Recenzia Beko HDF 7412 CSRX

Pokiaľ nepatríte medzi náročných užívateľov, ktorí si potrpia na dizajn a moderné funkcie, môže pre vás byť táto sušička tou pravou. Je dostupná v slim prevedení (medzi slim sušičkami taký výber nie je, takže každá ďalšia ponuku príjemne rozširuje) s kapacitou 7 kg. Ideálna voľba pre menšie rodiny a do menších bytov, treba tých panelákových. Výrobok rozhodne neurazí, ale tiež nenadchne. V základe spoľahlivo vysuší, ale nič viac asi nečakajte. Na druhú stranu je za k dostaniu za pomerne príjemnú cenu. Stojí však za nákup? Poďme to spoločne zistiť.

Parametre

Energetická triedaA++
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu179 minuty
Maximálna náplň7 kg
Ročná spotreba energie212 kWh
Hĺbka50,8 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť41 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov14
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR290

Programy

Sušička Beko DHF 7412 CSRX ponúka 14 programové plus možnosť časových programov. Okrem typických programov, medzi ktoré patrí bavlna a syntetika sa môžete tešiť na možnosť osvieženie, hygiena + vhodná predovšetkým pre deti a alergikov, džínsy alebo sušenie páperových vecí. V ponuke chýba možnosť sušenia vlny či topánok, pretože tieto veci vyžadujú sušenie na sušiaku, ktorý pre tento typ sušičky nie je dostupný. Potešujúce je krátky program denný express, ktorý malú náplň bielizne vysuší už za 30 minút.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna na žehlenie7
Bavlna eko7
Bavlna do skrine7
Bavlna extra suché7
Syntetika na žehlenie3,5
Syntetika do skrine3,5
Osvieženie
Jemné / košele1,5
Džínsy4
Outdoor sport2
Mix / denné4
Hygiene+5
Perina / perové1 ks
Denný express0,5

Funkcie

Moderné sušenia sa dnes nezaobíde bez celej rady prídavných funkcií, ktoré prácu s bielizňou uľahčí. Aké funkcie ponúka tento model?

 • Bzučiak – je možné si aktivovať alebo deaktivovať zvukovú výstrahu.
 • Čas ukončenia – ukončenie programu je možné odložiť až na 24 hodín.
 • Detská poistka – uzamkne ovládací panel okrem tlačidla On / Off

Ako suší

Sušička Beko HDF 7412 CSXR sa radí skôr do strednej až nižšej cenovej kategórie, čo sa odrazí na dizajne i vybavenie sušičky. Z hľadiska dizajnu sa nejedná o žiadnu perličku alebo skvost vašej kúpeľne. Vzhľad je skôr tradičný, neurazí, ale ani nenadchne.

Pochváliť však musíme aj ovládanie, ktoré je predovšetkým vďaka prekladu veľmi jednoduché. Sušička navyše nedisponuje ani prílišnú ponukou funkcií alebo nastavení, takže pri používaní nemusíte dlho študovať návod. Ďalšou výhodou je možnosť sušičku napojiť na odpad, pretože súčasťou balenia je i odtoková hadice. Nemusíte sa teda starať o vylievanie nádoby na kondenzát.

Výrobok je vybavený tepelným čerpadlom, ktoré prebytočné teplo prevádza na energiu, už využije pre sušenie. Vďaka tomu ušetríte na nákladoch za elektrinu. Ďalšou výhodou je to, že vďaka tepelnému čerpadlu sušička nemusí pre sušenie využívať tak vysoké teploty, takže chráni vaše bielizeň. Je však nutné počítať s tým, že model patrí do energetickej triedy A ++, takže je jeho spotreba o niečo vyššia ako pri modeli energetickej triedy A +++. Nejedná sa o žiadnu tragédiu, prestoje stojí za porovnanie, či sa vám v dlhodobom porovnaní neoplatí sušička s lepšou energetickou triedou. Čím viac ju plánujete používať (napríklad keď máte malé deti), tým viac sa ponúka úspornejšie model.

Trošku nevýhodou je to, že sušička nemá program pre sušenie vlny a nie je dostupný ani sušiak vlny či topánok, takže tieto výrobky v nej neusušíte. Z hľadiska hlučnosti pri práci spadá výrobok do strednej kategórie. Nie je hlučná, ale tiež nie je super tichá. Čo však rozhodne stojí za zmienku je slim prevedení, vďaka ktorému je inštalácia možná aj do menších kúpeľní. A to je úprimne aj jej hlavnou výhodou. V segmente „klasických veľkostí“ mnoho zaujímavého neprináša. U úzkych sušičiek je však výber výrazne menší a navyše je jasné, že kvôli menšej veľkosti prichádzajú na rad aj kompromisy u funkčnosti či parametrov.

Sušička disponuje osvetlením bubna, odloženým štartom a detskou poistkou. Spomenúť musíme tiež program osvieženie a múdru inteligenciu, ktorá náplni prispôsobí sušiaci program. Z hľadiska funkcií nie je tento model príliš nadupaný, ponúka skôr základnú výbavu. Prácu s ním si teda užijú menej nároční užívatelia. Do sušičky je možné ukladať kapsľové vône, ktoré sa uložia dole do posledného filtra. U tohto typu je potrebné pravidelne čistiť filter, aby bol zaistený konštantný výkon. Bez vyčisteného filtra trvá sušiaci program výrazne dlhšie. Okrem toho že musíte dlhšie čakať vás to stojí aj viac na spotrebe elektrickej energie. To je dôvod, prečo odporúčam čistenie nepodceňovať. Na nutnosť vyčistiť filter či vyprázdniť nádobu s kondenzátom vás výrobok upozorní pomocou ikon.

Zistiť cenu

Zistite, ako v našom testovaní dopadli ďalší SLIM sušičky.

6.5 Total Score
Beko HDF 7412 CSRX

Sušička je vhodná pre menej náročných užívateľov, ktorí sa uspokojí so základným vybavením a najmä pre tých, ktorí potrebujú ušetriť priestor. Model má totiž slim prevedení. Kapacita 7 kg ho predurčuje skôr do menších rodín. Z hľadiska funkcií navyše nemá príliš veľa čo ponúknuť. Štandardom je odložený štart alebo detská poistka. Potešujúce je osvetlenie bubna (pri tejto cene nie je štandardom) a inteligentný mechanizmus, ktorý sušiaci program upraví podľa náplne (ten je naopak pomerne bežný).

Sušenie
8
Spotreba
6
Rýchlosť
6
Hlučnosť
5
Výbava
6
KLADY
 • obstarávacia cena
 • odtok aj do odpadu
 • slim prevedení
ZÁPORY
 • chabá výbava
 • vyššia spotreba
 • vzhľad
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo