Recenzia Bluetooth reproduktora Lamax Solitaire 1

Lamax je česká spoločnosť zameriavajúca sa na výrobu spotrebnej elektroniky. V jej portfóliu nájdete slúchadlá, repráky, akčné kamery a ďalšie. My sme mali možnosť otestovať Bluetooth reproduktor Solitaire 1. Malý a ťažký krásavec nás skutočne prekvapil. Chcete vedieť prečo? Čítajte ďalej!

Parametre

Typprenosná reprosústava
Počet reproduktorov2
Výkon20 W
Aktívneáno
Kapacita batérie6000 mAh
Doba nabíjania3 hod.
Výdrž12 hod.
Konektorymicro USB, 3,5 mm jack
Bezdrôtová technológiaBluetooth 4.2
Maximálny dosah15 m
späť na začiatok ↑

Rozbaľovaní

Pri prevzatí balíčka nás ihneď prekvapila jeho hmotnosť. Nepatril totiž zrovna k najľahším. Po vybalení sme v krabici našli štýlový čierny reproduktor s parádnymi tyrkysovými prvkami. Aké bolo prekvapenie, keď sme reproduktor prvýkrát vzali do rúk! „Tyjo, je fakt ťažký!“ Ozvalo sa v redakcii.

Reproduktor sme ihneď dali na váhu a zistili, že váži prekvapivých 722 g. Na prenášanie v malej kabelke teda rozhodne nie je. Zato do batohu by sme sa ho nebáli hodiť. Rámuje ho totiž kovové šasi, takže je reproduktor skutočne odolný. Ako by to bolo so škrabancami, nevieme, ale počítame, že nožnicami by sa povrch poškodil. Avšak voľne v batohu nožnice štandardne rovnako takmer nikto nenosí, takže sa poškodenie obávať nemusíte. To, že má reproduktor „festovne“ rám však neznamená, že odolá treba vode, to rozhodne nie!

V balení sme dostali dva káble – jeden USB a jeden audio 3,5 mm jack. Ďalej sa tu nachádzal návod, ktorý je aj v slovenčine, niekoľko nálepiek a tiež upozornenie, že sa reproduktor smie nabíjať len z 5V nabíjačky alebo USB portu. Výrobca upozorňuje, že vyššia voltáž môže výrobok poškodiť. Tiež sa nesmie nabíjať rýchlonabíjačkou.

späť na začiatok ↑

Použitie

Lamax na svojich stránkach píše, že tovar, ktorý zákazníkovi príde je ihneď pripravený na prevádzku. A tento fakt bol skutočne dodržaný. Reproduktor sme ihneď pripojili k počítaču a hudbu si užívali hneď niekoľko hodín.

Zvuk, ktorý sme počuli ihneď po zapnutí, nám doslova vyrazil dych. Jingle, ktorý sa ozve pri zapnutí aj vypnutí „rozdunil“ pracovný stôl a najbližšie okolie. Za poriadnu dávku basov reproduktor vďačí pasívnemu žiariči, ktorý pretvára vzduch vo vnútri reproduktora na basy. Ako to funguje, nevieme, ale znie to famózne. Rozhodne by sme tento výrobok odporučili ako plnohodnotný reproduktor k notebooku. Pri sledovaní filmu pri menšom počte ľudí v malej miestnosti bude určite dostačujúce. Dva reproduktory, ktoré sú ukryté za krycou mriežkou s elegantne vylisovaným logom, majú po 10 W, takže má reprák celkovú silu 20 W.

Reproduktor môžete k notebooku alebo šikovnému telefónu pripojiť buď pomocou 4.2 Bluetooth, ktorý šetrí batériu alebo za pomocou 3,5 mm jacku. V prípade, že sa rozhodnete pre Bluetooth, stačí ho len na vašom zariadení aktivovať a pripojiť k zariadeniu s názvom Lamax Solitaire 1. V prípade, že bude vyžadované heslo, zadajte 0000 a potvrďte. Po úspešnom spárovaní sa ozve signál a dióda bude blikať modro. 3,5 mm jack stačí len prepojiť s vybraným zariadením a môžete si okamžite začať vychutnávať vychádzajúci decibely.

Ovládanie je jednoduché. V hornej časti nájdete 4 ovládacie tlačidlá.

  • Power: zapnutie / vypnutie prístroja.
  • Play: pozastavenie / prehranie hudby, ovládanie handsfree.
  • Vol +: krátke stlačenie -zesílení, dlhé stlačenie – prepnutie na nasledujúcu skladbu.
  • Vol –: krátke stlačenie – zoslabenie, dlhé stlačenie – návrat k predchádzajúcej prehrávanej skladbe.

Ako sme spomenuli už v popise ovládacích tlačidiel, reproduktor môžete využiť aj ako handsfree. Samozrejme sa nejedná o klasické handsfree, ktoré poznáte napríklad z automobilov. Ak vám niekto volá, stačí stlačiť tlačidlo Play pre prijatie hovoru. Pre odmietnutie hovoru tlačidlo Play dlho podržte. V prípade, že chcete vytočiť posledné číslo, ktoré bolo volané, stlačte Play dvakrát rýchlo za sebou.

späť na začiatok ↑

Dosah, nabíjanie, výdrž

Výrobca uvádza, že maximálna vzdialenosť medzi reproduktorom a spárovaným zariadením môže byť až 15 m. Podľa nášho pokusu (kedy nebol použitý meter, ale 14 dlhých krokov a repro stále hralo) by to malo sedieť. Samozrejme v zastavaných priestoroch bude dosah menší. Vzdialenosť vás teda iste obmedzovať nebude. Nabíjanie trvá zhruba 3 hodiny a na jedno nabitie dokáže reproduktor fungovať až 12 hodín. Tomu zodpovedá aj kapacita batérie 6 000 mAh.

Pri nabíjaní svieti dióda na ovládacom paneli červeno. Akonáhle je nabíjanie ukončené, červená farba zhasne. Veľmi oceňujeme, že je reproduktor vybavený funkciou PowerSafe, čo znamená, že ak sa 10 minút od zapnutia nespárujeme so žiadnym zariadením, automaticky sa vypne. Tým sa šetrí batérie. Ak nabitie batérie klesne k hraničným hodnotám, z reproduktora sa ozve niekoľko zvukov podobných ťukaním. Tým dostávate na vedomie, že sa reproduktor čoskoro vypne a je nutné ho pripojiť k nabíjačke.

späť na začiatok ↑

Záverečné zhodnotenie

Reproduktor LAmax Solitaire 1 je rozhodne užitočným pomocníkom pre prehrávanie hudby alebo filmov z mobilného telefónu alebo notebooku. V menšom počte ľudí sa dokáže prejaviť ako dravec. Na veľkú párty by však jeho sily nestačili, a tak by ste ho mohli využiť len ako nenápadný podkres doplňujúce atmosféru.

Avšak do kancelárie alebo izby je úplne postačujúce. Rozhodne vás ohromí svojím čistým zvukom a dunivými basmi. Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Veľmi oceňujeme to, že na ňom môžete ovládať poradie skladieb, ak práve nemáte mobilné zariadenia pri sebe. Ovládanie skladieb je možné len v prípade, že ste k zariadeniu pripojení cez Bluetooth, cez jack toto ovládanie nefunguje, rovnako ako nefunguje pozastavovanie skladieb.

Rozhodne kladne hodnotíme celkový vzhľad a spracovanie. Nemusíte sa totiž báť reproduktor prenášať v batohu. Síce nie je možné ho označiť za odolný (ak toto slovo chápeme v spojitosti s extrémnymi podmienkami), ale aj tak sa o neho rozhodne báť nemusíte. Kovový rám má jedinú nevýhodu v tom, že je kvôli nemu celý reproduktor trochu ťažšie.

Zabudnúť by sme nechceli na nôžky nachádzajúce sa na spodnej strane výrobku. Tie majú hladký povrch, čo sa nám javí dosť neprakticky. Určite by bolo oveľa lepšie, keby mali pogumovaný povrch a boli protišmykové.

Určite by sme tiež uvítali klasický USB vstup na tele reproduktora, kam by sa dal pripojiť treba flash disk so skladbami. Ale to už by sme si v tejto cenovej hladine dosť vymýšľali. Keď vezmeme do úvahy jeho cenu a to čo prináša, tak ide rozhodne o férový pomer. Nejde samozrejme nič pre zarytých audio fanatikov, ale to je snáď každému zrejmé už z nízke ceny prístroja. Záverom môžeme povedať, že si obstaraním tohto výrobku rozhodne urobíte radosť. Sklamaní nebudete!

späť na začiatok ↑

Video

Zistiť cenu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď