Recenzia iRobot Braava jet m6

Nechcete strácať drahocenný čas mopovaním? Prenechajte túto otravnú činnosť robotickému mopu iRobot Braava jet m6, ktorý sa pri pravidelnom používaní a možnosti nastavenia množstva aplikovanej vody tejto úlohy zhostí viac než dobre. Ste však ochotní za neho zaplatiť vysokú obstarávaciu cenu? Spísali sme pre vás prehľadnú recenziu, ktorá vám odhalí prednosti aj nedostatky tohto robotického pomocníka.

Parametre

Doba nabíjania180 min.
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť48 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie1775 mAh
Výdrž na jedno nabitie90 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanieáno
Typ navigáciekamerová
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkaáno
Objem zásobníka0,445 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou baleniav aplikácii
Wi-Fiáno
Počet hlavných kief/
Počet bočných kief/
HEPA filter/
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTáno
Počet čistiacich režimov3
Maximálna výška prekážok0,1 cm
Výška9 cm
Priemer27x25,2 cm
Držadlo na prenášanieáno
Pohybsystematický
Funkcia vytieranieáno
Funkcia vysávanienie
Počet mopovací utierok1

Čo nájdete v krabici

Ak sa rozhodnete pre obstaranie robotického mopu iRobot Braava jet m6, dostanete spoločne s ním nabíjaciu základňu, roztok, ktorý sa pri mopovania pridáva do nádobky s vodou, kabeláž a sadu utierok. 2x dostanete jednorazové utierky pre mokrý upratovanie, 1x jednorazovú utierku pre suché upratovanie a 1x opakovateľne použiteľné čistiace podložky.

Ako vyzerá

Z hľadiska dizajnu musíme upozorniť na pomerne malé rozmery, ak je porovnáme napríklad s klasickými robotickými vysávačmi. Robotické vysávače majú priemer väčšinou okolo 30 cm, zatiaľ čo tento mop má rozmery 27 x 25,2 x 9 cm. Nie je o mnoho menšia ako vysávač, ale predsa len je tých pár centimetrov poznať.

Na hornej časti vás zaujme strieborné koliesko s logom výrobcu iRobot. Toto kolo je zároveň svetelným ukazovateľom batérie a ukazovateľom v prípade porúch. Ak robot hľadá základňu, bliká rám modro, pri nabíjaní bliká bielo, plné nabitie signalizuje stále svietiace biela farba a poruchu či upozornenie na doplnenie vody je signalizované farbou červenou. Pod vyklápacím strieborným okolo sa nachádza nádobka na vodu.

Nad strieborným kolieskom sa nachádza okienko s šošovkou kamery a naproti nemu leží senzor RCON, pod ktorým je zabudované praktické madlo. V krajnej hornej časti nájdete tri ovládacie tlačidlá. Odpružený nárazník je doplnený tryskou Jet Spray a tlačidlom pre vybratie utierky. Spodná strana je vybavená kolieskami, nabíjacími piny, čítačkou utierky a držiaky utierok.

Ovládanie

Robotický mop môžete používať úplne bez aplikácie. Pre jeho spustenie, zastavenie, dokovania alebo režim bodového upratovaní stačí len stlačiť príslušné tlačidlá. Celkom sú na tele vysávača 3 ovládacie prvky:

 • tlačidlo clean pre spustenie, zastavenie a pozastavenie upratovania,
 • tlačidlo s ikonou domčeka pre zajatí do nabíjacej stanice,
 • tlačidlo s ikonou bodového upratovania, pri ktorom mop uprace priestor o veľkosti zhruba 1m2.

Aplikácia

Aby ste však naplno využili potenciál robota, je lepšie si stiahnuť mobilnú aplikáciu iRobot Home, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Aplikácia je v slovenčine a umožňuje celý rad nastavení. Najdôležitejšie pre vás bezpochyby bude plánovanie upratovania, ale tiež vytýčenie zakázaných zón a nastavenie virtuálnych stien.

Iste uvítate možnosť nastavenia množstva vody, ktoré sa má cez trysku Jet Spray aplikovať na podlahu. Užitočné sú aj predvoľby mokrého mopovania, ktoré vytieranie nastavujú v pomere výkon a intenzita. Samozrejmosťou je história upratovania, prehľad máp, nápoveda a podobne.

Ak vlastníte robotický vysávač od iRobot radu i7 alebo s9xx máte vyhraté, pretože tieto dva spotrebiče medzi sebou dokážu komunikovať. V aplikácii je možné nastaviť, či chcete, aby vysávač najskôr vysal a až potom vyslal pokyn Braave ísť m6 s tým, že môže začať vytierať.

Orientácia v priestore

Orientácia v priestore je vďaka pokrokovej technológii skutočne na vysokej úrovni. Braava jet m6 je vybavená patentovanou navigáciou iAdapt 3.0, technológiou Precision a revolučný funkcií Imprint Link, vďaka ktorej dokáže komunikovať s robotickým vysávačom. Navigácia iAdapt 3.0 sa postará o to, aby si mop zapamätal priestory, v ktorých sa bude bez problémov pohybovať. Výsledkom je, že si pre jednotlivé priestory môžete nastaviť upratovanie podľa toho, ako sa vám to hodí. V praxi to funguje výborne. Robot dokáže prejsť celý priestor a nemá tendencie blúdiť.

Funkcie

Braava Jet m6 má celkom 3 pracovné režimy:

 • mokré vytieranie,
 • suché zametanie,
 • bodový režim spot.

Mokré vytieranie je v aplikácii možné podrobnejšie nastaviť v rámci intenzity.

Údržba

Údržba pomocníka nie je nijako zložitá. Povrch mopu utierajte vlhkou handričkou. Pri starostlivosti nezabudnite čas od času zotrieť prach z nabíjacích pinov, inak by sa robot nedal nabíjať. Do nádobky na vodu nalejte horúcu, nie vriacu vodu, zatvorte ju viečkom a niekoľkokrát s ňou zatrepte.

Odkvapkávacia tácka, ktorý je súčasťou nabíjacej stanice môžete utrieť vlhkou handričkou alebo ho umyť teplou vodou v dreze. Umývateľné čistiace podložky môžete umývať pod tečúcou teplou vodou v dreze alebo je vyprať v práčke. Neperte je však s jemným prádlom a nesušte ich v sušičke na bielizeň.

Ako vytiera

Hneď na úvod musíme povedať, že spolupráca medzi robotickými vysávačmi radu iRobot i7 a s9xx je bezproblémová, a hlavne, spotrebiče fungujú samostatne. Na ich vzájomnú komunikáciu sa skrátka môžete spoľahnúť. Čo sa týka výdrže mopovania, tak tá sa hodnotí pomerne ťažko, pretože ju ovplyvňuje viacero faktorov, napríklad členitosť podlahy, výber režimu: mokrý X suchý alebo počet prekážok, ktorým sa mop musí vyhnúť.

Každopádne je dôležité spomenúť, že sa robot dokáže automaticky dobiť vo chvíli, keď mu dochádza šťava. Ak upratovanie nedokončil, po nabíjaní sa vráti na miesto, kde skončil a a pokračuje v upratovaní. Podstatné je, že dobíjanie pri takomto prerušení upratovaní netrvá dve alebo tri hodiny, ale len takú dobu, pri ktorej sa nabije natoľko, aby upratovanie dokončil. A to je celkom výhoda, že? Príjemná je aj veľmi tichá prevádzka, takže môžete bez obáv pri upratovaní sledovať televíziu a nebudete rušení.

Kapacita zásobníka na vodu je zhruba 0,4 l a mala by vystačiť zhruba na 90 m2. Veľmi sa nám páči možnosť nastaviť si režim mokrého upratovania (detailný, dôkladný, predĺžený) a tiež množstvo vody, ktoré rozstrekuje tryska. A nemusíte sa báť, že by tryska vodu rozprašovala na stenu. Mop si totiž pred aplikáciou vždy posunie kúsok späť, práve preto, aby sa voda nedostala napríklad na stenu alebo nábytok. Iste oceníte aj jednoduchosť plnenie nádržky na vodu. Je totiž vybavená dostatočne veľkým otvorom, ktorý vodu pohodlne nalejete dovnútra.

V prípade, že vodu potrebujete vyliať, nebude s tým vďaka veľkému otvoru žiadny problém. Nádobka je opatrená praktickým madlom, takže sa ľahko vyťahuje z tela mopu. Celkovú vyspelosť pomocníka podčiarkuje aj čítačka utierok, ktorá sa nachádza na spodnej strane prístroja. Vďaka nej si dokáže mop načítať, aký typ podložky ste nasadili. Ak na mokré alebo suché vytieranie. Podľa toho sa rozhodne pre režim upratovania. Z praktického hľadiska odporúčame pred vytieraním vysať ručným alebo robotickým vysávačom, inak môžu na podlahe zostávať žmolky neporiadku. Suché vytieranie prebieha na princípe statickej elektriny. Neporiadok sa lepia na stieracej podložku.

Nepočítajte však s rovnakým výsledkom, ako keď podlahu povysávame vysávačom. Suché vytieranie sa hodí skôr pre pravidelné stieranie prachu. Vďaka štvorcovému prevedenie mop dobre uprace aj v rohoch miestnosti. Jeho nízka výška mu umožní pohodlne prejsť aj pod nižším nábytkom. Pred upratovaním je potreba z podlahy upratať veci, ktoré by mohli robotovi prekážať. Určite počítajte s tým, že mop neprekoná ani pár milimetrov vysoké prekážky, s prahmi vysokými niekoľko centimetrov si neporadí už vôbec.

Preto je tento pomocník ideálny do bezprahových domácností. Rovnako ako iní robotický pomocníci aj Braava jet m6 sa hodí pre pravidelné upratovanie. S týždennou nečistotou by sa pobil len ťažko. Ak ho však budete používať každý deň alebo každý druhý deň, budete s výsledkami spokojní. Upozorniť však musíme tiež na fakt, že na hladkých a lesklých podlahách zostávajú šmuhy po kolieskach, čo môže niekomu vadiť. Spomenúť sa musíme aj o vyššej obstarávacej cene, ktorá sa pohybuje okolo 600 €. Vzhľadom k neustále zlepšujúcu sa technológiu mopovania u robotických vysávačov môžete pouvažovať aj nad tým, či nie je výhodnejšie si zaobstarať vysávač s mopovací funkcií. Voľba je to však individuálna.

Porovnanie s iRobot Braava Jet 240

Zjednodušene možno povedať, že Braava Jet 240 sa hodí skôr do menších priestorov, zatiaľ čo M6 je sofistikovanejšie výrobok, ktorý si poradí aj s rozsiahlejšími plochami. Keď sa pozriem na konkrétne rozdiely, tak M6 má pokročilejšie navigáciu, o niečo väčšie rozmery a váhu. M6 ide tiež ovládať na diaľku cez mobilnú aplikáciu čo niečo čo Jet 240 nevie. Tam bola len podpora Bluetooth. Taktiež virtuálne upratovacie zóny Jet 240 nevie.

Zistiť cenu

Radšej robotický vysávač?

 

7.2 Total Score
iRobot Braava jet m6

iRobot Braava jet m6 je skvelým pomocníkom na pravidelné upratovanie, ktorý s vami komunikuje v slovenčine. Je možné ho ovládať ako pomocou aplikácie, tak bez nej. Skvele si rozumie s vysávačmi Roomba i7 a s9xx. Dokáže vymopovat snáď všetky tvrdé podlahy. Môžete si nastaviť množstvo rozstrekovanej vody, plánovaný upratovanie i režimy vytieranie. Okrem mokrého vytieranie dokáže aj zametať. Nezvládne však prejsť ani niekoľko milimetrov vysoké prekážky, na hladkých podlahách zanecháva šmuhy a jeho obstarávacia cena je pomerne vysoká.

Výdrž
5.8
Prevádzka
8.2
0
KLADY
 • tryska JET Spray
 • mobilné aplikácie
 • spolupráca s vybranými robotickými vysávačmi
 • automatické dobíjanie
 • komunikácia v slovenčine
ZÁPORY
 • obstarávacia cena
 • šmuhy
 • neprekoná prahy
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo