Recenzia Samsung HW-S40T

Nemáte doma veľa miesta a myšlienka soundbara s integrovaným subwooferom je pre vás zaujímavá? A nechcete súčasne míňať veľa peňazí? V tom prípade sa pozrite na hodnotenie Samsung HW-S40T. Ku špičke má ďaleko, ale dokáže ponúknuť slušný zvuk. Sú však jeho schopnosti adekvátne cene? A nemá konkurencia zaujímavejšie ponuku? Pozrite sa na to s nami.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimnie
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)100 W
Subwoofernie
Výkon subwoofera (RMS)-
Systém reproduktorov2.0
Wi-Finie
Prehrávanie MP3nie
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMInie
USBnie
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmnie
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)68 × 6,8 × 11,5
Rozmery subwoofera (Š x V x H)-
Hmotnosť1,9 kg

Dôvody pre obstaranie lacného soundbara sú u väčšiny záujemcov rovnaké. Máte moderný a tenký televízor, ktorý ma síce pekný obraz, ale jeho zvukové možnosti už tak úžasné nie sú. A práve tu dokáže byť S40T zaujímavý. Jeho hlasitosť je proti televízore výrazne vyššia.

Ako trochu napovedá aj cena, toto nie je ultra výkonný soundbar ktorý vyplní veľká obývacia izba priestorovým zvukom. Také ambície nemá. Ale do menšej izby, či bežného moderného bytu kedy má obývacia izba s kuchyňou cca 30 m2 je dostatočný. Ak máte, alebo potrebuje ozvučiť väčší priestor, tak sa pozrite inde. Ideálne po produkte so samostatným subwooferom.

K dispozícii máte dva zvukové módy. Jeden pre hudbu, druhý automaticky upravuje svoje nastavenie podľa druhu audio obsahu. Umelá inteligencia, tomu hovorí Samsung. Berte to prosím s rezervou. Pravdou je, že hlasitosť a zreteľnosť dialógov je dobrá. Aj keď je v dialógoch počuť istá miera „digitálnosti“ hlasu. Takisto hlasitosti počas scén sa snaží upravovať tak, aby bolo stále hovorené slovo (ak je prítomné) zreteľné. Avšak nemôžete čakať žiadne zázraky. Toto je lacný sounbar, ktorý dokáže znateľne vylepšiť zvuk základni audio vybaveného televízora. Keďže sa jedná o riešenie 2.0, nemôžete počítať s reálnym priestorovým zvukom.

Pokiaľ ide o konektivitu, tak nemá HDMI. Môžete využiť optický digitálny kábel, prípadne bezdrôtové Bluetooth. Ako to už býva, Bluetooth varianta je príjemnejšie (nepotrebujete kábel), ale priame prepojenie káblom je istejšie a spoľahlivejšie. Samotné nastavenie je veľmi jednoduché, Samsung si na jednoduchosti používania dal záležať. Displej (ak to tak možno nazvať, ide vlastne o blikajúce diódy) nie je dobre vidieť, ak nie ste vyložene blízko soundbara.

Zaujímavosťou je, že pomocou Bluetooth dokážete pripojiť dve zariadenia súčasne a potom medzi nimi ľahko prepínať. Pre pripojenie telefónu na ktorom máte aplikáciu pre Spotify či inú audio streamovacie službu sa jedná o ideálne riešenie. Len pozor že toto nemožno využiť, ak je soundbar pomocou Bluetooth pripojený k televízoru. Ako drobnú nepríjemnosť možno spomenúť komplikovanú výmenu batérií v diaľkovom ovládači. Našťastie sa to bude diať raz za pár rokov, preto nejde o zásadný problém.

A teraz sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu. A to faktu, či má zmysel tento soundbar kupovať. Za mňa nie. Samsung má v ponuke niektoré naozaj zaujímavé kúsky. Ale tento medzi ne nepatrí. Zvlášť keď len o pár euro drahšie môžete mať skvelú Yamahu YAS-107. O jej výkonnejšie a lepšie vybavené verzii YAS-207 píšem tu. Naopak, ak hľadáte základné soundbary, idú zaobstarať len o málo horší kúsky za nižšiu cenu. Ak by sa cena Samsung HW-S40T dostala pod úroveň 170 €, tak sa za mňa situácia mení a je z nej zaujímavá kúpa pre nenáročných užívateľov. Ideálne za stavu, že máte aj televízor od Samsungu. Moc pekne k sebe potom ladia.

Zistiť cenu
5.8 Total Score
Samsung HW-S40T

Slušný soundbar, ktorý dokáže solídne zlepšiť zvuk z vášho televízora. Výbava je skôr základná, to by za mňa nevadilo. Nutné však uznať, že môžete zaobstarať aj výrazne lacnejšie soundbary, ktoré nie sú o mnoho horšie. Alebo podobne drahé, ktoré toho ponúknu výrazne viac. A to je za mňa asi hlavný dôvod, prečo by som jeho kúpu zvažoval a díval sa aj inam.

Zvuk - hudba
5.4
Zvuk - filmy
6.8
Výbava
4.8
Funkcie
4.9
KLADY
 • Slušný zvuk
 • Diaľkové ovládanie
 • Bluetooth
ZÁPORY
 • Vyššia cena
 • Na trhu sú atraktívnejšie možnosti
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo