Recenzia Beko BIM 22300 X

Rúra Beko BIM 22300 X patrí medzi najobľúbenejšie modely na trhu. Tento vstavaný výrobok poteší veľkým objemom, skvelým pečúcim výkonom, slušným počtom programov aj ľahkým zapojením. To všetko za veľmi prívetivú cenu. Má ale aj svoje muchy. Na jej plusy a mínusy sa podrobnejšie pozrieme v recenzii, aby ste vedeli, či sa vám jej obstaranie oplatí.

Parametre

Energetická triedaA
Objem71 l
Samočistenienie
Rýchly ohrevnie
Výsuvné roštynie
Parné pečenienie
Termosondanie
Zdroj energieelektrina
Typvstavaná
Ovládaniemechanické
Ohrevteplovzdušný
Príkon2500 W
Napätie230 V
Detská poistkaáno
Kruhové výhrevné telesoáno
Časovačáno
Rozmrazovanieáno
Griláno
Chladenie dvieroknie
Rozmery (v x š x h)59,5 x 59,4 x 56,7 cm
Hmotnosť40,2 kg

Predstavenie

Značka Beko sa zameriava na výrobu väčších domácich spotrebičov a patrí medzi tie lacnejšie. Príkladom je aj tento model rúry, ktorý môžete zaobstarať už za cenu okolo 180 €. Beko BIM 22300X je vstavaná rúra s objemom 71 litrov, čo je takýto lepší priemer. Ponúka celkom 8 programov na pečenie, horúci vzduch aj niektoré moderné funkcie ako napríklad eko pečenie alebo 3D pečenie.

Beko vstavaná rúra BIM 22300X zaujme aj pekným dizajnom v tmavých farbách – nerezová oceľ v kombinácii s tmavým sklom pôsobí luxusne, aj keď je rúra z tých lacnejších. Pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, určite vás poteší jej ľahké zapojenie. Rúra má elektrický kábel ukončený vidlicou do zásuvky, takže ju stačí iba pripojiť do siete, nie je nutné volať elektrikára. Viac ako čisté rozmery vás určite budú zaujímať rozmery pre vstavanie – teda výška 57 cm, hĺbka 54,7 cm a šírka 55,5 cm.

K rúre dostanete zadarmo aj pekné príslušenstvo – dva plechy (plytký a hlboký), ktoré sa podľa zákazníkov veľmi dobre čistia aj po pripečení jedla, a tiež jeden rošt. K dispozícii je aj podrobný manuál Beko BIM 22300 X, ktorý vám uľahčí používanie spotrebiča.

Údržba spotrebiča

Rúra Beko sa pomerne ľahko čistí. V prvom rade treba spomenúť fakt, že všetky plochy sú hladké a nečistoty na nich len zriedka priľnú. Bohužiaľ musíme upozorniť na fakt, že rúra nemá zatláčacie ovládacie gombíky, a je preto nutné čistiť všetko okolo nich celkom zložito. Nepoteší ani to, že sú vyrobené z plastu a pôsobia lacno a kazia dojem. Naopak dobre sa čistia dvierka rúry. Sú vyrobené z trojitého varného skla a pretože ich súčasťou nie sú žiadne skrutky, v prípade potreby môžete vnútorné sklo ľahko vybrať a vyčistiť ho zvlášť. Jednoducho ho vycvaknete z lišty, vyčistíte a zase zacvaknete späť – nie je potrebné nič montovať.

Pretože sa jedná o lacný model, neočakávajte, že je vybavený samočistiacou pyrolýzou. Na metódu, kedy sa vnútorné dvierka vypália a pripálené nečistoty sa premenia na popol, ktorý len jednoducho zotrite handričkou, sa preto netešte. Čistenie prebieha metódou aquaclean – vložíte do rúry plech s vodou a zapnete rúru a začne odparovanie, ktoré zmäkčí spálené jedlo a uľahčí jeho odstránenie.

Ovládanie a funkcie

Rúra sa ovláda pomocou dvoch otočných ovládačov. Ľavý z nich slúži na voľbu režimov pečenia, ktorých má rúra celkom 8. K dispozícii máte tieto programy:

 • horný a dolný ohrev,
 • dolný ohrev,
 • dolný ohrev s pomocou ventilátora,
 • funkcia s ventilátorom – slúži na citlivé rozmrazovanie potravín. rúra sa nezahrieva.
 • ohrev s ventilátorom – hodí sa na pečenie rôznych pokrmov, je skvelý na pečenie s viacerými plechmi,
 • funkcia 3d – 3d pečenia zahŕňa horný a dolný ohrev s ventilátorom pre rovnomerné prepečenie,
 • plný gril,
 • gril s ventilátorom.

Jednotlivé ikonky programov pre jednoduchú orientáciu nájdete v okolí ovládača. Zároveň ich máte k dispozícii aj na vnútornej strane dvierok, čo je veľmi praktické. Pravým ovládačom potom nastavujete požadovanú teplotu. Ďalej je k dispozícii LED dotykový displej, s ktorého pomocou môžete nastavovať ďalšie funkcie. Medzi tie patria nasledujúce:

 • Minútka – funkcia, ktorú určite dobre poznáte. Rúra zazvoní po vami nastavenom čase, a vy tak viete, že je pokrm upečený alebo je čas podliať pečienku. Vybrať si môžete z 3 rôznych zvukových upozornení
 • Odložený štart – rúra sa rozpáli v čase, ktorý nastavíte, a bude piecť vami určený čas.
 • Detský zámok – tu máme menšie výhrady. Zámok zablokuje displej a funkcie nastavenia času, stále ale možno otočným gombíkom zapnúť rúru aj teplotu, takže pozor na to. Gombíky nemožno zatlačiť.
 • Eco pečenie – na dokončenie pečenia využije zvyškové teplo v rúre, vypne vykurovacie telesá.

V niektorých popisoch sa uvádza, že má rúra automatické vypnutie ventilátora pri otvorení dvierok, to je ale nesprávna informácia, funkciou inteligentného ventilátora rúra nedisponuje. S ohľadom na cenu rúra nemá parné pečenie ani sondu na určenie teploty vo vnútri pokrmov. Samozrejmosťou je vnútorné halogénové osvetlenie.

Na otváranie dvierok slúži nerezové madlo s tepelnou izoláciou, takže sa nemusíte báť, že by vás popálilo. Výsuv plechov je bezpečnostný s pomocou drôtených závesov, nemá však teleskopické vysúvanie plechov.

Vstavaná rúra v sete

Je možné zaobstarať set rúry Beko BIM 22300x v sete so sklokeramickou doskou BEKO HIC 64401 so štyrmi varnými zónami v rovnakom tmavom a elegantnom dizajne. V prípade nákupu v sete môžete niekedy pár euro ušetriť.

Porovnanie modelu Beko BIM 22300 X s Beko BIM 22301 X a Beko BIM 22302 X

Ako vyzerá porovnanie modelov v tabuľke?

 Beko BIM 22300 XBeko BIM 22301 XBeko BIM 22302 X
Zdroj energieelektrinaelektrinaelektrina
Typvstavanávstavanávstavaná
Ovládaniemechanické+ dotykovémechanické+ dotykovémechanické+ dotykové
Ohrevteplovzdušnýteplovzdušnýteplovzdušný
Príkon (W)2 5002 5002 500
Napätie (V)220 – 240220 – 240220 – 240
Objem (l)717171
Energetická triedaAAA
Detská poistkaánoánoáno
Kruhové výhrevné telesoánoánoáno
Časovačánoánoáno
Pečenie v parenienienie
Rozmrazovanieánoánoáno
Rýchly ohrevnienienie
Grilánoánoáno
Chladenie dvieroknienienie
Termosondanienienie
Výsuvné roštynienieáno
Push – up ovládačenieánoáno
Samočistenienienienie
Rozmery (v x š x h) v cm59,5 x 59,4 x 56,759,5 x 59,4 x 56,759,5 x 59,4 x 56,7
Hmotnosť v kg40,240,240,2
Cena v €180200210

Rozdiel v modeloch nie je nijako veľký. Na prvý pohľad vyzerajú všetky podobne. Rúra Beko BIM 22301 X vychádza zhruba o 20 € drahšie. Líšia sa tým, že má kvalitnejšie prevedené otočné ovládače, ktoré je možné zatlačiť – tým sa k nim tak ľahko nedostanú deti a rúru je možné ľahšie čistiť. Má tiež inteligentný ventilátor, ktorý sa pri otvorení dvierok vypne. Ešte lepší je potom model rúry Beko BIM 22302 X, ktorý k push-up ovládačom navyše ponúka aj jeden teleskopický výsuv plechov.

Zistiť cenu
6Expert Score
Beko BIM 22300x

Vstavaná rúra Beko BIM 22300x určite stojí za pozornosť. Za skutočne nízku cenu ponúka slušnú výbavu programov a prídavných funkcií. Pečie rovnomerne, nie je nejako zvlášť hlučná a vďaka peknému dizajnu bude vyzerať dobre aj v luxusnejšej kuchyni. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o lacnú rúru, treba počítať s tým, že nemá obľúbené špeciálne funkcie ako je napríklad samočistiaca pyrolýza, parné pečenie alebo dalšie funkcie. Pre bežného človeka ale bude jej vybavenie dostatočné. Otázkou zostáva, ako dlho vám bude slúžiť, predsa len nemožno očakávať, že sa kvalitou vyrovná násobne drahším modelom. Napriek tomu by sme túto rúru odporučili všetkým, ktorí nechcú za kuchynské spotrebiče utrácať veľa peňazí, ale hľadajú schopný prístroj, ktorý vie dobre piecť. V pomere ceny a úžitkovej hodnoty vychádza skvele.

Spotreba
7
Výbava
5
Programy a funkcie
6
Plusy
 • dostatok programov
 • nízka cena
 • tichá prevádzka
 • ľahké pripojenie do zásuvky bez elektrikára
 • veľký objem
 • odnímateľné sklo pre ľahké čistenie
 • 3D pečenie, rozmrazovanie
 • 2 plechy a rošt v cene
Mínusy
 • nemožno zatlačiť ovládacie gombíky
 • nemá pokročilé funkcie typu para či pyrolýza
 • nemá inteligentný ventilátor

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo