Recenzia LG RC80EU2AV4D

Hľadáte sušičku pre štvorčlennú rodinu? Možno ste ju práve našli. Sušička s tepelným čerpadlom je šetrná k oblečeniu, a navyše nenáročná na spotrebu. Ponúka bohatú paletu programov vrátane možnosti sťahovania nových cez aplikáciu. Zistite o nej viac.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu176 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie176 kWh
Hĺbka69 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť54 kg
Hlučnosť64 dB
Počet programov13
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR290

Programy

Sušička LG RC80EU2AV4D vás poteší celú plejádou programov, vďaka ktorým v nej usušíte akýkoľvek typ oblečenia. Okrem klasickej bavlny, syntetiky a zmiešaného bielizne v nej môžete bez obáv sušiť aj športové oblečenie, oblečenie pre alergikov alebo rozmerovo veľké pokrývky. Výnimkou nie je ani program pre sušenie jemnej bielizne. Ak si zakúpite sušiak, môžete zvoliť aj sušenie na sušiaku, ktoré je vhodné predovšetkým pre svetre a jemné oblečenie, ktoré sa musí sušiť naplocho. Potešujúce je aj funkcia osvieženie.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna8
Zmiešaná bielizeň4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Uteráky4,5
Pre alergikov4,5
Rýchly 301
Športové oblečenie2
Vlna1
Jemné prádlo1,5
Sušenie na sušiaku/
Studený vzduch / osvieženie/
Teplý vzduch/

Funkcie

Vďaka prídavným funkciám si užijete skutočne modernú sušenia. Už si nemusíte robiť starosti so pokrčeným prádlom alebo čakaním na lacnejšie prúd.

 • Odložený štart – koncový čas si môžete naplánovať s oneskorením až 19 hodín. Najmenej je možné koncový čas odložiť o 3 hodiny.
 • Nekrčivý – funkcia, ktorú využijete v prípade, že nemôže bielizeň ihneď po dosušenie vytiahnuť zo sušičky. Vďaka funkcii nekrčivý sa bude bubon po dobu 2 hodín hýbať, aby sa bielizeň nepokrčila.
 • Obľúbený – umožňuje uložiť si obľúbenú kombináciu používanú na sušenie najčastejšie.
 • Osvetlenie bubna – môžete si nastaviť, či chcete, aby bol bubon počas sušenia osvetlený alebo nie.
 • Úroveň sušenia – môžete si vybrať z možností: extra, skriňa, žehlenie.
 • EcoHybrid – doplnkový program, ktorý ponúka buď možnosť úspory času, alebo energie.
 • Detská poistka – umožní zablokovať ovládací panel, okrem tlačidla napájania.
 • Zvuk – voľba, ktorá vám umožní sa rozhodnúť, či chcete mať aktivovaný či deaktivovaný zvukový signál.
 • Viac / menej času – pri programoch s časovým sušením si dobu sušenia môžete skrátiť alebo predĺžiť.
 • Sušenie na sušiaku – ak si zakúpite sušiak, môžete v sušičke sušiť aj oblečenie naplocho, napr. svetre alebo oblečenie z jemných tkanín.
 • Wi-Fi – sušičku je možné prepojiť s vaším smartfónom.

Ako suší

Za necelých 550 € dostanete sušičku, ktorá vám umožní bielizeň sušiť skutočne moderným a pokrokovým spôsobom. Nemôže bielizeň po dosušenie ihneď vytiahnuť? Nevadí, stačí zvoliť program nekrčivý, ktorý dokáže ešte 2 hodiny bubnom otáčať, aby sa bielizeň zabránilo pokrčeniu. V kombinácii s odloženým koncom dosušenie to znamená, že bielizeň bude vysušená v taký čas, ktorý vám najviac vyhovuje. Čo sa týka rýchlosti sušenia, nepatrí medzi najrýchlejšie, ale ako pomalá sa taky nazvať nedá. Ako typ chladiva je použité R290.

Keď už spomíname odložený koniec sušenia, tak je potrebné spomenúť, že koniec je možné odložiť maximálne o 19 hodín a najmenej o 3 hodiny. Vďaka účinnosti kondenzácie A sa nemusíte báť, že by ste zo sušičky LG RC80EU2AV4D vyťahovali bielizeň vlhké. Ibaže by ste chceli. Vďaka úrovne sušenia si môžete vybrať, ako veľmi má byť bielizeň vysušená. Ak ju chcete žehliť, vyberte túto možnosť a bielizeň nebude presušená, takže nebude pokrčená.

Vďaka možnosť EcoHybrid si môžete vybrať, či chcete šetriť energiu alebo čas. Programová ponuka je bohatá a bude stačiť aj náročným užívateľom. Okrem tradičných programov sa môžete tešiť aj na program pre alergikov alebo športové oblečenie a prikrývky. Neoceniteľná je tiež funkcia osvieženie, ktorá čisté bielizni s nevábným zápachom opäť vdýchne čistotu a sviežosť. Všetci, ktorí bojujú s časom, iste ocenia rýchly 30-minútový program, ktorý sa pobije až s 1 kg bielizne.

Plusom je rozhodne aj možnosť prepojenia prístroje s vaším mobilným telefónom. Pomocou aplikácie môžete dať povel na sušenie aj na diaľku, sledovať spotrebu, sťahovať nové programy sušenia alebo riešiť prípadné komplikácie. Poteší aj preložený ovládací panel a displej, ktorý ukazuje priebeh sušenia.

Sušička disponuje tepelným čerpadlom, takže je nenáročná na spotrebu. Prebytočné teplo totiž premení na elektrinu, ktorú využíva na sušenie. Vďaka tomu sa nemusí sušiť pri tak vysokých teplotách, čo sa pozitívne odrazí na životnosti látok a farieb. Tiež údržba kondenzátora je bezproblémová, pretože sušička disponuje automatickým čistením. No nie je to tak, že by sušička bola úplne bez práce. Filter na žmolky však čistiť budete musieť. Inak sa upchá a účinnosť sušenia bude horšia.

Vysušená voda sa môže buď ukladať v nádobe na kondenzát, ktorú je potrebné pravidelne vylievať (upozorní vás na to ikona na displeji), alebo je možné ju odvádzať priamo do odpadu. V tomto prípade je však potrebné zakúpiť odtokovú hadicu, ktorá sa predáva len s ďalším príslušenstvom za necelých 50 €, čo sa nám javí ako zbytočne vysoká cena.

Sušičku je možné vďaka vhodnému medzikusu postaviť na práčku, ak medzikus nechcete, možno to zvládnuť aj bez neho.

Zistiť cenu

Pozrite sa, ktoré ďalšie sušičky sme recenzovali tu.

8.1 Total Score
LG RC80EU2AV4D

Sušičkou rozhodne nepohrdnú štvorčlenné domácnosti, ktoré vyžadujú vysokú úroveň sušenia. Bohatú ponuku programov dopĺňa možnosť sťahovania nových cez aplikáciu. Vďaka tepelnému čerpadlu je sušenie v sušičke k bielizni šetrné. Pozitívne hodnotíme aj preložené popisky na ovládacom paneli. Ako nevýhodu vidíme nutnosť prikúpenia odtokového kabelku, ktorý je k zohnaniu za pomerne dosť vysoké peniaze.

8.1Expert Score
Sušenie
9
Spotreba
8.5
Rýchlosť
7
Hlučnosť
6
Výbava
9
10User's score
Sušenie
10
Spotreba
10
Rýchlosť
10
Hlučnosť
10
Výbava
10
KLADY
 • bohatá výbava
 • nízka spotreba
 • Wi-Fi
 • osvetlenie bubna
ZÁPORY
 • odtokovú hadicu nutné zakúpiť zvlášť
 • rýchlosť sušenia je "len" priemerná
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments

1 komentár
 1. 5
  Sušenie
  100
  Spotreba
  100
  Rýchlosť
  100
  Hlučnosť
  100
  Výbava
  100

  Čo sa týka fungovania a činnosti ku ktorej je sušička určená, tak po mesiaci používania, jednoznačná spokojnosť.
  Ale rozpoznanie aplikáciou LG ThinQ na mobilnom telefóne Redmi Note 8T cez Wi-Fi sušičky LG RC80EU2AV4D nefunguje automaticky a ani ručne aj cez to, že mobilný telefón sušičku LG RC80EU2AV4D nájde a uloží do zoznamu v sieti Wi-Fi telefónu. Celý proces hľadania skončí na tom, že aplikácia aj cez povolené dátové pripojenie vypíše „Smerovač sa nenašiel“. To fakt nechápem, keď je povolené dátové pripojenie na mobilnom telefóne. S inými zariadeniami cez iné APP nemám problém mobilom konfigurovať iné zariadenia, a tu nefunguje obyčajné pripojenie sušičky!!!!

  + KLADY: + nemôžem porovnávať s inou sušičkou, ale zatiaľ jednoznačná spokojnosť
  - ZÁPORY: - rozpoznanie aplikáciou LG ThinQ na mobilnom telefóne Redmi Note 8T cez Wi-Fi sušičky LG RC80EU2AV4D nefunguje automaticky a ani ručne
  Užitočný(0) Neužitočný(0)You have already voted this

  Dajte nám odpoveď

  Skóre

  Čo vybrať
  Logo