Recenzia DeLonghi EC 685.BK

Ideálny rodinný kávovar DeLonghi EC 685. BK môžete kúpiť v niekoľkých farebných variantoch. Umožňuje naprogramovanie teploty vody aj množstvo kávy v šálke. Je užívateľsky veľmi príjemný a ponúka aj možnosť prípravy kávy z E.S.E. podov. Prečítajte si, ako dopadol v našej recenzii.

Parametre

Typpákový
Parný tlak15 bar
Prikon1300 W
Displejnie
Veľkosť nádobky na vodu1 l
Ovládaniemanuálne
Parná tryskaáno
Samočistenienie
Odvápňovanieáno
Nahrievacia plocha pre šálkyáno
Príprava dvoch šálok narazáno
Zásobník na mliekonie
Šľahanie mliekamanuálny
Výdaj horúcej vodyáno
Standbyáno
Výškovo nastaviteľná plochaáno
Nastavenie množstva kávyáno
Nastaviteľná teplota vodyáno
Použitie mletej kávyáno
Integrovaný mlynček na kávunie
Zásobník na kávunie
Zásobník na odpadnie
späť na začiatok ↑

Ovládanie

Ovládanie pákového kávovaru DeLonghi EC 685 nie je zložité. Na prípravu jednej alebo dvoch šálok či pre použitie pary nájdete v hornej časti 3 tlačidlá.

 • Symbol jednej šálky – slúži na prípravu jednej šálky kávy,
 • symbol dvoch šálok – slúži na prípravu dvoch šálok kávy,
 • symbol pary – slúži pre použitie parnej trysky.

Na bočnej strane sa nachádza otočný gombík, ktorým sa ovláda buď výdaj pary, alebo výdaj horúcej vody.

späť na začiatok ↑

Nastavenie

U kávovaru je možné vykonať personalizované nastavenie, ktoré vám umožní ovplyvniť množstvo nápoja v šálke, teplotu pripravovanej vody a ďalšie. Pretože prístroj nemá displej je potrebné sa riadiť podľa blikanie diód. Ich bližší popis a význam nájdete v návode. Do menu sa dostanete stlačením tlačidla pary po dobu 10 sekúnd. Pre opustenie menu stačí 15 sekúnd počkať.

Nastavenie teploty kávy

Po vstúpení do menu stlačte tlačidlo so symbolom jednej šálky a vyberte si teplotu vody, ktorú sa káva bude pripravovať. Na výber sú teploty: nízka, stredná, vysoká. Každý symbol na tlačidle predstavuje inú teplotu.

 • Symbol jednej šálky – teplota nízka,
 • symbol dvoch šálok – teplota stredná,
 • symbol pary – teplota vysoká.

Akonáhle stlačíte požadované tlačidlo, počkajte 15 sekúnd, vaše nastavenie sa uloží, prístroj vystúpi z menu a vy si môžete pripraviť kávu.

Nastavenie tvrdosti vody

Akonáhle sa tlačidlo so symbolom pary rozsvieti oranžovo, je potreba prístroj odvápniť. Reguláciu frekvencie odvápnenie môžete ovplyvniť tým, že v kávovare nastavíte tvrdosť vody, ktorú v domácnosti používate. Po vstupe do menu stačí stlačiť tlačidlo so symbolom dvoch šálok a stačí vybrať z tvrdosti. Nastaviť môžete tieto hodnoty:

 • mäkká voda – tlačidlo so symbolom jednej šálky,
 • stredne tvrdá voda – tlačidlo so symbolom dvoch šálok,
 • tvrdá voda – tlačidlo so symbolom pary.

Po stlačení vybranej úrovne sa vaše nastavenia uložia do pamäte a po 15 sekundách si môžete začať pripravovať kávu. Tvrdosť vody zistíte buď pomocou papierového testu, alebo ju môžete zistiť od vášho dodávateľa vody.

Nastavenie automatického vypnutia

Kávovar sa z dôvodu úspory elektrickej energie po určitej dobe vypne (prejde do Stand-by režime). Dobu, za ktorú do Stand-by režime prejde, si môžete nastaviť v tomto rozsahu:

 • tlačidlo so symbolom jednej šálky – vypnutie za 9 minút,
 • tlačidlo so symbolom dvoch šálok – vypnutie za 30 minút,
 • tlačidlo so symbolom pary – vypnutie za 3 hodiny.

Po stlačení vybraného tlačidla zostane vaše nastavenia uložené v pamäti.

Vrátenie k továrenskému nastaveni

Ak sa rozhodnete, že všetky zmeny, ktoré ste počas programovania urobili, chcete zrušiť, stačí vstúpiť do menu, otočiť gombíkom na paru do pozície para a kvapky a stlačiť tlačidlo so symbolom jednej šálky. Potom otočný gombík vráťte do pozície O a kávovar je možné používať tak, ako ste ho dostali z výroby.

Množstvo nápoja v šálke

Kávovar je z výroby nastavený na výdaj štandardného množstva nápoja. Ak však chcete jeho objem upraviť, stačí dlhé stlačenie tlačidla, ktoré chcete naprogramovať. Začne vytekať káva, a akonáhle je jej v šálke dosť, výdaj zastavíte stlačením programovaného tlačidla. Vaše nastavenie zostane uložené.

Príprava kávy

Podľa toho koľko káv chcete pripraviť, vyberte veľkosť filtra. Ku kávovaru dostanete 3 filtre, ktoré sa vkladajú do páky. Každý filter má zo spodu symbol, pre aký druh kávy je vhodný.

 1. Ak chcete pripraviť len jednu šálku, siahnite po filtru so symbolom jednej odmerky.
 2. V prípade, že chcete kávy pripraviť dve, vezmite filter so symbolom dvoch odmeriek.
 3. Po prípravu kávyz E.S.E. podov siahnite po filtru so symbolom E.S.E. podu.

Akonáhle páku vložíte do kávovaru, stačí stlačiť tlačidlo pre prípravu kávy. Z E.S.E. podu môžete pripraviť jednu i dve kávy.

Ako pripraviť cappuccino alebo napenené mlieko

Podľa toho, či pripravujete cappuccino alebo napenené mlieko, upravte trysku. Postup napenenia je rovnaký ako u cappuccina.

Na každej cappuccino je potreba 100 ml mlieka. Stlačte tlačidlo so symbolom pary, a akonáhle zostane rozsvietené, znamená to, že kávovar dosiahol optimálnej teploty a vy môžete začať s prípravou. Polotučné mlieko lednicové teploty nalejte do džezvy o patričnom objeme, otočným gombíkom odpustite trošku pary, gombík vráťte do pozície O a potom znovu zapnite a začnite šľahať mlieko.

Trysku najskôr nechajte šľahať kúsok pod hladinou, a akonáhle mlieko získa krémový vzhľad, ponorte ju hlbšie a vyťahujte smerom nahor.

Našľahané mlieko prilejte do šálky s kávou. Po každej príprave mliečneho nápoja nezabudnite trysku umyť a prečistiť parou.

späť na začiatok ↑

Čistenie

Čistenie napeňovača mlieka vykonávajte vždy po jeho použití. Najskôr nechajte len naprázdno vychádzať paru, aby ste z obehu dostali prípadné zvyšky mlieka a potom nástavec rozoberte a umyte pod vodou.

Po každej príprave kávy umyte filtre na mletú kávu alebo pody, ak by boli upchaté, stačí ich prepichnúť špendlíkom.

Raz za mesiac umyte aj nádobu na vodu a celý prístroj utierajte vlhkou mäkkou handričkou. Pri čistení by mal byť kávovar vždy vypnutý.

Odvápnenie

Odvápnenia je nutné vykonať v okamihu, keď sa oranžovo rozsvieti kontrolka so symbolom pary. Pre odvápnenie používajte vždy prostriedok od výrobcu DeLonghi. Odvápňovací prostriedok zmiešajte v zásobníku na vodu s vodou, stlačte tlačidlo ON / OFF, pod napeňovač mlieka postavte veľkú nádobu, počkajte, až budú tlačidlá pre prípravu jednej a dvoch káv stále svietiť, stlačte tlačidlo so symbolom pary na 10 sekúnd, otočte gombíkom pary do polohy ON, stlačte tlačidlo pary a prístroj začne s odvápňovaním.

Akonáhle z prístroja prestane vytekať voda, tlačidlo pary stále bliká, nalejte do zásobníka na vodu čistú vodu, otočný volič pary nechajte zapnutý a opäť stlačte tlačidlo so symbolom pary. Kávovar vykoná sériu preplachov a odvápnenie je dokončené. Bližšie je tento proces rozpísaný v návode.

späť na začiatok ↑

Funkcie

Kávovar disponuje funkciou Stand-by, ktorá ho po určitej dobe nečinnosti prepne do úsporného režimu, takže šetrí vaše náklady na prevádzku.

späť na začiatok ↑

Ako pripravuje kávu

Kávovar je ideálny do menších rodín alebo tam, kde sa denne nepripravujú desiatky káv. Vďaka svojim kompaktným rozmerom (na šírku má iba cca 15 cm) sa pohodlne zmestí aj na menšie kuchynskú linku.

Jeho obsluha je veľmi jednoduchá a zvládne ju aj začiatočník. Len je potrebné vždy zvoliť správny filter podľa toho, či pripravujete jednu, dve alebo kávy z podov. Stačí stlačiť tlačidlo a všetko je pripravené. Výdaj kávy môžete kedykoľvek prerušiť.

Pokročilejšie nastavenia je trochu zložitejšie, pretože prístroj nemá displej. Je teda potrebné si význam blikajúcich ikon prečítať v manuáli. U kávovaru môžete nastaviť množstvo nápoja v hrnčeku aj teplotu vody, takže si kávu robíte presne podľa vašich predstáv.

Cappuccino má krémovú penu vďaka nastaviteľnému napeňovacia, ktorý sa ľahko používa, ale nesmiete zabudnúť ho po každom použití vyčistiť. Inak by sa v ňom mohla začať tvoriť pleseň a podobne. Šľahanie mlieka je manuálna, takže k tomu potrebujete získať určitý grif, ale ten sa po čase dostavia.

Údržba kávovaru je jednoduchá. Stačí len mäkká a vlhká utierka. Pod kávovú výpust sa zmestí šálku či pohár s výškou maximálne 12 cm. Podtácek je možné oddeľte, takže si kávu pohodlne pripravíte ako do vyššieho, tak do nižšieho šálky. Na odvápnenie vás spotrebič upozorní a celý proces vykoná automaticky.

Veľmi oceňujeme možnosť nastaviť si čas, po ktorom kávovar prejde do Stand-by režime, ktorý šetrí elektrickú energiu.

späť na začiatok ↑

Skúsenosti

 • Kávovar má celokovové telo, takže je potrebné dávať pozor, aby ste ho počas údržby nepoškriabali.
 • V hornej časti nájdete nahrievač na šálky.
 • Kávovar je dostupný v niekoľkých farebných prevedeniach.
Zistiť cenu
5.5 Total Score
DeLonghi EC 685.BK

Kávovar je dobrou voľbou do rodín alebo menších domácností, kde sa káva nepije v hektolitroch. Ovládanie aj údržba prístroja je jednoduchá. Tryska na paru zároveň slúži ako dávkovač horúcej vody. Môžete si nastaviť množstvo kávy v šálke aj teplotu vody. Programovanie je kvôli chýbajúcemu displeji zložitejšie.

Ovládanie
4
Funkcie
7
KLADY
 • nastavenie teploty vody
 • nastavenie množstva kávy v šálke
 • para aj dávkovač horúcej vody
 • ohrievacie plocha pre šálky
 • stand-by režim
ZÁPORY
 • zložitejšie programovanie bez displeja
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre