Recenzia Sakura STAC 15 CPA/NB

Sakura STAC 15 CPA / NB je mobilná jednotka zo strednej cenovej kategórie, ktorá sa môže pochváliť vysokým chladiacim výkonom a účinným odvlhčovaním, a to pre priestory o veľkosti až 45 m2. Nedisponuje ale funkcií vykurovania.

Parametre

Chladiaci výkon15000 BTU/hod
Maximálny vzduchový výkon450 m3/hod
Energetická trieda chladenieA
Spotreba energie1650 W
EER2,62
COP-
Maximálna veľkosť miestnosti45 m2
Hlučnosť56 dB
Typ chladivaR410A
Časovačáno
Diaľkové ovládanieáno
Ventilátoráno
Nočný režimáno
Vykurovanienie
Odvlhčovanie vzduchuáno (62 l / 24 hod)
Zvlhčovanie vzduchunie
Rozmery (V x Š x H) v cm77,5 x 36,5 x 56,8
Hmotnosť40 kg

Obsah balenia

Súčasťou balenia je klimatizačná jednotka, flexibilná hadica (vrátane troch adaptérov), diaľkový ovládač, batérie do diaľkového ovládača a okenná lišta (pre posuvné okná). Pre inštaláciu na klasická krídlové okna je potreba dokúpiť špeciálne tesnenia.

Spracovanie a dizajn

STAC 15 CPA / NB je kvalitne spracovaný model, ktorý vám pri správnej starostlivosti vydrží leta. Svojím vzhľadom patrí skôr medzi klasiku – neurazí ani neoslní. Vyrába sa v bielej farbe, vďaka čomu skvele zapadne do každého interiéru.

Manipulácia a inštalácia

U tohto modelu budete musieť počítať s vysokou hmotnosťou (40 kg). Vyniesť ho do schodov preto nie je ľahké a je potreba najmenej dvoch osôb. S pohybom po miestnosti si ale starosti robiť nemusíte, disponuje totiž štyrmi kolieskami, pomocou ktorých možno zariadenie bez námahy presunú tam, kde je práve potreba.

Pre inštaláciu platí to isté, čo u takmer každej iné mobilné klimatizácie, pretože väčšina z nich je vybavená tesnením pre posuvné okná. Doporučujeme preto dokúpiť adaptér pre krídlové okná, prípadne hadicu pre odvod teplého vzduchu vyviesť cez stenu. Flexibilnú hadicu je pritom možné natiahnuť až na dĺžku 1,5 m, priemer je 13 cm. Hadicu pritom inštalujte na čo najkratšiu dĺžku bez ohybov. V okolí spotrebiča nechajte voľný priestor (50 cm), a to zo všetkých strán.

Ovládanie a funkcie

Zariadenie môžete ovládať ako diaľkovým ovládačom, tak klasicky pomocou hlavného panela jednotky. Diaľkový ovládač je aj s batériami súčasťou balenia. Jeho dosah je 7 metrov a ovládať s ním môžete všetky základné funkcie spotrebiča. Samozrejmosťou je tiež displej, na ktorom sa zobrazuje teplota / čas a pomocou ktorého možno prehľadne zvoliť režim, nastaviť časovač i rýchlosť ventilátora.

Hlavný ovládací panel sa nachádza na hornej strane zariadenia, vďaka čomu je ľahko dostupný. Tvorí ho 7 základných tlačidiel (zapnutie / vypnutie, voľba režimu, rýchlosť ventilátora, nastavenie prúdenia vzduchu, časovač, zníženie / zvýšenie teploty alebo nastavenie času), 9 kontroliek a LCD displej. Pomocou tlačidla SWING možné nastaviť smer prúdenia vzduchu, lamely sa potom automaticky pohybujú vo zvolenom smere (vľavo / vpravo), vďaka čomu je vzduch rovnomerne distribuuje do celej miestnosti.

Ako chladí

STAC 15 CPA / NB patrí medzi vysoko výkonné modely. Chladiaci výkon dosahuje až 15 000 BTU (čo zodpovedá 4,4 kW). Rýchlosť aj efektivita chladenia je veľmi dobrá. Chladný vzduch je vyfukovaný prekvapivo ďaleko od jednotky, vďaka čomu je chladenie vysoko účinné aj pre väčšie miestnosti (až do 45 m2). Prevádzkové teploty pre chladenie (i odvlhčovanie) sa pohybujú v rozmedzí od 18 ° C do 32 ° C.

Neprekvapí možnosť používať tento model miesto klasického ventilátora. Pre toto použitie nemusíte mať nasadenú hadicu pre odvod teplého vzduchu. Využiť môžete troch základných rýchlostí (a to samozrejme aj pri chladení): vysokú, strednú, nízku a automatickú (ktorá automaticky mení rýchlosť otáčok podľa aktuálnej a požadovanej teploty).

V režime chladenia zariadení miestnosť tiež automaticky odvlhčuje (ako všetky mobilné klimatizácie). Ak navyše zvolíte režim odvlhčovania, môžete počítať s veľmi slušným výkonom a to až 62 litrov za 24 hodín. V takom prípade je ale potrebné kontrolovať nádobu pre odvod kondenzátu, a podľa potreby ju vylievať. To ale neplatí pre režim chladenia. V prípade, že budete miestnosť iba chladiť, množstvo vody v takom prípade nie je tak vysoké, aby bolo potrebné kontrolovať nádobu pre odvod kondenzátu, väčšina kondenzátu totiž odíde von spolu s teplým vzduchom. Kontrola nádoby je preto v tomto prípade nutná až na konci sezóny.

Podobne ako väčšina mobilných klimatizácií, ktoré spadajú do cenovej kategórie pod 1 000 €, aj tento model disponuje energetickou triedou chladenia A (najúspornejší trieda je A +++). Počítať preto musíte s vyššou spotrebou. Na rozdiel od niektorých lacnejších modelov ale poteší nižšia hlučnosť (56 dB). Funkciu vykurovanie tento model nemá.

Zistiť cenu

Zaujíma vás aká je najlepší mobilná klimatizácia?

8.1 Total Score
Hodnotenie Sakura STAC 15 CPA/NB

Sakura STAC 15 CPA / NB patrí medzi užívateľsky obľúbené mobilné klimatizácie zo strednej cenovej kategórie. U tohto modelu musíme pochváliť najmä vysoký chladiaci výkon, vďaka ktorému sa hodí aj do väčších miestností. Medzi ďalšie pozitíva patrí veľmi slušné odvlhčovanie, samoodparovanie kondenzátu (pri chladení), znesiteľná miera hlučnosti a naklápacie lamely. Jedná sa však o klimatizáciu, od ktorej okrem chladenia a odvlhčovanie nemôžete čakať nič navyše. Pokiaľ ale zháňate zariadenie najmä na tento účel, v cenovej relácii do 600 € sa jedná o jeden z najlepších modelov.

Hlučnosť
8
Chladenie
8.5
Spotreba
7.5
KLADY
 • vynikajúci chladiaci výkon
 • efektívne odvlhčovanie
 • automatické odparovanie kondenzátu
 • kvalita spracovania
 • vhodné aj pre veľké miestnosti
ZÁPORY
 • vyššia nákupná cena
 • vyššia spotreba
 • v balení chýba návod v slovenskom jazyku
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo