Recenzia LG 55NANO80

LG si pre nás tento rok pripravilo zmenu v pomenovaní svojich LCD televízorov. Priamo v názve sa stretneme s označením NANO. Takže v prípade tohto modelu sa jedná o pomerne úderné označenie LG 55NANO80. Kto by však čakal nejaké dramatické zlepšenie voči minulému roku bude sklamaný. Jedná sa o priameho nástupcu vlaňajšej LG 55SM8200. Ide o základný NANO (to znamená „tie lepšie LCD“ v ponuke LG) model, ktorý by mal priniesť výhody lepšieho pokrytia farebného spektra a pritom mať prijateľnú cenu. Som sám zvedavý ako sa mu to podarí.

Parametre

Rozlíšenie4K
Obnovovacia frekvencia50 Hz
PodsvietenieEdge
HDMI4
Priemerná doba odozvy16 ms
Local dimmingáno
Zobrazovacia technológiaLCD
Typ paneluIPS
Podpora HDR10áno
Podpora HDR10+nie
Podpora Dolby Visionnie
Podpora HLGáno
Uvedenie na trh2020
Farebná hĺbka8 bitov + FRC
Pokrytie spektra DCI-P390 %
Pokrytie spektra Rec.202068 %
Výška71,6 cm
Šírka123,2 cm
Hĺbka6,4 cm
Výška (vrátane podstavca)77,6 cm
Šírka (vrátane podstavca)123,2 cm
Hĺbka (vrátane podstavca)23,1 cm
Váha17,6 kg
Odhadovaná spotreba za rok136 kWh
Dual tunernie
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Sieťový vstupáno
USB (počet)2
Bluetootháno
Input lag v hernom móde10 ms

LG NANO80 a LG NANO81

Dôležitá informácia je, že NANO81 je technicky úplne rovnaký televízor, ktorý sa líši len tvarom stojana. NANO81 má centrálny stojan v tvare polmesiaca, zatiaľ čo NANO80 má dve klasické nôžky po stranách obrazovky.

Porovnanie parametrov jednotlivých veľkostí

Rodina modelov LG NANO80 (i 81) obsahuje 3 modely s rôznou veľkosťou uhlopriečky. Nižšie nájdete porovnanie ich rozmerov, hmotnosti a spotreby. U rady 81 sú vďaka odlišnému tvaru podstavca odlišné rozmery s podstavcom. Ak plánujete kúpu tohto modelu a ste na tesno s miestom, odporúčam rozmery preveriť.

LG 49NANO80LG 55NANO80LG 65NANO80
Uhlopriečka49 palcov = 124,5 cm55 palcov = 139,7 cm65 palcov = 165,1 cm
Výška (cm)69,677,690
Výška bez podstavca (cm)6471,684
Šírka (cm)109,6123,2145,1
Hĺbka (cm)23,223,127,1
Hĺbka bez podstavca (cm)6,46,46,4
Hmotnosť (kg)14,417,424,6
Príkon (W)8798116
Energetická triedaAAA+

Vzhľad

Aj LG vie vyrobiť atraktívny televízor. Za zmienku stojí spracovanie zadnej strany televízora. Je to síce len plast bez textúry, ale precízne spracovaný. Všetko k sebe prilieha a ani pri silnejšom stlačení nevydáva žiadne podozrivé zvuky. To nie je medzi ostatnými výrobcami obvyklé, väčšinou sa na zadnú stranu prístroja moc pozornosti nevenuje. Na to, že je to základný model NANO radu je spracovanie naozaj veľmi pekné. Ale aby som len nechválil, tak pri extra silnejšom stlačení plast môžete „pretlačiť“. Ale to je situácia, ktorá v bežnej prevádzke asi nikdy nenastane. Nohy na ktorých televízor stojí sú klasické, teda u krajov obrazovky a nie sú príliš náročné na miesto. Rámček okolo obrazovky je súčasná klasika, teda hrúbka cca 1 cm. Celková hrúbka televízoru je cca 6,5 ​​centimetra, čo je vzhľadom na bočné podsvietenie skôr vyššia hodnota.

Oproti vyšším modelom NANO radu má len 2 USB porty. K tomu máme 4x HDMI 2.0b, kedy ARC je podporované na druhom z nich. Dobré je, že prvé dva HDMI porty sú ľahko prístupné zo strany. Rovnako ako USB a slot na CI + kartu. Čo teda znamená, že zvyšok konektorov ústie dozadu. Teda: 2x HDMI, 1x USB, sieťový kábel, digitálne optické audio a dokonca aj historický komponentný vstup. Ako z opisu asi začínate tušiť, prístroj nie je vybavený podporou HDMI 2.1. Pre tú musíte u LG zamieriť do vyššej rady, NANO85 (86). Len pre úplnosť USB takisto nie je vo verzii 3.0, ale pomalší 2.0 (u tejto cenovej úrovne nič prekvapujúce).

Operačný systém

Súčasné televízory nie sú len prosté prijímače signálu. Vďaka pripojeniu internetu a mnohým ďalším konektorom, ktoré majú k dispozícii dokážu byť prepojené s mnohými ďalšími zariadeniami. Z tohto pohľadu majú oveľa bližšie k počítačom, než ku klasickým televízorov v podobe dvadsať rokov dozadu. Preto má operačný systém televízora pomerne veľký význam a mal by hrať úlohu pri výbere nového televízora. U webOS vo verzii 5.0 je prvotná inštalácia rýchlejší ako v minuloročných rokoch, navyše mi celý proces príde aj jednoduchšie. Systém je stabilný a nepadá, takisto (väčšinou) veľmi rýchly. Len v niektorých prípadoch však trvá dosť dlho, než sa zobrazí požadovaná časť menu – keď chcete zmeniť nastavenie obrazu alebo zvuku.

WebOS obsahuje veľké množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré pokrývajú všetky hlavné streamovacie služby – Youtube, Netflix, Disney + alebo Amazon Prime. Ďalšie aplikácie možno stiahnuť z LG priestore. Príjemné je, že pre inštaláciu aplikácie nepotrebujete žiadny užívateľský účet ako je tomu u iných značiek. V prípade, že máte v domácnosti ďalšie spotrebiče od tohto výrobcu, teda LG práčku alebo sušičku, môžete ich stav vidieť na špeciálnom dashboardu v televízore. Osobne som skeptický k nejakému častejšiemu využitiu, ale pre technické hračičky to môže byť chvíľu zábava.

Užívateľské prostredie webOS je rozpoznateľné na prvý pohľad. Základné menu predstavuje veľký blok ikoniek v spodnej časti obrazovky. Ten môžete ľubovoľne upravovať, pridávať či uberať aplikácie pre ich rýchly štart. Zaujímavé je, že odstránenie z hlavného menu neznamená odinštaláciu aplikácie. Okrem aplikácií si môžete pridať napríklad obľúbený Youtube kanál a v jeho náhľadu potom vidíte novopridaný videa. Podobnú funkcionalitou disponuje aj konkurencia. Len s iným užívateľským rozhraním.

Diaľkový ovládač je u LG už mnoho rokov typu Magic Remote. Ide de facto o kombináciu smart diaľkového ovládača podobného typu ako majú Samsung televízory, ktorý je doplnený o funkciu podobnú myši pri počítači. Pohybom ovládača ovládate kurzor, ktorý sa pohybuje po obrazovke a vďaka nemu ľahko a hlavne veľmi rýchlo ovládate celý prístroj. Napriek tomu sa nemusíte báť. Ak sa vám tento spôsob ovládania nebude páčiť môžete prístroj ovládať klasickým pohybom v menu ako aj pri iných značiek. Je to o niečo pomalší, ale zase je na to každý užívateľ zvyknutý. Napriek tomu odporúčam minimálne vyskúšať, je to naozaj návykové.

Vďaka unikátnemu diaľkovému ovládaču je možné pomerne efektívne využívať aj integrovaný webový prehliadač. Zadanie URL adresy je vďaka „ukazovátku“ výrazne jednoduchšie, než v prípade klasického ovládača a zadávanie znakov na virtuálnej klávesnici. Kto niečo podobné musel absolvovať na Android TV, vie o akom výkone tú hovorím. Pochopiteľne to nie je tak rýchle, ako zadanie všetkými desiatimi prstami na klávesnici, ale použiť to ide. Webové stránky sa zobrazujú korektne a pohyb na nich je vďaka kurzora jednoduchý.

Športových fanúšikov môže potešiť funkcia športového alertu. Stačí si v menu vybrať druh športu a názov klubu, ktorý vás zaujíma (napr. futbal a Juventus Turín) a televízor vás sám upozorní na novinky (zápasy, videá atď ..) daného tímu.

Integrovaný prehrávač médií si poradí snáď so všetkými video súbory. Okrem toho je veľmi rýchly a dobre si poradí aj s titulkami. Výhodou oproti Samsungu je podpora starého kodeku DivX. V ňom aj dnes veľa rodín sleduje rozprávky či detské filmy, stiahnuté napríklad z Uložto či podobných služieb. Kde sa však LG Samsungu priblížilo (bohužial negatívnej rovine) je chýbajúca podpora zvukového formátu DTS.

Kvalita obrazu

Ako možno viete, LG u svojich LCD televízorov používa IPS panely. Ich hlavná výhoda je vyšší jas a kvalitná reprodukcia farieb aj pod väčším uhlom. V čom naopak zaostávajú je podanie čiernej farby a z toho plynúce nižšej kontrast. Tu je dôležité si uvedomiť kedy najčastejšie televízii sledujete. Ak je to vo dne, tak tento nedostatok nie je zďaleka tak výrazný a pre mnoho ľudí je IPS panel úplne dostatočný. Naopak pri večernom sledovaní vyjde na povrch omnoho viac. Podľa očakávania má panel 8 bitov + FRC, takže farebné prechody nie sú úplne dokonalé – v tejto triede štandardné správanie. Čo je pomerne prekvapivé, že nemá ako obrazový procesor nižšiu generáciu Alfa procesora, ale namiesto neho len základný, ktorý sa skrýva pod názvom „4K Processor“. To znamená, že nemá podporu úprav (vylepšovanie) obrazu založených na umelej inteligencii, ktorú má práve Alfa procesor. Treba podotknúť, že panel je 50 Hz. Záujemcovia o 100 Hz panel musí loviť vo vodách LG NANO86 a vyššie.

Panel využíva bočného (edge) podsvietenia. Jeho kombinácia spoločne s IPS panelom dáva tušiť, že žiadne vysoké hodnoty u kontrastu čakať nemožno. 1 300: 1 sú naozaj hodnoty, ktoré nemožno porovnávať s VA panelmi tejto cenovej kategórie, ktoré majú medzi 4 – 6 000: 1. Ale výhody IPS panelu sú inde a pre niektorých využitie je skutočne vhodnejšie. Aktivácia lokálneho tlmenie má na kontrast len ​​nepatrný vplyv. A hneď si povieme prečo.

Samotné podsvietenia sa totiž skladá z niekoľkých vertikálnych pruhov, ktoré sú dosť agresívne. Osobne odporúčam nechať na strednom nastavení pri sledovaní vo dne a pri večernom, nechať na nízkom, prípadne úplne vypnúť. Všeobecne je televízor veľmi vhodný pre sledovanie vo dne, kedy jeho nedostatok (čierna s značným nádychom šedej – typický jav IPS panelu) nie je skoro vôbec viditeľný a naopak oceníte maximálny jas, ktorý je 550 nitov. To je lepšie ako VA panely tejto cenovej kategórie, ale žiadna excelentná hodnota to nie je. Na druhú stranu pri večernom sledovaní v temnejšej miestnosti tento nedostatok jasne plne vyplynie na povrch.

Pokrytie farebného spektra je na adekvátnej úrovni – 90% u štandardu DCI-P3 a 68% u Rec.2020. Je vidieť, že NANO vrstva prináša svoje ovocie. Farby sú zobrazené bohaté a jemné detaily sú viditeľné. Telová farba je tiež verná a vyzerá reálne. Čo však nie je úplne skvelé je farebná jednotnosť panelu. Rohy sú o niečo tmavšie ako zvyšok obrazovky.

Televízor podporuje základné HDR štandardy – HDR10 a HLG. Nevie Dolby Vision ani HDR10+. Bohužiaľ však nemá schopnosti, aby HDR obraz vyzeral znateľne lepšie ako ten klasický. Chýba ju vyšší jas, lepší kontrast a aj pokrytie farebného spektra v Rec.2020 by chcelo o pár percentuálnych bodov vyšší. Avšak to nie je u tejto cenovej úrovne nič prekvapujúce, len chcem predísť prípadnému sklamaniu kupcov, ktoré by mohla zlákať informácie o podpore HDR štandardov.

Televízor obsahuje tohtoročnú novinku – „Filmmaker mode“. Teda filmový mód, ktorý má za úlohu zobrazovať filmy čo najbližšie tomu ako bolo úmyslom ich autorov. V praxi nie je výrazný rozdiel oproti režimu kino (cinema / film), ktorý má väčšina televízorov nijako zásadný.

Pozorovacie uhly sú ďalšie zo silných stránok IPS panelu. Vylepšené VA panely s dodatočnou vrstvou, ktorá zlepšuje pozorovacie uhly dosahujú rovnaký výsledok, ale sú výsadou oveľa drahších televízorov. K výraznej zmene farieb, či poklesu jasu dochádza až za 45 °. Ďalšou silnou stránkou je zvládanie slnečných odrazov. IPS panel je určený skôr pre denné sledovanie a NANO80 je vhodná aj pre miestnosti s priamym slnečným svitom. V tomto ohľade patrí medzi najlepšie na trhu.

Pokiaľ ide o zobrazenie pohybu tak je (v medziach 50 Hz panelu) pomerne dobré. U „pomalších“ scén je všetko v poriadku, u dynamickejší akcie sú už viditeľné obrazové artefakty. Bohužiaľ nemá podporu BFI (Black Frame Insertion), čo je technika používa pre zlepšenie dojmu z pohybu, ktoré sa však používa prevažne u 100 Hz panelov, ktoré dávajú pre jej využitie väčší priestor.

Možno ju využiť aj ako lacný herný televízor. Z nových herných funkcií má ALLM (Auto Low Latency Mode), to znamená že zapne herný mód po zapnutí herného zariadenia (napr. Konzola). Bohužiaľ nedisponuje VRR (Variable Refresh Rate) – teda variabilné snímkovou frekvenciou pre maximálny pocit plynulosti hry. V hernom móde nemožno pracovať so všetkými nastaveniami obrazu – niektorý procesy spracúvajúce obraz sú zablokované pre dosiahnutie nízkeho input lagu. Ako lacný herný televízor pre využitie najmä vo dne, je prístroj ako stvorený. Doba odozvy je 16 ms a input lag luxusných 10 ms.

Zvuk

O zvuk sa starajú dva reproduktory mieriaci dole pod obrazovku. Každý z nich má cca 3 x 7 cm. Rozhodne nedokážu nahradiť dobrý soundbar. Maximálna hlasitosť nie je extra vysoká a pri vyšších hlasitostiach dochádza k znateľnému skreslenia. Rovnako na výraznejšie basy môžeme zabudnúť. Vďaka tomu nie je príliš vhodná do hlasnejšieho prostredia, napríklad do krčmy na športové stretnutia by som ju odporučiť nemohol. Pre niekoho môže byť zaujímavý fakt, že nemá konektor na slúchadlá. Posledné (a trochu nepríjemnú) zaujímavosťou je fakt, že LG rovnako tento rok vzdal podporu zvukového štandardu DTS a pripojil sa tým k Samsungu, ktorý ho nepodporuje už niekoľko rokov. Rovnako nemá podporu eARC.

Alternatívy

LG NANO 85

Aj tu existuje verzia NANO86, ktorá je z pohľadu výbavy a obrazu totožná s NANO85. Odlišnosti sú len vo vzhľade a teda toto porovnanie platí ako pre NAN085, tak i NANO86. Oproti NANO80 (81) majú lepšiu výbavu aj obraz. Najmä vďaka 100 Hz panelu a lepšiemu obrazovému procesoru – Alpha 7 3. generácie. Jeden z hlavných rozdielov je tak výrazne lepšie stvárnenie pohybu v podaní vyššie rady. Pre niekoho môže byť zásadný aj podpora HDMI 2.1 a s ním spojené VRR (variabilná obnovovacia frekvencia), čo ocenia najmä hráči. V oboch prípadoch (85 i 86) sa jedná o IPS panel s bočným podsvietením. Z toho vyplýva, že ani v tomto prípade nie je lokálne tlmenie extra veľkým prínosom. Kontrast je síce u vyššej rady nepatrne vyššie, ale stále má ďaleko k VA panelom. Kde je rozdiel viac znateľný je maximálny jas a pokrytie farebného spektra. Tam rada 85 (86) vedie výraznejšie. Vzhľadom na to, že rozdiel v cene je aktuálne cca 100 euro, je za mňa rada 85 (86) jasne lepšou voľbou. Za pomerne málo peňazí si polepšíte vo všetkých ohľadoch.

Samsung TU8072

Jedna zo základných radov od Samsungu môže byť v očiach prípadných záujemcov aj súperom pre NANO80. Opäť platí, že sú použité rozdielne typy panelov (IPS a VA) a preto majú niektoré hodnoty značne odlišné. V kontraste preto výrazne vedie Samsung, zatiaľ čo LG ponúka skoro dvakrát tak vysoký maximálny jas. A tiež lepšie pozorovacie uhly. V podpore HDR formátov vedie Samsung (má navyše HDR10 +), ale v reále je to horkosladké víťazstvo, pretože ani jedna z televízií nie je na HDR príliš vhodná. Oba panely majú 8 bitov + FRC, ale LG vďaka NANO technológii (obdoba QLED u Samsungu) vedie výrazne lepšiemu pokrytie farebného spektra. V oboch prípadoch je podsvietenie typu Edge (bočné). V prípade Samsungu sa jedná o jeden obrie blok (celú obrazovku) u LG je to šesť samostatných zón (local dimming). V oboch prípadoch sa jedná o televízory vhodné pre hry, s veľmi nízkym input lagom. Čo je zaujímavé, že Samsung má výrazne bohatšiu ponuku uhlopriečok. Ako vidíte je celkovo LG NANO80 lepším televízorom a reálnym súperom je pre ňu vyšší model od Samsungu, Q60T.

Samsung Q60T

Opäť rozdielne typy použitých panelov. Vďaka tomu pochopiteľne Samsung výrazne vedie v kontraste. Síce nemá oproti LG local dimming, ten u NANO80 nič zásadné neprináša. Pomerne prekvapivý je aj vyšší maximálny jas u Samsungu v SDR. Pri HDR ho LG dokáže o kúsok prekonať. Pozorovacie uhly a zvládanie slnečných odleskov vedie NANO80. Naopak v pokrytí farebného spektra sa misky váh zase preváži v prospech Samsungu. V ostatných oblastiach sú pomerne vyrovnané. Ako vidíte, tento súboj nemá jasného víťaza a pri výbere rozhodne odporúčam zvážiť vaše sledovacie návyky a podľa nich vybrať ten prístroj, ktorý lepšie zodpovedá vašim potrebám.

Sony XH80

Sony má v tomto prípade (rovnako ako LG) IPS panel, bude to teda výrazne zaujímavejšie porovnanie. LG má ľahko vyšší kontrast, Sony má naopak znateľne vyšší jas a ešte lepšie pozorovacie uhly. Avšak u zvládanie svetelných odrazov vedie LG. Pri výbere tv v tejto cenovej kategórii do svetlej miestnosti pri sledovaní vo dne, by som váhal. U Sony budete mať vďaka vyššiemu jasu lepší dojem z obrazu, ale ak vás obťažujú neposedné slnečné lúče, tak LG je dokáže lepšie eliminovať. Ďalšou oblasťou kde Sony výraznejšie vedie je pokrytie farebného spektra, takisto má za mňa lepšie aj farebného prechody (napriek faktu, že obe sú 8 bitov + FRC). Za zmienku stojí konektor pre slúchadlá u Sony (celkovo má i trochu lepší zvuk), inak sú si v ostatných parametroch veľmi podobné. Operačný systém je otázka osobných preferencií, dokážem si predstaviť, že pre väčšinu ľudí bude príjemnejšie webOS od LG, ale kreatívci zase radi využijú možnosti, ktoré ponúka AndroidTV. Sony je v tomto prípade o trochu lepšou voľbou, ale LG bude do kariet zase hrať príjemnejšie cena. Rozhodne sa jedná o dve zaujímavé alternatívy, ktoré je potrebné pri nákupe zvážiť.

Odporúčané nastavenie obrazu

Každý televízor (aj z rovnakej modelovej rady) je iný a preto to berte ako inšpiráciu pri vlastnom ladenie (toto nastavenie je určené pre sledovanie filmov), nie ako pevne dané hodnoty.

  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Jas> 50
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Kontrast> 75
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Ostrosť> 10
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Farba> 55
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Obrazový režim> Filmmaker mode
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Obraz AI> vypnuté
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Úspora energie> vypnuté
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Pokročilé ovládacie prvky> Dynamický kontrast> vypnuté
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Pokročilé ovládacie prvky> Super rozlíšenie> vypnuté
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Možnosti obrazu> Redukcia šumu> nízka
  • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Možnosti obrazu> Redukcia šumu MPEG> nízka

Podporované typy súborov

VideoAudio
.asf.mp3
.wmv.wav
.avi.ogg
.m4v.wma
.mp4.flac
.mov
.3gp
.3g2
.mkv
.ts
.trp
.tp
.mts
.mpg
.mpeg
.dat
.vob

Porovnanie parametrov LG 4K LCD TV 2021

Na nasledujúcom odkaze nájdete veľký prehľad a históriu LG televízií.

NANO90NANO86NANO81UN8500UN8100UN7400UN7300UN7100
Dostupné veľkosti55, 65, 75, 8649, 55, 6549, 55, 6565, 75, 82, 8643, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 65, 70, 75
Rozlíšenie4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)
Farebná hĺbka10 bitov10 bitov8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC
Typ paneluIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPS
Typ podsvieteniaDirectEdgeEdgeBasicBasicBasicBasicBasic
Local DimmingÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNie
Obnovovacia frekvencia100 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 3Alpha 7 Generation 3Základný štvorjadrovýAlpha 7 Generation 3Základný štvorjadrovýZákladný štvorjadrovýZákladný štvorjadrovýZákladný štvorjadrový
HFR (High Frame Rate)ÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
VRR (Variable Refresh Rate)ÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
FreeSyncÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
G-SyncNieNieNieNieNieNieNieNie
ALLM (Auto Low Latency Mode)ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Slúchadlový výstupÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
HDMI4 (verzia 2.1)4 (2x verzia 2.1 + 2x 2.0)4 (verzia 2.0)4 (2x verzia 2.1 + 2x 2.0)4 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)
USB33222222
Nahrávanie TV vysielaniaÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieNie
BluetoothÁno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)
Apple AirPlay 2ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Dolby AtmosÁnoÁnoNieÁnoNieNieNieNie
eARCÁnoÁnoNieÁnoNieNieNieNie
ARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Podpora bezdrôtových reproduktorov WiSAÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNie
Výkon20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W
Systém reproduktorov2.02.02.02.02.02.02.02.0
HbbTVÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
Zistiť cenu

Pozrite sa na recenzie LG LCD televízorov.

6.7 Total Score
Hodnotenie LG 55NANO80

Je to slušná televízie pre sledovanie bežného televízneho vysielania a to hlavne za dňa. Tam plne vynikne sila IPS panelu. 50 Hz panel ju bohužiaľ limituje pri akčných scén či športu. Na HDR u nej môžete zabudnúť, obraz u zapnutého HDR vyzerá skoro úplne rovnako ako bez neho. Poteší výborný operačný systém a rovnako vydarený moderný diaľkový ovládač. Po pár mesiacoch a poklesu ceny môže ísť o vhodný model pre menej náročných divákov klasického televízneho vysielania, ktorí sledujú televízor prevažne vo dne.

Kontrast
4
Pozorovacie uhly
7.5
Farby
7.5
Konštrukcia
7
Dynamické scény
7
Funkcie a výbava Smart tv
8
KLADY
  • slušné farby
  • dobré pozorovacie uhly
  • diaľkový ovládač (magic remote)
  • výtečné spracovanie
ZÁPORY
  • nízky kontrast
  • nepoužiteľné HDR
  • nemá HDMI 2.1
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Skóre

      Čo vybrať
      Logo