Recenzia LG F4WN508S0

Spredu plnená práčka od LG prinesie do každej rodiny moderné funkcie, ktoré sa kvalitne postarajú o bielizeň. Nechýba jej para pre ľahké žehlenie a likvidácii baktérií, špeciálna technológia, ktorá dokáže prispôsobiť pohyby bubna konkrétnemu druhu tkaniny, alebo možnosť práčku ovládať na diaľku pomocou smartfónu. DirectDrive motor zaručí jej dlhú životnosť a bezproblémový chod. Čítajte ďalej a zistíte, čo všetko práčka zvláda a či v niečom pokrivkáva.

Parametre

Energetická triedaD
Spôsob plneniapredné
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania52 dB
Hlučnosť žmýkanie74 dB
Spotreba energie za 100 cyklov73 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov4800 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška85 cm
Šírka60 cm
Hĺbka56,5 cm
Počet programov14
Dĺžka základného programu215 min.

Predstavenie

Spredu plnená práčka LG F4WN508S0 s kapacitou 8 kg je ideálna do rodín so zhruba 4 členmi. Poteší nielen bohatou ponukou programov, ale tiež parnou funkcií, ktorá zaistí, že bielizeň dokonale zbavíte všetkých alergénov. Ovšem páru je možné použiť len pri niektorých programoch. Určite oceníte možnosť diaľkového ovládania, kontroly alebo sťahovanie programov cez aplikáciu vo vašom smartphonu. Vďaka Wi-Fi je možné LG práčku prepojiť s LG sušičkou, čo vám uľahčí prácu s bielizňou.

Programy

K dispozícii máte 14 rôznych programov, ktoré pranie čo najviac prispôsobí konkrétnemu druhu a znečistenia bielizne. Nechýba parná starostlivosť vhodná pre deti a alergikov. Vďaka šikovným funkciám je možné práčku prepojiť s telefónom a sťahovať ďalšie špeciálne programy.

U teploty číslom 0 vyjadrujeme možnosť tzv. studeného prania. Nejedná sa o skutočnú teplotu vody.

Názov programuMaximálna hmotnosť pranie / sušenie v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna80-951 400
Bavlna+80-601 400
Eco 40-60840-601 400
Zmiešaná bielizeň30-601 000
Syntetika30-601 400
Pre alergikov3601 400
Detská parná starostlivosť4,5601 000
Jemné prádlo20-40800
Ručné pranie / Vlna20-40800
Športové oblečenie30-40800
Pokrývky2,50-401 000
Tiché pranie4,50-60800
Rýchly 3020-40800
Načítať program
Čistenie bubna

Vybrať správny prací program vám pomôže ako jednoduchý názov programu, ktorý je uvedený hneď vedľa programovacieho kolieska, tak i jeho detailnejší popis v návode. Ak si nie ste istí, na koľko stupňov prať, napovie vám štítok u vášho oblečenia.

Základné programy sú predvolené a najviac pravdepodobne využijete tri hlavné, ktorými môžete naraz dobre vyprať až 8 kg bielizne. U nich je možné upraviť ešte teplotné stupne alebo otáčky žmýkanie na dotykovom displeji.

Kto chce viac špeciálnych pracích programov, môže si ich stiahnuť v aplikácii smartphonu. Prepojením práčky a telefónu získate prístup k inováciám, ale telefónom tiež môžete programy spúšťať, alebo na diaľku nazerať, koľko času ešte zostáva do konca prania. Domov tak spolu s práčkou získate inteligentného pomocníka, u ktorého možno využiť aj asistenčné technológie Alexa a Google Assistant.

Klasické pranie sa spúšťa jednoducho naplnením bubna na určenú kapacitu, otočením kolieska a stlačením „play“. Pre docielený optimálnych výsledkov je dobré dodržiavať určenú kapacitu bielizne. Práčka to ale môže urobiť za vás. Pri nastavení programov bavlna, zmiešané bielizeň a syntetika, práčka vďaka vyspelé funkcie AI DD nasníma presnú hmotnosť bielizne, ktoré prispôsobí pohyby bubna tak, aby boli k bielizni čo najšetrnejší. Tým sa aj predlžuje životnosť vášho oblečenia. Jedná sa o pomerne bežnú technológiu, len jej každý výrobca práčok hovorí inak.

Ak sa vám doma váľa pár kúskov ľahko znečistených tričiek z fitka, príde vám vhod krátky program pre športové oblečenie. Je škoda, že práčke chýba krátky a intenzívny program TurboWash, ktorý niektoré podobné práčky z rodiny LG majú. Zase ale má parné funkcie, ktoré možno využívať pre bielizeň alergikov alebo vašich najmenších. Paru ale nemožno pridať aj k bežným programom.

Radi púšťate práčku aj na noc? Potom vám príde vhod program tichého prania, ktorý je bez predprania, má znížené otáčky žmýkanie a vibrácie.

Funkcie

Práčke LG F4WN508SO nechýba dobré technické vybavenie ani moderné Smart funkcie. Pozrite sa, aké má:

 • Direct Drive motor – patrí medzi kvalitné práčkový motory, u ktorých sa nemusíte byť, že by vám treba po roku vypovedal službu. Predajcovia na neho poskytujú predĺženú, až 10 ročnú záruku. Motor je vďaka priamemu napojeniu k bubnu aj dosť tichý.
 • AI DD ™ – funkcia, ktorá sama zistí hmotnosť a jemnosť bielizne v bubne a podľa toho vyhodnotí, ako správne nastaviť pracie pohyby. Možno ju využiť len u 3 programov.
 • Wi-fi a SmartThinq – Práčku prepojíte cez Wi-Fi s vašim smartphonom a získate ďalšie vychytané funkcie pre pranie a prehľad o pracom procese vždy pri ruke. Vďaka Wi-Fi môžete práčku jednoducho párovať so sušičkou rovnakej značky.
 • Funkcia Smart Diagnosis – podľa záznamov po používaní práčky rýchlo vyrieši menšie chyby a zabráni tak vzniku väčších problémov. V praxi už to tak užitočné nie je, pretože pochopiteľne keď sa niečo pokazí, stále musíte volať servis.
 • Steam – parná funkcia zatočí s roztočmi, prachom a podobnými alergény. Bielizeň sa preženie horúcou parou a zničí baktérie.
 • Čistenie bubna – rozsvietenie kontrolky vám pripomenie, že ste čistenie dlho nerobili. Na čistenie využijete špeciálny na to určený program.
 • Odložený štart – Pranie sa nespustí hneď, ale nastavíte dobu, ktorá bude trvať do konca prania.
 • Detská poistka – deaktivuje ovládacie prvky práčky.

Ako perie

Kapacita bubna na 8 kilogramov bielizne bohato postačí aj 4členné rodine. Pri správnom plnení práčka s takou kapacitou bielizeň pekne promáchá, dobre vyperie aj kvalitne vyžmýka, a to vďaka 1 400 otáčkam za minútu. Nie je to úplné maximum, čo moderné práčky dokážu, ale od základných 1 000 otáčok je rozdiel poznať. V bielizni zostane menej vody a bude rýchlejšie schnúť.

Keby vám 1 400 otáčok za minútu nestačilo a chceli by ste vybavenie domácnosti rozšíriť ešte o sušičku rovnakej značky, potom sa vám bude hodiť možnosť chytrého párovanie so sušičkou prostredníctvom Wi-Fi. Práčku a sušičkou LG prepojíte medzi sebou, tie si odovzdajú informácie a zvolí najvhodnejší program sušenia podľa programu, ktorým ste prali. Mňa sa stáva, že automaticky nastavím sušenie bavlny aj keď pere syntetiku a citlivejšie bielizeň sa tak občas zrazí. Toto by mi pomohlo.

Prevádzka práčky, jej dobrú stabilitu aj relatívne tichú prevádzku zaručuje kvalitný Direct Drive motor. Je vybavený jedinečným systémom priameho pohonu bubna, takže nemá prenos hnacej sily klasicky cez remeň. Tieto motory sú úsporné a práčka vďaka nim zvláda viac druhov pohybu bubna.

Smart funkcie dokážu milo prekvapiť a vy si tak môžete pestovať inteligentnú domácnosť, ak ste kamaráti s chytrým telefónom. Stačí stiahnuť aplikáciu LG ThinQ. Potom môžete programy voliť a spúšťať na diaľku, alebo aj hlasovými povelmi vďaka asistentom Amazon Alexa a Google Assistant. Sťahovať ďalší, veľa špecifické pracie programy a držať krok s novinkami. Na displeji vášho telefónu tak nahliadnete na aktuálnu dĺžku pranie, spotrebu, alebo môžete zistiť poruchy alebo rýchlo kontaktovať oficiálny servis.

Práčka je nielen múdra, ale aj pekná na pohľad. Kontrastné čierna dvierka z tvrdeného skla a čierny dotykový LED displej dopĺňajú biele telo práčky, čerešničkou na torte je elegantné veľké programovací koliesko s kovovým povrchom. Aj vnútorná časť stojí za nahliadnutie. Nie sú tam žiadne plastové časti, len parádna nerezové hygienické lopatky bubna zabraňujúce ukladaniu nečistôt. O dobrú čistotu vnútra práčky sa postará program pre čistenie bubna, ktorý je dobré spustiť aspoň raz mesačne.

Maximálne hygienické pranie zaručí dva parné programy, ktoré ocenia ako alergici, tak rodiny s deťmi. Para oblečenie zbaví roztočov i alergénov a bielizeň bude pekne našuchorené. Parné funkcie bohužiaľ nemožno pridať ku klasickým pracím programom.

Zistiť cenu

Preferujete inú značku práčok? Nahliadnite do nášho testu.

7.6 Total Score
LG F4WN508S0

LG F4WN508S0 je práčka vhodná pre stredne veľkú rodinu, ktorá ocení parné programy a zvládne využiť i Smart funkcie. Kvalitný motor, jednoduché ovládanie, úsporný eko program, ale aj pekný vzhľad domácnosť obohatí o spoľahlivého domáceho pomocníka.

Pranie
9
Žmýkanie
8
Programy
7
Hlučnosť
7
Výbava
7
Spotreba
7
KLADY
 • KvalitnýDirect Drive motor
 • Parné programy
 • Kapacita 8 kg bielizne
 • Ovládanie cez smartphone
ZÁPORY
 • Nemá TurboWash
 • Nemožno pridať paru do štandardných programov
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo