Recenzia Electrolux EW8T3562C

Hľadáte práčku, ktorá sa bez problémov vojde aj do malej kúpeľne, ale pritom ponúka najmodernejšie spôsoby starostlivosti o vašu bielizeň? Model od Electrolux EW8T3562C kombinuje oba dva nároky. Vďaka slim prevedení je skutočne nenáročná na priestor a o vašu bielizeň stará s pomocou parných programov. Zistite o výrobku podrobnejšie informácie.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniahorný
Kapacita6 kg
Otáčky1500
Hlučnosť prania49 dB
Hlučnosť žmýkanie79 dB
Spotreba energie za rok91 kWh
Spotreba vody za rok9490 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaA
Aquastopáno
Výška89 cm
Šírka40 cm
Hĺbka60 cm
Počet programov12
Dĺžka základného programu280 min.
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Úzka práčka Electrolux EW8T3562C splní nároky aj tých najnáročnejších užívateľov. Aj napriek tomu, že má úzke prevedenie a malú kapacitu bubna, ponúka bohatú programovú výbavu vrátane parného prania. Parné pranie je však možné využiť len ako program pre osvieženie bielizne alebo ako koncovú fázu u pracích programov, vďaka ktorej nebude bielizeň po dokončení praní toľko pokrčená.

Užitočnou funkciou je Time manager, vďaka ktorému si čas prania môžete upraviť na základe množstva náplne a zašpinenie oblečenia. Okrem toho vám práčka môže pomôcť s optimálnym dávkovaním aviváže alebo tichým praním, ktoré oceníte najmä v noci. Ak bývate v byte, či máte v dome práčku blízko miesta kde spíte, tak nočné pranie zrejme nevyužijete. Ako je u vrchom plnených práčok zvykom, vlastné pranie je naozaj tiché. Čo je však výrazne hlasné je odstreďovanie. To je bohužiaľ konštrukčná nevýhoda oproti klasickej, spredu plnené variante. Nastavenie a ovládanie je vďaka popisom v slovenčine jednoduché.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna60-90400-1 500
Bavlna eko640-60400-1 500
Syntetika340-60400-1 200
Jemná bielizeň20-40400-1 200
Para1
Para jemné1
Detské vybavenie20-40400-1 200
Rýchly 14 min1,530400-800
Outdoor20-40400-1 200
Denim20-40400-1 200
UltraWash330-60400-1 500
Vlna1,50-40400-1 200
späť na začiatok ↑

Doplnkové funkcie

Moderné pranie nevyžaduje len bohatú programovú ponuku, ale aj funkcie, ktoré vám pranie a následnú prácu s bielizňou uľahčí. Ktoré funkcie ponúka tento model?

 • Teplota – po zvolení programu si spotrebič automaticky nastaví teplotu, ktorú môžete upraviť podľa svojich požiadaviek.
 • Nočný režim – tlačidlom odstreďovania môžete aktivovať nočný režim, ktorý potlačí obmedzí odstreďovanie, čím sa zníži hlučnosť prania. -> teda ľahko horšie žmýkanie a o trochu nižšia hlučnosť
 • Škvrny – k praniu pridáte funkciu pre odstránenie škvŕn.
 • Stále extra plákanie – do zvoleného pracieho programu je možné pridať niekoľko prepieracích cyklov navyše, hodí sa napríklad pre osoby s pokožkou citlivou na zbytkový prací prostriedok v bielizni.
 • Stále jemné + – funkcia optimalizuje dávkovanie aviváže, takže je bielizeň vždy dostatočne mäkká.
 • Para plus – používa sa na konci programu pre uľahčenie žehlenie čistej bielizne, ale aj pre osvieženie suchej bielizne.
 • Odložený štart – štart programu môžete po 1 hodine odložiť až o 20 hodín.
 • Time manager – pomocou tejto funkcie môžete skrátiť dĺžku prania podľa veľkosti náplne a stupňa zašpinenia.
 • Detská poistka – uzamkne ovládací panel.
 • Zvuková signalizácia – ozve si pri nastavení programu, zlom nastavení programu alebo ukončenie pranie či pri poruche. Signalizáciu môžete vypnúť. Ozve sa len v prípade poruchy.
späť na začiatok ↑

Ako perie

Electrolux EX8T3562C je ideálnym pomocníkom pre vysoko náročných spotrebiteľov, ktorí však nemajú dostatok priestoru inštaláciu klasickej „šesťdesiatky“. Táto práčka je v prevedení slim a ponúka celkom 12 programov vrátane voľby dvoch možností parnej funkcie. Parnú funkciu je možné využiť na konci vybraných programov pre zmiernenie pokrčenia alebo ako funkciu osvieženie, ktorá málo nosenému oblečenie dodá znova sviežosť. Bielizeň sa pritom neperie, ale len prevzdušňuje. Preto sa program nehodí pre špinavé prádlo. U slim práčok nie je celkom bežná trieda odstreďovania A, ani vysoký počet otáčok – 1 500 za minútu. To sú asi hlavné benefity a dôvody prečo zaplatiť ľahko nadpriemernú cenu.

Z hľadiska programovej vybavenosti sa môžete tešiť aj na športové programy, ktoré sú hneď dva. Jeden na pranie klasického športového oblečenia, druhý pre znovuobnovenie vodoodpudivých povrchov. V práčke bez problémov vyperiete tiež rifle alebo vlnené oblečenie. Ponuka funkcií je na slim prevedení tiež bohatá. Môžete si napríklad nastaviť čas prania podľa množstva náplne a zašpinenie bielizne. Využiť môžete aj funkciu pre lepšie odstránenie škvŕn, pridanie prepieracích cyklov alebo optimalizovanie dávkovanie aviváže. Samozrejmosťou je odložený štart po hodine až o dvadsať hodín. V tomto ohľade k dokonalosti chýba snáď len to, že prvých niekoľko hodín odloženie by mohlo byť už po 30 minútach a ďalej po hodinách.

Práčka disponuje displejom s dotykovými tlačidlami. Na displeji vidíte chybové hlásenia, dĺžku programu alebo čas odloženého štartu. Plusom sú preložené popisky. Z hľadiska dizajnu sa jedná o elegantný model s otváraním hore. Pamätajte preto na dostatočný priestor nad práčkou. Po skončení programu práčka skončí s otváraním bubna hore, takže bielizeň môžete ihneď vytiahnuť a dať napríklad do sušičky bielizne.

Z hľadiska spotreby je paradoxom skutočne nízka spotreba elektrickej energie. Aj keď je kapacita bubna relatívne malá, tak spotreba patrí k tomu najlepšiemu čo je k mání. Čo však nepoteší je veľká spotreba vody, ktorá nám práve k 6kilogramové kapacite príde až zbytočne veľká. To je hodnota porovnateľná s priemernou 8 kg kapacitné práčkou. Podobne je tomu aj s hlučnosťou. Počas procesu prania sa práčka s hlučnosťou 49 dB radí k najtichším modelom na trhu, ale pri odstreďovaní medzi hlučnejšie (79 dB). V oboch oblastiach sa jedná o dva rozdielne výsledky. Na jednej strane exceluje a na druhej strane ju slabší výsledok zráža do priemeru. Ako je posledné roky zvykom, tak daňou za nízku energetickú náročnosť je fakt, že tiež dĺžka základného pracieho programu je skutočne dlhá (280 minút). Pre niekoho to môže byť jedno, ale napríklad pre väčšiu rodinu s menšími deťmi (a je obmedzená miestom na slim práčku), to môže byť nepríjemné obmedzenia.

Zistiť cenu

Zistite, ako si stojí i ďalšie hodnotené práčky s horným plnením

8.3 Total Score
Electrolux EW8T3562C

Práčka v slim prevedení poteší aj náročných užívateľov. Bohatá programová výbava zahŕňa aj dva parné programy, ktoré je možné využiť na osvieženie alebo zníženie pokrčeniu. Z hľadiska spotreby elektrickej energie je model skutočne úsporný, čo sa však nedá povedať vzhľadom na spotrebu vody. Veľkou výhodou je výborné žmýkanie, ktoré je však vykúpené vyššou hlasitosťou. Celkovo sa však jedná o jednu z tých "lepších".

Pranie
9
Žmýkanie
9
Programy
8
Hlučnosť
7
Výbava
8
Spotreba
8
KLADY
 • moderný vzhľad
 • parné funkcie
 • slim prevedení
 • nízka spotreba elektrickej energie
 • preložené popisky
ZÁPORY
 • vysoká spotreba vody
 • vysoká hlučnosť pri odstreďovaní
 • dlhý základný program
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre