Recenzia LG RC81U2AV2W

LG RC81U2AV2W disponuje možnosťou pripojenia k Wi-Fi a má pestrú ponuku programov. Funkcie pre úpravu programov vám umožní si program upraviť podľa vlastných preferencií. Samozrejmosťou je osvetlený bubon a zvuková signalizácia. Prečítajte si, čím ďalším vás sušička prekvapí.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu209 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie159 kWh
Hĺbka69 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť56 kg
Hlučnosť62 dB
Počet programov14
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno

Programy

NázovMaximálna náplň v kg
Bavlna8
Zmiešaná bielizeň4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Uteráky4,5
Pre alergiky4,5
Rýchly 30′1
Športové oblečenie2
Vlna1
Jemné prádlo1,5
Sušenie na sušiaku
Studený vzduch
Teplý vzduch

Funkcie

Viac času / menej času

Funkciu využijete v kombinácii s časovými programami sušenia, kedy si môžete ručne upraviť dĺžku sušenia. Dĺžku sušenie môžete skracovať alebo predlžovať.

Sušenie na držiaku

Sušenie na sušiaku je vhodné pre oblečenie, ktoré musia byť sušené naplocho. Je teda ideálne pre svetre, jemné tkaniny alebo topánky. Počas programu sa bubon bude otáčať, ale držiak nie.

EcoHybrid

Tento doplnkový program vám pomôže ušetriť buď čas, alebo energiu.

Studený vzduch

Program Studeného vzduchu je to isté, čo u iných konkurenčných modelov Refresh alebo osvieženie.

Nekrčivý

Túto funkciu využijete v prípade, kedy nebudete môcť bielizeň z bubna vytiahnuť ihneď po dosušenie, ale až za nejakú dobu. Aby sa bielizeň zabránilo pokrčeniu, bude bubon, vďaka programu Nekrčivý, vykonávať pravidelné pohyby, takže sa bielizeň nepokrčí. Funkcia Nekrčivý môže trvať až 2 hodiny.

Pripojenie na Wi-Fi

Váš elektrospotrebič môžete po stiahnutí potrebné aplikácie ovládať na diaľku, ďalej si môžete sťahovať nové cykly sušenie alebo ju využiť pre diagnostiku problémov.

Nastavenie konca sušenia

Vďaka tejto možnosti si môžete nastaviť, kedy chcete, aby sušiaci program skončil. Nezabudnite, že nenastavujete odloženie začiatku sušenia, ale nastavujete dobu, kedy má sušenie skončiť.

Ako suší

LG RC81U2AV2W sa radí medzi najúspornejšie spotrebiče na trhu, pretože patrí do energetickej triedy A +++. Navyše disponuje duálnym invertorovým tepelným čerpadlom, ktoré má vplyv na vyššiu úsporu elektrickej energie a času. Čas vám ušetrí aj automatické čistenie kondenzátora, ktoré zároveň udržuje stabilný výkon sušičky.

Z hľadiska triedy kondenzácie spadá sušička do triedy A, čo znamená, že z bielizne dostane viac ako 90% vody. Sušičku je možné napojiť na odpad alebo vodu pravidelne vylievať zo zásobníka. Na nutnosť vyprázdnenie vás prístroj sám upozorní. Rovnako tak vás upozorní na vyčistenie filtra.

Vzhľadom k cene výrobku sa môžete tešiť na bohatú ponuku programov a ďalších funkcií. Samozrejmosťou je program pre alergikov a tiež pre športové oblečenie, ktoré potrebuje špeciálnu starostlivosť. Možnosť využitia studeného vzduchu môžeme označiť ako program Refresh, ktorý slúži na osvieženie bielizne. Veľkou výhodou je, že si môžete manuálne upraviť dĺžku sušenia. So sušením pomáhajú senzory vlhkosti, vďaka ktorým si sušička sama upraví potrebné nastavenia pre požadovanej vysušenie.

Súčasťou balenia je aj kôš na sušenie, ktorý je vhodný najmä na sušenie svetrov alebo iného oblečenie, ktoré by sa pri sušení nemalo krčiť. Dobrým pomocníkom je tiež osvetlenie bubna. Praktickou vychytávkou je možnosť prehodenie dverí. Môžu sa otvárať doprava aj doľava.

Prednosťou výrobku je jeho tichá prevádzku. Počas sušenia vydáva hluk o sile 62 dB, čo ho radí medzi najtichšie modely na trhu. Sklamaním je potom skutočne dlhá doba základného sušiaceho programu pre bavlnu, ktorá je dlhšia ako u väčšiny konkurentov. Nepraktická je tiež pomerne atypická hĺbka výrobku, ktorá činí 69 cm. Štandardne býva hĺbka okolo 60 až 65 cm aj s dvierkami.

Spoločnosť LG sa zameriava na to, aby užívateľom ich spotrebiče čo najviac uľahčili život. Sušičku je teda možné spárovať s vaším šikovným zariadením a ovládať ju na diaľku. Pomocou príslušnej aplikácie môžete stiahnuť najnovšie programy sušenia alebo vyriešiť prípadné závady.

Bielizeň je po vysušení nadýchaná a zbavené prachu. V prípade programu pre Alergikov je účinnosť ešte vyššia. Program nekrčivý sa postará o to, aby ste bielizeň aj niekoľko hodín po dosušenie zo sušičky vytiahli neotlačené.

Zistiť cenu

Ďalšie sušičky od AEG, LG, Beka atd….

8.2 Total Score
LG RC81U2AV2W

Sušička je užitočným pomocníkom do veľkých rodín zahŕňajúce 4 členy a viac. Vďaka duálnemu invertorovému tepelnému čerpadlu elektrospotrebič šetrí čas i energiu. Z hľadiska energetickej triedy patrí do najvyššej skupiny A +++. Ponúka celý rad programov a funkcií pre úpravu programov. Vzhľadom ku konkurencii program na sušenie bavlny trvá príliš dlho a nepraktická je tiež hĺbka sušičky vystavujúci 69 cm.

Sušenie
9
Spotreba
10
Rýchlosť
5
Hlučnosť
8
Výbava
9
KLADY
 • nízka spotreba
 • najvyššia trieda kondenzácie
 • dobrá kapacita
 • chytré funkcie
ZÁPORY
 • dlhý štandardný program
 • špecifická hĺbka
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo