Recenzia Electrolux EW6T3262IC

Práčka Electrolux EW6T3262 IC poteší aj náročných zákazníkov, ktorí vyžadujú vysokú úroveň prania, ale zároveň si do bytu nemôžu nasťahovať klasickú „šesťdesiatku“. Tento model je dostupný v prevedení slim, ale napriek tomu ponúka 12 programov, vrátane jedného s parnou funkciou. Zistite o tomto výrobku viac.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniahorné
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnosť prania51 dB
Hlučnosť žmýkanie77 dB
Spotreba energie za rok137 kWh
Spotreba vody za rok9490 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška89 cm
Šírka40 cm
Hĺbka60 cm
Počet programov12
Dĺžka základného programu240 min.
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Automatická práčka Electrolux EW6T3262IC sa hodí do domácností, v ktorých sa bojuje s každým kúskom miesta. Práčka sa radí do kategórie slim, čo znamená, že na šírku meria len 40 cm. Je teda možné ju bez problémov obestavit napríklad kúpeľňovým nábytkom, pretože nepotrebuje priestor pre bočný otvorení dvierok.

Prací program vždy končia s bubnom hore, takže sa bielizeň z práčky pohodlne vyťahuje. Otvárací mechanizmus je navyše vybavený systémom soft, takže sa bubon otvára opatrne tak, aby ste si neublížili.

Z hľadiska programov sa môžete tešiť na štandardné programy, a navyše programy pre športové alebo detské oblečenie či pre oblečenie pre alergikov. Pri jednotlivých programov je možné upraviť dĺžku prania aj teplotu vody. Zvoliť si môžete aj tichý nočný režim alebo funkciu pre jednoduché žehlenie.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna60-90400-1 200
Bavlna eko640-60400-1 200
Syntetika30-60400-1 200
Jemná bielizeň20-40400-1 200
Rýchly 14 min1,530800
Antialergický660400-1 200
Detské vybavenie20-40400-1 200
Hodváb330400-800
Vlna1,50-40400-1 200
Šport30-40400-1 200
Outdoor20-40400-1 200
Denim20-40400-1 200
späť na začiatok ↑

Doplnkové funkcie

Práčka okrem 12 programov ponúka ešte niekoľko funkcií, vďaka ktorým bude pranie ešte účinnejšie a jednoduchšie.

 • Teplota – po zvolení programu spotrebič automaticky navrhne teplotu, ktorú môžete upraviť podľa svojich požiadaviek.
 • Nočný režim – ak sa chystáte prať v noci a nechcete tým rušiť seba ani susedov, zvoľte nočný režim, ktorý obmedzí fázu plákanie a skončí s vodou v bubne.
 • Škvrny – pre pranie bielizne so škvrnami zvoľte túto funkciu, ktorá k praciemu programu pridá fázu na odstraňovanie škvŕn.
 • Stále extra plákanie – pridá k štandardnému plákanie ešte niekoľko cyklov naviac. Vďaka tomu sa z bielizne dostane všetok zvyškový prostriedok na pranie.
 • Stále jemné + – slúži pre optimalizáciu dávkovanie aviváže.
 • Jednoduché žehlenie – práčka vyperie bielizeň tak, aby bola na konci programu čo najmenej pokrčená.
 • Odložený štart – štart prania je možné po hodine odložiť až o 20 hodín.
 • Time manager – pomocou tejto funkcii môžete skrátiť dĺžku prania v závislosti na náplni a stupni zašpinenie.
 • Zvuková signalizácia – môže byť zapnutá alebo vypnutá. V prípade vypnutia sa ozve len pri poruche spotrebiča.
 • Detská poistka – uzamkne ovládací panel.

Tip: Po praní sa vám môže hodiť aj kvalitná sušička bielizne.

späť na začiatok ↑

Ako perie

Electrolux EW6T3252IC je optimálnou voľbou pre menšie rodiny, ktoré sa stretávajú s nedostatkom miesta, ale zároveň vyžadujú vysokú úroveň prania. Práčka sa radí medzi slim modely, čo znamená, že na šírku meria len 40 cm. Nie je teda problém ju napasovať aj do užších priestor kúpeľne. Nezabudnite však, že potrebuje dostatok priestoru pre horné otváranie poklopu. Aspoň 40-41 cm. Celkovo patrí do takého lepšieho priemeru. Či už sa jedná o triedu odstreďovania B, či 1 200 otáčok za minútu, tak i z pohľadu spotreby elektrickej energie. Tá je (pri štandardnom odhadovanom prevádzke 160 pracích cyklov za rok) 137 kWh. U vrchom plnených práčok je to ako zvyčajne horšie so spotrebou vody. Tá je pri 160 cykloch ročne odhadovaná cez 9 000 litrov ročne.

Práčka poteší moderným minimalistickým dizajnom a prehľadným ovládacím panelom. Okolo otočného voliča nájdete programy uvedené v slovenčine. Druhú polovicu tvorí displej s dotykovými tlačidlami. Displej zobrazuje poruchové hlásenia, dĺžku pracieho programu a odložený štart, plus aktuálne nastavenie. V prípade, že sa na displeji objaví výstražné hláška EF0 znamená to, že je aktivovaný systém proti vytopeniu.

Čo sa spotreby týka, radí sa práčka medzi priemerné spotrebiče spadajúce do najúspornejší energetickej triedy A +++. Nie je prehnane náročná ani na spotrebu vody ani na spotrebu energie. Čo sa týka prevádzky, práčka vás svojím chodom rozhodne nebude rušiť. Teda aspon počas prania. Pri ňom vydáva hluk o sile iba 51 dB, čo ju radí medzi veľmi tiché produkty Počas žmýkanie o nej rozhodne vedieť budete. Na druhú stranu s hodnotou 77 dB spadá medzi priemerne hlučné vrchom plnené práčky. Ak bývate v byte a nechcete praním v noci rušiť susedov, nie je nič jednoduchšie, než si zvoliť režim tichý, ktorý obmedzí počet plákacie fázy a skončí s vodou v bubne.

Práčka ponúka celkom 12 programov, vrátane jedného krátkeho, ktorý oblečenie vyperie za púhych 14 minút. Počítajte však s tým, že bielizeň nesmie byť príliš špinavá. Pokiaľ si čas chcete u niektorého z programov skrátiť, stačí si čas navoliť pomocou time manageru. Antialergický program využíva pre pranie vodu s teplotou 60 ° C v kombinácii s parou, čo je značka ideál. Práčka samozrejme disponuje inteligentnou technikou, ktorá dokáže zvážiť náplň a prispôsobiť jej spotrebu vody aj energie.

Zistiť cenu

Zistite, ako si stojí i ďalšie hodnotené práčky s horným plnením

7.3 Total Score
Electrolux EW6T3262IC

S práčkou Electrolux EW6T3262IC nesiahnete vedľa. Má síce menší objem bubna (6 kg), ale je dostupná v slim prevedení, takže sa zmestí aj do menších kúpeľní. Poteší aj bohatou ponukou programov, vrátane antialergického, ktorý využíva paru. U programov je možné si upraviť teplotu vody i dĺžku prania. Z hľadiska spotreby sa radí do strednej triedy úsporných spotrebičov A +++. Jediné, čo vás môže vzhľadom ku kapacite bubna odradiť ich vyššia nákupná cena, za ktorú však dostanete kvalitný výrobok s bohatou programovou výbavou a jednoduchým ovládaním.

Pranie
9
Žmýkanie
7
Programy
7
Hlučnosť
6
Výbava
7
Spotreba
7
KLADY
 • počet programov
 • program s parou
 • úprava času
 • nastavenie teploty vody
 • tiché pranie
ZÁPORY
 • menšie kapacita bubna
 • vyššia nákupná cena
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre