • ľahká manipulácia s plechmi vďaka držiakom Easy Entry
Mínusy
 • hlučnejší ochladzovací ventilátor
 • rosenie presklených dvierok pri pečení

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo