Recenzia LG SK6F

SK6F je model, ktorý LG predstavila v roku 2018. Jedná sa 2.1 kanálový soundbar s bezdrôtovým subwooferom, Bluetooth, Wi-Fi, funkciou priestorového zvuku a mnohými ďalšími vychytávkami. Čo ponúka, ako dopadol v praxi a či je jeho zvuk skutočne tak jedinečný, ako uvádza výrobca, sa dozviete v nasledujúcom texte.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimáno
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)360 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)200 W
Systém reproduktorov2.1
Wi-Fiáno
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMIáno
USBáno
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmáno
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)106,1 × 5,7 × 8,7
Rozmery subwoofera (Š x V x H)17,1 × 39,2 × 24,8
Hmotnosť8,3 kg

Dizajn a spracovanie

Na prvý pohľad zaujme model SK6F úplne jednoduchým dizajnom v čiernej farbe. Na prístroji nenájdete žiadne nadbytočné prvky, čo platí aj pre subwoofer. Vďaka nenápadnému dizajnu navyše skvele zapadne do každého interiéru. Možno dokonca tak dokonale, že ho návšteva na prvý pohľad ani nezaregistruje. Spracovanie pritom zodpovedá vyššej obstarávacej cene a nemáme mu čo vytknúť. Myslite na to, že soundbar je naozaj dlhý a preto sa hodí prevažne k televízorom s uhlopriečkou 55 palcov a väčšie.

Funkcie a vybavenie

Tento model prekvapí celým radom funkcií a vychytávok, ktoré zvýrazňujú audio zážitok, rozširujú možnosti využitia a spríjemňujú ovládanie. Je vybavený aj nočným režimom, ktorý automaticky vyrovnáva rozdiely hlasitosti pri sledovaní filmov v nočných hodinách. Máte tak istotu, že nebudete rušiť susedov.

DTS Virtual: X

Vďaka funkcii DTS Virtual: X je akýkoľvek zvuk (bez ohľadu na prehrávaný obsah) plný a priestorový. Pri sledovaní obľúbeného filmu, športového zápasu alebo len počúvania hudby vďaka tejto funkcii nadobudnete dojem, že sa dej odohráva nie pred vami, ale že ste do neho priamo zasadení.

Adaptive Sound Control

Zaujímavou vychytávkou je tiež chytrá technológia Adaptive Sound Control (ASC), vďaka ktorej dokáže soundbar prispôsobiť režim zvuku konkrétnemu typu prehrávaného obsahu, a poskytnúť vám tak maximálny zvukový zážitok. Športové relácie, správy, akčné alebo romantické filmy sú totiž vysielané v odlišných zvukových profiloch.

Integrovaný Chromecast

Soundbar SK6F navyše disponuje zabudovaným softvérom Chromecast, vďaka ktorému je možné bezdrôtovo streamovať hudbu z obľúbených aplikácií Spotify alebo Hudba Google Play. Tento softvér funguje aj so smartphonmi, tablety a podobnými zariadeniami.

Montáž a pripojenie

Tento model môžete umiestniť ako pod televízor, tak aj na stenu pomocou nástenného držiaka (treba prikúpiť zvlášť). Všetky káble odporúčame pripojiť už pred inštaláciou. Pre bezproblémové pripojenie pomocou Bluetooth nie je vhodné prístroj umiestňovať na kovový nábytok.

Pripojenie zariadenia je podrobne popísané v návode. K televízoru sa pripája buď pomocou optického digitálneho kábla alebo HDMI. Optický kábel ani HDMI ale nie sú súčasťou balenia.

K mnohým typom prenosných zariadení (smartphone, tablet, notebook, MP3 prehrávač a pod.) môžete zariadenie pripojiť pomocou konektora Portable In. Pre počúvanie rádia môžete pripojiť FM drôtovú anténu. K sieti sa môžete bezdrôtovo pripojiť pomocou aplikácie LG Wi-Fi Speaker, využiť ale môžete aj kábel LAN a USB. Samozrejmosťou je tiež možnosť bezdrôtového prepojenia s externým zariadením pomocou technológie Bluetooth.

Ovládanie

Na prednom informačnom paneli nájdete senzor diaľkového ovládania, LED kontrolku, ktorá signalizuje stav pripojenia a displej, zobrazujúci aktuálne nastavenie. Na pravej strane prístroja sa nachádza tlačidlo pre zapnutie a vypnutie soundbara, tlačidlo „F“, pomocou ktorého je možné zvoliť funkciu a zdroj vstupu (HDMI, Wi-Fi a i.), Tlačidlo pre vypnutie Wi-Fi a dve tlačidlá „+“ a “ – „, ktorá slúži na manuálne ovládanie hlasitosti.

Umiestnenie ovládania je síce dizajnovo vydarené (neruší čelnú stranu prístroja), na druhej strane môže byť nepraktické, najmä v prípade, že je soundbar inštalovaný pri stene alebo nábytku.

Obsluha je pomerne jednoduchá. Vzhľadom k väčšiemu množstvu funkcií ale napriek tomu odporúčame použiť veľmi prehľadný a zrozumiteľný návod.

Prístroj môžete ovládať pomocou originálneho diaľkového ovládača alebo ovládačom televízora. Ten musí byť označený logom LG Sound Sync. Pokiaľ na televíziu toto logo nájdete, môžete pomocou televízneho diaľkového ovládača zosilňovať, zoslabovať alebo úplne stlmiť zvuk soundbaru.

Možnosťou je tiež hlasové ovládanie. K tomu je ale potrebná zariadenie so zabudovaným Google Assistant (to sa predáva samostatne), pripojenie k internetu a registrácia v aplikácie Google Home. Pomocou tejto aplikácie je možné ovládať hlasitosť, prehrávanie a zastavenie hudby.

Veľkou výhodou je automatické vypnutie a zapnutie spolu s televízorom. Navyše môžete na soundbar streamovať hudbu pomocou Chromecast aj v režime spánku. Vie sa z neho totiž sám prebudiť.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je na veľmi dobrej úrovni a to isté platí o plných basoch. Nesklamala ani funkcia DTS Virtual: X, vďaka ktorej si môžete vychutnať skvelú ilúziu priestorového zvuku, a to bez problému aj vo väčších miestnostiach. S nastavením zvuku je však potrebné si trochu „pohrať“. Po vybalení z krabice a prvom spustení, to úplná zázrak nie je. Po chvíľke nastavovania sa s ohľadom na cenu dostanete na adekvátny zvukový prejav.

Oproti štandardným televíznym reproduktorom je rozdiel poznať aj u hovoreného slova. Znie živšie a uvěřitelněji. Všimnete si to u televíznych správ, nieto pri filmových dialógoch alebo pesničkách. Subwoofer poskytuje dodatočné basy, ktoré dodajú filmovým scénam a hudbe nový rozmer.

Prekvapila tiež kvalita zvuku prenášaná bezdrôtovo. Zariadenie je totiž na tento účel vybavené vyššiu nastavovanie frekvenciou a bitovou hĺbkou, dokáže preto kvalitnejšie reprodukovať stereofónny zvuk v kvalite až 96 kHz / 24 bitov.

Soundbar SK6F podporuje AV formáty: Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AAC, ALAC.

Zistiť cenu
6.4 Total Score
Hodnotenie LG SK6F

V prípade soundbaru SK6F jednoznačne platí, že vyššia obstarávacia cena prináša aj vyššiu kvalitu zvuku, pokročilé funkcie a široké možnosti využitia. Ak si preto za kvalitu radi trochu priplatíte, môžete vám tento model odporučiť.

Zvuk - hudba
6.3
Zvuk - filmy
7.5
Vybavení
5.8
Funkcie
4.8
KLADY
 • vynikajúca kvalita zvuku i basov
 • dostatočné množstvo funkcií
 • variabilné možnosti pripojenia
 • kvalitné spracovanie
 • vhodné aj pre ozvučenie väčších miestností
 • podrobný a prehľadný návod
ZÁPORY
 • vysoká obstarávacia cena
 • ovládanie zo strany
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo